REZERWACJA - Spojrzenie na projekt (odc.1)

kwietnia 15, 2015

Zapraszam wszystkich czytelników bloga do nowego cyklu, w którym będziecie mogli śledzić projekt - REZERWACJA - krótkometrażowa komedia omyłek. 

Na sam początek poznajcie kilka istotnych szczegółów. 

REZERWACJA to dynamiczna i błyskotliwa współczesna komedia omyłek o zmaganiach woli z absurdalnie niechętną rzeczywistością, która śmieszy i niepokoi, pytając o ludzką bezradność wobec świata.

Wśród twórców są studenci szkół filmowych, kierunków filmoznawczych i artystycznych w Polsce i na świecie (EICAR w Paryżu, PWSFiT w Łodzi, WRiTv UŚ w Katowicach, AMA w Krakowie, Wajda School w Warszawie, La Femis w Paryżu. Filmakademie Baden Wurrtemberg w Ludwigsburgu i National Film & Television School w Londynie, UJ w Krakowie, ASP w Krakowie, ASP w Katowicach). Rzadko w projekty filmowe angażują się młodzi ludzie z tak różnych środowisk artystycznych.
Szczegóły:
    GATUNEK: komedia omyłek
    ILOŚĆ DNI ZDJĘCIOWYCH: 5
    DŁUGOŚĆ: 15 minut 
    DŹWIĘK 5.1
    PRODUKCJA: wiosna 2015
    KOLAUDACJA: jesień 2015
KOLAUDACJA: jesień 2015

LOKACJA: Kraków, m.in. Teatr im. Juliusza Słowackiego


Antek i Julka są umówieni na spektakl. Dziewczyna czeka na chłopaka, który spóźniony na spotkanie jedzie na rowerze przez zalane deszczem ulice Krakowa. Dzwonek teatralny wybrzmiewa po raz trzeci, a Antka ciągle nie ma. Nie wie jeszcze, jak pechowy okaże się ten wieczór i ile przeciwności losu będzie musiał pokonać, żeby dostać się na widownię.


"Kiedy pisałem scenariusz REZERWACJI, zależało mi na stworzeniu atrakcyjnej formy o silnie narracyjnym charakterze. Obraz będzie skupiał się na perypetiach głównego bohatera mającego jasno zarysowany cel. Kluczem do utrzymania zainteresowania odbiorców jest dynamiczna akcja i koncentracja na fabule. Naszym celem jest stworzenie filmu, podczas oglądania którego widz z niesłabnącą ciekawością wygląda kolejnych perypetii.

Nie tylko postać głównego bohatera ma być dla widzów zapamiętywalna. Wszystkie pozostałe postaci są niczym instytucje, od dawna kojarzone z teatrem: kasjerka, bileterka, ochroniarz itp. Dzięki lekkiemu przerysowaniu ich cech, odwołujemy się do ponadczasowych archetypów."nadczasowych archetypów."

Korek Bojanowski, reżyser
Korek Bojanowski  ★  reżyser, scenarzysta 
Student 3.-go roku reżyserii na EICAR, The International Film and Television School w Paryżu. Od dziecka interesował się teatrem, uczęszczał na zajęcia teatralne Machulskich w Warszawie. W liceum wyreżyserował swoje pierwsze sztuki teatralne (m.in. Arszenik i stare koronki, Pułapka na myszy), wielokrotnie nagradzane na festiwalach teatralnych. Jego adaptacja Czarnej komedii wystawiana była w Teatrze Współczesnym w Warszawie w 2011 roku. Pracował jako asystent reżysera przy serialu Przepis na życie oraz przy licznych etiudach studenckich, a obecnie współpracuje z telewizją internetową RazemTV jako operator oraz jako fotograf w firmie TravelByArt. Należy do stowarzyszenia DreamAgo, zrzeszającego scenarzystów na całym świecie.

Marysia Surzycka  ★  producent 
Urodzona w 1994 roku w Krakowie. Studentka organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dotychczas pracowała jako producent wykonawczy przy etiudach studenckich WRiTV w Katowicach i PWSFiT w Łodzi oraz przy teledyskach, reklamach i filmach krótkometrażowych (nagrodzonych m.in. na Off Plus Camera 2011 i Off Plus Camera 2012). Członek pionu reżyserskiego filmów fabularnych Antoniego Krauze i Marcina Krzyształowicza. Współorganizator II Festiwalu Kultury i Mediów POLIKULTURA w Krakowie oraz koordynator 30.-ego Warszawskiego Festiwalu  Filmowego.

Maciej Twardowski   ★   zdjęcia
Jest absolwentem sztuki operatorskiej w PWSFTviT w Łodzi / Łódzka Szkoła Filmowa. Wcześniej studiował psychologię i robotykę. Autor zdjęć do wielu nagradzanych dokumentów, etiud fabularnych oraz teledysków. Filmy ze zdjęciami jego autorstwa były wyświetlane na liczących się festiwalach, m.in. Hot Docs Canadian International Documentary Festival, IDFA Amsterdam czy Camerimage Festival.
Ekipa:
REZERWACJA‪ ★ teaserZdjęcia


zobacz więcej
zobacz więcej
zobacz więcej

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images