Spojrzenie filmowe poleca - 15 seriali.

marca 30, 2016


Oto kilka seriali, które najbardziej przypadły mi najbardziej do gustu. Pewnie większość tytułów doskonale znacie, ale może choć niektóre Was zaciekawią.

1. Miasteczko Twin Peaks (1990-1991, ABC)
Agent specjalny Dale Cooper przyjeżdża do niewielkiego miasteczka Twin Peaks, by wyjaśnić tajemnicę śmierci młodej kobiety - Laury Palmer. Śledztwo wymyka mu się jednak spod kontroli. Na każdym kroku natyka się na nowe, paranormalne tropy i spotyka dziwnych ludzi. W miasteczku czai się zło.
ocena Spojrzenia Filmowego: 9,0

2. Królestwo (1994)
Tragikomedia satyryczna, łącząca formułę horroru i dramatu obyczajowego. Historia opowiadana jest w konwencji realistycznego serialu medycznego. Akcja rozgrywa się w kopenhaskim szpitalu, w którym kierownik wydziału neurochirurgicznego Helmer przeciwstawia się pobytowi starszej kobiety - Drusse (Kristen Rolffes). Pacjentka ta posiada zdolności parapsychologiczne, słyszy płacz dziecka, kontaktuje się ze zmarłymi.
ocena Spojrzenia Filmowego: 8,5

3. Pitbull (2005-2008, TVP)
Warszawscy policjanci wydziału zabójstw zmagają się z problemami codziennego życia i stołeczną przestępczością.
ocena Spojrzenia Filmowego: 8,0

4. Dexter (2006-2013, Showtime)
Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości.
ocena Spojrzenia Filmowego: 7,5

5. Breaking Bad (2008-2013, ACM)
Gdy nauczyciel chemii dowiaduje się, że ma raka, postanawia rozpocząć produkcję metamfetaminy, by finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę.
ocena Spojrzenia Filmowego: 10,0

6. Sons of Anarchy (2008-2014, FX)
Jax Teller, wiceprezydent i syn założyciela motocyklowego gangu, odnajduje stare dzienniki ojca. Pod ich wpływem postanawia dokonać zmian w klubie.
ocena Spojrzenia Filmowego: 9,0

7. Mentalista (2008-2015, CBS)
.Zmysł dedukcji oraz wybitny talent do obserwacji sprawiają, że Patrick Jane jest cennym konsultantem policji przy sprawach kryminalnych.
ocena Spojrzenia Filmowego: 7,0


8. Sherlock (2010, BBC)
John Watson jest lekarzem wojskowym, który niedawno wrócił z wojny. Gdy poznaje genialnego detektywa - Sherlocka Holmesa zaczyna pomagać mu w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.
ocena Spojrzenia Filmowego: 8,0

9. Gra o Tron (2011-, HBO)
Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
ocena Spojrzenia Filmowego: 8,0


10. House of Cards (2013-, Netflix)
Francis Underwood jest bezwzględnym politykiem próbującym się zemścić na prezydencie, który pominął go przy obsadzeniu stanowiska sekretarza stanu.
ocena Spojrzenia Filmowego: 9,0

11. Banshee (2013-2016, Cinemax)
Po spędzeniu piętnastu lat w więzieniu bezimienny złodziej wychodzi na wolność. Oszustwo sprawia, że zostaje szeryfem małego miasteczka, gdzie mieszka jego dawna wspólniczka, Anastasia.
ocena Spojrzenia Filmowego: 7,5

12. Detektyw (2014, HBO)
Dwaj detektywi - Rustin Cohle (Matthew McConaughey) i Martin Hart (Woody Harrelson) - pracują nad sprawą dziwnych morderstw w Luizjanie w połowie lat 90. XX wieku. Po 17 latach od zamknięcia sprawy, dowiadują się o kolejnym morderstwie.
ocena Spojrzenia Filmowego: 9,0

13. The Knick (2014-, Cinemax)
Początek XX wieku, Szpital Knickerbocker. Zespół młodych lekarzy wprowadza pionierskie metody, w czasach kiedy nie było antybiotyków.
ocena Spojrzenia Filmowego: 8,5

14. Pakt (2015, HBO)
Pakt opowiada historię osadzoną w realiach współczesnej Polski. Piotr Grodecki, dziennikarz śledczy dziennika "Kurier", wpada na trop dużej afery finansowej. Okazuje się, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar – jest w nią zamieszany jego brat Daniel.
ocena Spojrzenia Filmowego: 7,5

15. Vinyl (2016-, HBO)
Nowy Jork, lata 70. XX wieku. Szef upadającej wytwórni płytowej stara się zrobić karierę na rozkwitającej scenie muzycznej.
ocena Spojrzenia Filmowego: 9,0

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images