20 filmów z hotelem w tle.

listopada 14, 2016

Zapraszam do zestawienia filmów, w których jednym z głównych miejsc przebiegu historii jest hotel. Możne skusicie się, aby których z wymienionych obrazów zobaczyć.

Opowieść o grupie ludzi, których losy na chwilę stykają się ze sobą w jednym z eleganckich, berlińskich hoteli. Jest wśród nich piękny, młody baron von Gaigern- złodziej, który zamierzał okraść starzejącą się rosyjską primabalerinę, ale uległ urokowi artystki. Także biedny buchalter Kringelein- człowiek nieuleczalnie chory, który chce przed śmiercią skosztować jeszcze "prawdziwego" życia. Niespodziewanie poznaje on młodziutką sekretarkę Flammchen, romansującą ze swym szefem.
Zobacz zwiastun

Czerwiec 1942 roku. Na froncie północnoafrykańskim armia brytyjska wycofuje się pod naporem wojsk niemieckich, dowodzonych przez Ericha Rommla (Erich von Stroheim). Naziści wkraczają do Egiptu, a załoga jednego z brytyjskich czołgów ginie w walce. Jedynym ocalałym jest kapral John Bramble (Franchot Tone), który po wyczerpującym marszu przez pustynię znajduje schronienie w odludnym hotelu "Empress of Britain", kierowanym przez Farida (Akim Tamiroff). Okazuje się, że ten sam budynek Rommel upatrzył sobie na kwaterę główną.
Zobacz zwiastun

Uciekający przed gangsterami bezrobotni muzycy Jerry i Joe przebierają się za kobiety i przyłączają do damskiego zespołu jazzowego. Tam poznają piękną Sugar Kane Kowalczyk.
Zobacz zwiastun

Pracownik agencji reklamowej, wzięty omyłkowo za agenta służb specjalnych USA, trafia w sam środek afery.
Zobacz zwiastun

Dziewczyna uciekająca z walizką pieniędzy zatrzymuje się w pensjonacie prowadzonym przez młodego Normana Batesa.
Zobacz zwiastun

Do Las Vegas przybywa ubogi kierowca rajdowy Lucky Jackson. Chce on wziąć udział w wyścigach samochodowych. Niestety jego silnik ma poważną awarię, a jego naprawa znacznie przekracza finansowe możliwości chłopaka. By zarobić na naprawę Lucky zatrudnia się w hotelu.
Zobacz zwiastun

Jack Torrance, trzeźwiejący alkoholik i początkujący pisarz, przyjmuje posadę zimowego stróża w hotelu Overlook. Hotel ten w okresie zimowym jest całkowicie odcięty od świata. Torrance ma nadzieję, że ta okoliczność pozwoli mu skupić się na twórczości literackiej. Okazuje się jednak, że niemoc twórcza i izolacja ma zły wpływ na Jacka – bohater zaczyna widzieć widma dawnych mieszkańców hotelu, którzy nastawiają go przeciwko rodzinie, co budzi w bohaterze paranoję. Tymczasem jego syn Danny również widzi duchy zamieszkujące hotel. Okazuje się, że jest również obdarzony szczególnym darem – telepatią.
Zobacz zwiastun

Nauczyciel Win Berry postanawia kupić zrujnowany budynek, który zamierza przerobić na hotel. Podczas otwarcia "New hampshire" wydaje uroczystą kolację. Jednak los im nie sprzyja. Spokój rodziny burzy nagła śmierć dziadka i wiadomość, że Frannie została zgwałcona. Kiedy nadchodzi list z Europy od Freuda, który zaprasza przyjaciół do Wiednia, by tam wspólnie prowadzić hotel, rodzina decyduje się na wyjazd.
Zobacz zwiastun

Tak jak "Inaczej niż w Raju", "Mystery Train" składa się z trzech części opatrzonych tytułami. Tym razem jednak głównym łącznikiem między epizodami nie są bohaterowie, lecz czas i miejsce akcji - podupadły hotel Arkada w Memphis w stanie Tennessee, rodzinnym mieście Elvisa Presleya. Zwykle nie odwiedza go wielu gości, nocny portier i chłopiec hotelowy nudzą się, rozmawiają na banalne tematy i słuchają lokalnej stacji radiowej. Pewnej nocy jednak coś zaczyna się dziać.
Zobacz zwiastun

Kobieta zamieszkuje z nim w ekskluzywnym hotelu. Uczy się jak być elegancką damą. Z biegiem czasu Vivianne odkrywa, że między nią i Edwardem rodzi się uczucie.
Zobacz zwiastun

Ameryka lat 40. Barton Fink jest początkującym dramaturgiem, który odnosi sukces na Broadwayu. Otrzymuje zlecenie od Jacka Lipnicka, by napisał scenariusz do filmu o zapaśnikach. Trafia do motelu, w którym ma napisać tekst. Niestety, w tym momencie przeżywa kryzys twórczy. I wtedy pojawia się sąsiad Meadows. Fink nie wie, że zaczną się jego kłopoty.
Zobacz zwiastun

Boy hotelowy o imieniu Ted jest świadkiem czterech nietypowych historii podczas jednej sylwestrowej nocy.
Zobacz zwiastun

Ben Sanderson to uzależniony od alkoholu scenarzysta, który utracił wszystko z powodu swojego nałogu. Kiedy szef wyrzuca go z pracy, Sanderson sprzedaje cały swój majątek i jedzie do Las Vegas, aby tam popełnić samobójstwo, nadal mocno racząc się alkoholem. W mieście poznaje Serę - prostytutkę. Rodzi się między nimi silne uczucie przyjaźni i wzajemnego zrozumienia. Jednakże ich znajomość jest z góry skazana na niepowodzenie. Sera i Ben zawierają między sobą umowę: on nie będzie krytykował jej zawodu, a ona nigdy nie poprosi go, żeby przestał pić.
Zobacz zwiastun

Podstarzały aktor i młoda dziewczyna nawiązują nić porozumienia podczas pobytu w Tokio, gdzie oboje czują się osamotnieni.
Zobacz zwiastun

W 1994 roku dyrektor hotelu udziela schronienia uchodźcom podczas krwawych walk plemiennych o dominację w Ruandzie.
Zobacz zwiastun

Grupa emerytowanych Anglików wyrusza w podróż do Indii, zachęcona obietnicą wakacji w luksusowym hotelu. Gdy na miejscu okazuje się, że luksusowy hotel jest rozpadającą się ruiną, emeryci postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce.
Zobacz zwiastun

Konsjerż słynnego hotelu zawiera znajomość z młodym pracownikiem, który zostaje jego zaufanym protegowanym.
Zobacz zwiastun

Fred i Mick, przyjaciele, którzy niebawem przekroczą próg osiemdziesięciu lat, wyjeżdżają do hotelu pod Alpami, gdzie wspominają swoją przeszłość.
Zobacz zwiastun

Przyszłość. Samotni ludzie są aresztowani i przenoszeni do Hotelu, gdzie mają czterdzieści pięć dni na odnalezienie partnera.
Zobacz zwiastun

Pracownicy hotelu Europa od miesięcy nie dostają wynagrodzenia, grożą strajkiem i przygotowują do przyjazdu wysoko postawionych osobistości. W Sarajewie mają się odbyć uroczystości związane z setną rocznicą zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga.
Zobacz zwiastun

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Świetne zestawienie:) Większość z tych filmów obejrzałam ale na resztę się skuszę z przyjemnością:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Grand Budapest Hotel świetny film! Polecam naprawdę. Czasami są dziwne sceny jak ze starych filmów ale naprawdę film świetny!

    OdpowiedzUsuń

Flickr Images