15 rockandrollowych filmów, które warto zobaczyć.

lutego 11, 2015


Zapraszam do kolejnego zestawienia, tym razem będą to filmy w których miłośnicy rocka jak i dobrej muzyki, znajdą coś dla siebie.
Fabuła:
Bezrobotny rockman, podszywając się pod przyjaciela, rozpoczyna pracę w szkole jako nauczyciel. Chce, aby jego klasa wzięła udział w bitwie zespołów muzycznych.
ZwiastunFabuła:
Akcja filmu jest głęboko osadzona w realiach robotniczej dzielnicy północnej części Dublina. 21-letni Jimmy Rabbitte (Robert Arkins) zostaje menedżerem muzykujących kolegów, dotychczas uprawiających chałturę na weselach i jarmarkach. Chce stworzyć prawdziwy zespół, który odniesie wielki sukces. 
ZwiastunFabuła:
Rok 1962. Sobotni wieczór w małym kalifornijskim miasteczku. Dla młodych ludzi najważniejsze są: muzyka, samochody i dziewczyny. Jednak Curt Henderson i Steve Bolander uświadamiają sobie, że stoją u progu dorosłości. Ukończyli szkołę i zamierzają rozpocząć studia we wschodniej części kraju.
ZwiastunFabuła:
Manchester 1976 rok. Absolwent Cambridge Tony Wilson, inspirowany wpływem Sex Pistols, postanawia założyć Factory Records - wytwórnię, która wylansowała później m.in. Joy Division (później New Order), Jamesa i Happy Mondays. Film ukazuje historię sceny muzycznej Manchasteru od początku lat 70-tych do schyłku lat 90-tych, powstanie klubu muzycznego "Hacienda" oraz ostatnie lata istnienia Factory Records.
Zwiastun
 \


Fabuła:
Gangster Chas Devlin (James Fox) pracuje jako "egzekutor" opłat za ochronę. Gdy z powodów osobistych zabija jednego z "klientów", ściga go policja i szef gangu, który nie chce mieć kłopotów. Chas ukrywa się na przedmieściach Londynu i wynajmuje pokój w domu byłego gwiazdora rocka Turnera (Mick Jagger). Turner pomaga Chasowi wcielić się w osobowość rockowego muzyka i wciąga go w swój świat...
ZwiastunFabuła:
Gwiazda rocka, Pink, nie potrafi zaakceptować otaczającego go świata. Kiedy trafia do jednego z hoteli w Los Angeles, zaczyna rozmyślać nad swoim życiem.
ZwiastunFabuła:
Pamiętny koncert zespołu The Rolling Stones w Altamont. Początkowo miał to być film pokazujący triumfalną trasę legendy rocka po USA. Filmowcy nie odstępowali grupy na krok, a rejestracja koncertu miała być finałem filmu. Minuta po minucie ukazuje, jak wszystko zmierza do tragedii.
ZwiastunFabuła:
Akcja rozgrywa się w połowie lat 60. w Londynie. Nastoletni Jimmy (Phil Daniels) wstępuje do młodzieżowego gangu "Modsów". Grupa wymaga bezwzględnej lojalności. W pewien weekend paczka postanawia wyjechać do Brighton, gdzie królem Modsów jest niejaki Ace (Sting). Na głównej promenadzie chłopcy wszczynają walkę z gangiem Rockersów.
ZwiastunFabuła:
Młody dziennikarz zbiera materiały do artykułu o legendarnym muzyku sceny glam-rockowej, który zniknął bez śladu, u szczytu swej popularności.
ZwiastunFabuła:
Quasi-dokument o grupie rockowej w trasie - punkowa wersja klasycznej satyry rockowej "This is the Spinal Tap" Roba Reinera.

Towarzyszymy zespołowi Hard Core Logo w trasie konecrtowej po Kanadzie. Obserwujemy jak lider grupy, Joe Dick potrafi zjednoczyć jej członków. Ale czy na pewno potrafi? Bo jak właściwie wyglądają wzajemne stosunki w zespole...
ZwiastunFabuła:
Dokument opowiadający o legendarnym festiwalu Woodstock, który odbył się w 1969 roku.
ZwiastunFabuła:
Po wyjściu z więzienia Jake Blues organizuje powrót swojego starego zespołu muzycznego, by zebrać pieniądze na uratowanie sierocińca, w którym wychował się ze swoim bratem, Elwoodem.
ZwiastunFabuła:
Po wyjściu z więzienia Jake Blues organizuje powrót swojego starego zespołu muzycznego, by zebrać pieniądze na uratowanie sierocińca, w którym wychował się ze swoim bratem, Elwoodem.
ZwiastunFabuła:
Aspirujący dziennikarz muzyczny wyrusza w trasę koncertową z popularnym zespołem rockowym, aby napisać o nim artykuł.
Zwiastun
Fabuła:
Będący u szczytu sławy członkowie zespołu The Beatles przeżywają kolejny dzień pełen niespodziewanych zdarzeń.
ZwiastunYou Might Also Like

1 komentarze

  1. A gdzie 'Tenacious D- Kostka przeznaczenia' ? :)
    To chyba najlepsza rock'n rollowa komedia :)
    Jeśli nie dla fabuły, to warto obejrzeć ten film dla genialnych utworów :)

    OdpowiedzUsuń

Flickr Images