Dr House - 20 ciekawostek.

kwietnia 20, 2015


Dr House jeden z najlepszych seriali medycznych ostatnich lat, od zakończenia serialu minęło już prawie trzy lata.

Poznajcie dwadzieścia ciekawostek serialu "Dr House", o których mogliście nie wiedzieć.
1. Serial został zainspirowany ukazującym się w New York Times Magazine działem(The Diagnosis Column) poświęconym wyjątkowym medycznym przypadkom.


2. Zanim Hugh Laurie został Housem kandydatami do roli byli: Denis Leary, Rob Morrow i Patrick Dempsey.


3. Akcja serialu dzieje się w szpitalu Princeton-Plainsboro Teaching Hospital w stanie New Jersey.


4. House mieszka pod adresem „221B”. Sherlock Holmes mieszkał pod adresem 221B Baker Street. Jest to nawiązanie do technik dedukcyjnych Holmesa, którymi posługuje się House, aby rozwiązywać „zagadki” chorób swoich pacjentów.


5. Zespół doktora House'a zajmuje się diagnostyką, lecz wszyscy pracujący w nim lekarze mają swoje specjalizacje - Foreman jest neurologiem, Chase intensywistą, Cameron alergologo-immunologiem, House ma dwie specjalizacje - z chorób zakaźnych i nefrologii. Dr Cuddy specjalizuje się w endokrynologii, natomiast Dr Wilson jest onkologiem.


6. Postać dr Gregory House’a bazowana jest na Sherlocku Holmesie. Co ciekawe, Arthur Conan Doyle postać Holmesa oparł na postaci swojego znajomego, poznanego na studiach medycznych – Dr Bella, który był lekarzem zajmującym się diagnostyką.


7. Grający doktora Wilsona Robert Sean Leonard jako pierwszy został wybrany do obsady serialu.


8. Nad drzwiami wejściowymi serialowego szpitala w Princeton umieszczono łacińską maksymę: „omnes te moriturum amant”, czyli „na łożu śmierci wszyscy cię kochają”.


9. Hasło do komputera Cuddy brzmi „Party Pants”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy: „imprezowe majteczki”.


10. Motocykl na którym jeździ Dr House to 2005 Honda CBR1000RR.


11. Serialowy House włada aż siedmioma językami oprócz angielskiego: hiszpańskim, portugalskim, japońskim, mandaryńskim, jidysz, francuskim i hindi.


12. Muzyka podczas napisów początkowych to utwór "Teardrop" Massive Attack. Posłuchaj utworu


13. Dr Wilson ma w swoim gabinecie plakat z filmu „Zawrót głowy” (1958r.) Alfreda Hichcocka. Zobacz plakat


14. Hugh Laurie ubiegał się o rolę dr House’a za pomocą kasety wideo, którą nagrał w hotelowej łazience w Namibii, gdzie kręcił właśnie swój najnowszy film, „Lot Feniksa”. „Tylko tam było wystarczająco dużo światła”, stwierdził później aktor. Zobacz nagranie


15. Urodziny doktora House’a są 11 czerwca 1959. W ten sam dzień urodziny obchodzi Hugh Laurie, aktor grający rolę Gregorego House’a


16. Eric Foreman (grany przez Omara Eppsa) nazywa się tak samo jak postać z "Różowych lat 70-tych" ("That '70s Show"). Tam Erica zagrał Topher Grace.


17. House, aby złagodzić ból w prawej nodze, w której miał zator, łyka duże ilości Vicodinu – środka przeciwbólowego. Nie przyznaje się do tego, że jest od nich uzależniony.

18. Serial, który ogląda dr House to „General Hospital”.


19. Specjalizacja doktora Chase’a to „intensywista” – gałąź medycyny zajmująca się intensywną terapią. W USA, gdzie rozgrywa się akcja serialu, ta specjalizacja jest prawie nieznana. Jest ona rozpowszechniona w Australii, skąd pochodzi Chase.


20. Magazyn „Time” w 2005 r. umieścił „House” na liście 6 najlepszych seriali, nadawanych wówczas w telewizji.

You Might Also Like

1 komentarze

Flickr Images