Najlepsze filmowe biografie muzyczne

maja 30, 2014Biografie zespołów muzycznych jak i ich wykonawców to świetny scenariusz na wspaniałe dzieła filmowe. Zapraszam do zestawienia dziesięciu z nich!!10.Backbeat (1994)
Wyreżyserowany przez Iaina Softley'a "Backbeat" to pełen energii dramat muzyczny, ukazujący dzieje The Beatles u progu kariery. Kiedy zespół przybywa do Hamburga w poszukiwaniu sławy, "piąty Beatles", gitarzysta basowy Stuart Sutcliffe (Stephen Dorff) zakochuje się i ostatecznie musi wybierać między swoim najlepszym przyjacielem Johnem Lennonem, nową miłością (Sheryl Lee) a karierą w najwspanialszym zespole rockandrollowym na świecie.
9. La Bamba (1987)
Biografia Richiego Valensa - rockandrollowego muzyka, który u progu obiecującej kariery zginął w katastrofie lotniczej.


8. Sid i Nancy (1986)
Sid Vicious jest muzykiem oraz członkiem grupy Sex Pistols. W jego życiu dominują narkotyki i alkohol, które doprowadzają do tragedii.


7. Tina (1993)
Królowa rocka, Tina Turner, pnie się po szczeblach muzycznej kariery, tkwiąc jednocześnie w skomplikowanym związku.


6. Control (2007)
Film opowiada o życiu i śmierci Iana Curtisa, wokalisty Joy Division.


5. 8 Mila (2002)
Młody chłopak z Detroit, Jimmi, ledwie wiąże koniec z końcem. Jego marzeniem jest nagranie własnej płyty i kariera rapera.


4. The Doors (1991)
Film ukazuje życie Jima Morrisona od momentu założenia The Doors do jego przedwczesnej śmierci.


3. Ray (2004)
Historia legendy jazzu i bluesa, Raya Charlesa, który pomimo niepełnosprawności zdobywa sławę.


2. Spacer po linie (2005)
Film przybliża życie legendarnego piosenkarza country Johnny'ego Casha (1932-2003). Cash debiutował w połowie lat 50., gdy związał się z wytwórnią Sun Records w Memphis. W 1957 jego piosenki "Folsom Prison Blues" i "I Walk the Line" szturmem zdobyły listy przebojów. "Spacer po linie" opowiada także o życiu osobistym artysty, jego związku z June Carter i uzależnieniu od alkoholu i amfetaminy, a także o trudnej walce o powrót do normalnego życia.


1. Amadeusz (1984)
Dwudziestosześcioletni Mozart przybywa do Wiednia, by prezentować swoją twórczość. Jego obecność drażni nadwornego kompozytora Józefa II - Antonio Salieriego, co jest powodem rywalizacji między artystami.You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images