Aktorzy już na zawsze zaszufladkowani w jednej roli (Część Druga)

czerwca 11, 2014


Zapraszam na drugą część.

Daniel Radcliffe 
Pamiętny odtwórca roli Harry’ego Pottera w cyklu słynnych ekranizacji bestsellerowych powieści J.K. Rowling.

Niepozorny chłopiec w okularach, który z dnia na dzień stał się jednym z największych dziecięcych idoli na świecie i jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w show-biznesie.

Ze szkodą dla niego, jednak dla widzów aktor prawdopodobnie już na zawsze pozostanie Harrym Potterem.Arnold Schwarzenegger 
Związany z USA aktor i polityk pochodzenia austriackiego.

W 1973 Schwarzenegger pojawił się w filmie Roberta Altmana, a w 1976 roku otrzymał Złoty Glob za kreację w filmie „Pozostań głodny” Boba Rafelsona. W 1982 i 1984 wystąpił kolejno w „Conanie barbarzyńcy” i „Conanie niszczycielu”, jednak największy rozgłos przyniosła mu rola w thrillerze futurystycznym „Terminator” (1984).

Może być sobie aktorem dramatycznym, komediowy do tego jeszcze gubernatorem lub nawet prezydentem USA. Dla widzów kinowych i tak już zawsze będzie jedynym i niezastąpionym Terminatorem.Andrzej Kopiczyński 
Aktor filmowy, telewizyjny, radiowy i teatralny, po dziś dzień kojarzony przede wszystkim z rolą Stefana Karwowskiego – tytułowego „40-latka” z popularnego serialu Jerzego Gruzy.

Postać tytułowego bohatera – czyli inżyniera Stefana Karwowskiego- wyniosła aktora na szczyt popularności, ale też przylgnęła do niego do tego stopnia, że po dziś dzień utożsamiany jest właśnie z tym serialowym bohaterem.Harrison Ford 
Jeden z najbardziej kasowych aktorów wszech czasów.

W latach 70. pojawiał się co prawda w epizodach w takich dziełach, jak „Zabriskie Point”, „American Graffiti”, czy „Rozmowa”, jednak zasadniczo zamierzał porzucić aktorstwo i zostać stolarzem.

Wszystko przybrało inny obrót wraz z przełomową rolą Hana Solo w „Gwiezdnych wojnach” (1977) George’a Lucasa. Wkrótce potem ponownie spotkał się z Coppolą na planie „Czasu apokalipsy” (1979), zaś w 1981 roku stworzył jedną ze swoich najbardziej znanych kreacji Indiany Jonesa w „Poszukiwaczach zaginionej arki” Stevena Spielberga.

W tym krótkim czasie stał się jedną z największych gwiazd Hollywood i po mimo upływu czasu nikt inny nie może go zastąpić w kolejnych kontynuacjach Indiany Jonesa.
Jean Reno 
Francuski aktor hiszpańskiego pochodzenia, po dziś utożsamiany jest przede wszystkim z pamiętną rolą "Leona Zawodowca".Hayden Christensen
 Kanadyjski aktor, który największą popularność zdobył jako Anakin Skywalker – pamiętny czarny charakter z „Gwiezdnych wojen” George’a Lucasa. Dobra passa początków jego kariery ukoronowana została angażem do roli, która przyniosła mu największą popularność wśród światowej publiczności – mowa o kreacji Anakina Skywalkera w dwóch częściach słynnej kosmicznej epopei.

Mimo że od czasów drugiego epizodu minęło już prawie 6 lat, młody aktor wciąż kojarzony jest najczęściej z gwiezdnym wojownikiem.
Louise Fletcher  
Jedna z najbardziej znienawidzonych postaci w historii kina.

W roku 1975 Louise Fletcher zagrała rolę okrutnej pielęgniarki Mildred Ratched w klasycznym dziś "Locie nad kukułczym gniazdem", za którą została uhonorowana Oscarem, BAFTĄ i Złotym Globem.

Od tamtej pory nie udało jej się powtórzyć sukcesu zarówno artystycznego jak i komercyjnego, który mógłby zmienić jej wizerunek w pamięci widzów.Anthony Perkins 
Popularny, szczególnie na przełomie lat 50. i 60., nieżyjący już aktor amerykański, specjalizujący się w rolach niezrównoważonych psychicznie bohaterów i niewinnie wyglądających psychopatów.

Najsłynniejszą kreację stworzył u Alfreda Hitchcocka w „Psychozie” – rola Normana Batesa znajduje się na 4. miejscu ogólnoświatowego rankingu "Najlepszych ról wszech czasów", sporządzonego przez „Premiere Magazine” .
Perkins zmarł na AIDS w 1992 roku. Przez całe życie krył się ze swoim homoseksualizmem, mając żonę i dwójkę dzieci.


Część Pierwsza

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images