Sobota z cytatami (odc.94)

października 10, 2015


Zapraszam na kolejny sobotni odcinek cytatów.

Dzisiaj m.in. cytat z dramatu na podstawie powieści Dennisa Lehane'a „Wyspa tajemnic” oraz filmu Romana Polańskiego „Nóż w wodzie”


Baza ludzi umarłychJeżeli człowiek potrafi płakać to wszystko można jeszcze zacząć.


Nóż w wodzie
Przejechałbym szczeniaka, a odpowiadał za człowieka.


Lęk pierwotny
Wierzę, że człowiek jest niewinny, dopóki nie udowodni mu się winy. Wyznaję tę zasadę, bo postanowiłem przyjąć, że ludzie są z natury dobrzy.


Przejrzeć Harry'ego
Nasze życie opiera się na tym, w jaki sposób chcemy je zniszczyć


Serenity
Miłość. Możesz być łebska i znać matematykę, ale jeśli nie będziesz kochać statku, który pilotujesz, na pewno cię zrzuci. Kochany statek będzie cię niósł, choć dawno powinien spaść; nie zepsuje się bez ostrzeżenia. Stanie się twoim domem.


Volver
I choć zapomnienie co pochłania wszystko zatarło skwapliwie złudzeń dawnych blask, ukrywał głęboko na samym dnie serca pokorna nadzieję, jedyny mój skarb.


Wyspa tajemnic
Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory.


Les Miserables
Bo miłość jest jak drzewo: sama z siebie rośnie, głęboko zapuszcza korzenie w całą istotę człowieka i nieraz, na ruinie serca, dalej się zieleni.


Skyfall
Już nie jesteśmy mocą tą, co niegdyś. Ziemią i niebem trzęsła, czym jesteśmy. Jesteśmy: związkiem mężnych serc, osłabłych. Pod ciężkim czasu i losu brzemieniem. Silnych pragnieniem, by się z losem zmagać. Szukać, znajdować, wędrować do końca.


Wielkie piękno
Wszyscy jesteśmy na skraju rozpaczy. Jedyne co możemy zrobić, to spojrzeć sobie w oczy, dotrzymać sobie towarzystwa i trochę pożartować.

Zobacz poprzednie odcinki

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images