10 Ciekawostek filmowych (odc.3)

stycznia 21, 2014

Kolejny odcinek ciekawostek, dzisiaj między innymi o upadku Keiry Knightley, występie ojca Martina Scorssese oraz niesfornej małpce pewnego pirata. Zapraszam do zapoznania się z resztą.





Gladiator
Rany na twarzy Russella Crowe'a po pierwszej bitwie są prawdziwe, z powodu konia, który przestraszył się i uderzył w gałęzie drzewa. Szwy na jego policzku są widoczne, kiedy mówi Kommodusowi, że zamierza wrócić do domu.






Chłopcy z Ferajny
W scenie, w której postać grana przez Roberta De Niro zaczyna płakać na wieść, że Tommy został zabity, głos powiadamiającego go o tym przez telefon mężczyzny należy do ojca Martina Scorsese - Charlesa Scorses






Leon Zawodowiec
To Jean Reno zdecydował, by zagrać postać Leona tak, jakby był on lekko opóźniony umysłowo i stłumiony emocjonalnie. Uważał że dzięki temu widownia się odpręży i zrozumie, że taki bohater nie skrzywdziłby niewinnej, młodej dziewczynki. Reno twierdził, że możliwość fizycznego związku z Matyldą była dla Leona  niewyobrażalna i dlatego w momentach, w których taki związek jest omawiany, Reno pozwalał Matyldzie, by to ona rządziła emocjonalnie w tych sce






Czarny łabędź
Podczas jednej ze scen tańca Natalie Portman doznała kontuzji żeber. Rekonwalescencja zajęła sześć tygodni, zaś aktorka musiała uważać na planie, by uniknąć nawrotu urazu.






Titanic
Większa część "oceanu", do którego wskakiwali statyści, miała metr głębokości.






Epoka lodowcowa
Pierwsze malowidła widziane w jaskini są replikami rysunków znalezionych w jaskini w Lascaux we Francji.






Chłopaki nie płaczą
a samym końcu filmu zostaje rzucona moneta. Można zauważyć że jest ona zaczepiona na nitce.





Niepokonany
Aby przygotować się do roli Francoisa Pienaara, Matt Damon intensywnie trenował w Gardens Rugby Club pod okiem Chestera Williamsa, który sam był zawodnikiem reprezentacji RPA w 1995 roku.






Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Wiele problemów przy kręceniu filmu przysporzyła małpka Barbossy, którą trzeba było zmuszać do patrzenia w odpowiednim kierunku poprzez strzelanie do niej z pistoletu na wodę. Na ogół Geoffrey Rush dostawał wodą w twarz.





Charlie i fabryka czekolady
Miejsce istnienia fabryki Willy'ego Wonki jest przedstawione w dwuznaczny sposób, wygląda na skrzyżowanie pomiędzy USA a Wielką Brytanią. Są tam: londyńska architektura, londyński wygląd ulic, londyński akcent. Obok tego znajdują się amerykańskie hydranty, skrzynki pocztowe, ubrania, terminologia...









You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images