Sobota z cytatami (odc.153)

grudnia 03, 2016


Zapraszam na kolejną odsłonę sobotnich cytatów.
Dzisiaj m.in. cytat ze słynnej adaptacji „Podziemny krąg” na podstawie książki Chucka Palahniuka, południowokoreańskiego dzieła „Oldboy” w reżyserii Park Chan-wooka oraz kryminału „Sicario

Człowiek, który spadł na ziemię (1976, reż.Nicolas Roeg)
Dziwna sprawa z telewizją polega na tym, że nie mówi ona wszystkiego. Ukazuje ci wszystko na temat życia na Ziemi, ale rzeczywiste tajemnice pozostają. Być może leży to w naturze telewizji. To tylko fale rozchodzące się w przestrzeni.

Podziemny krąg (1999. reż. David Fincher)
Jesteśmy niewolnikami w białych kołnierzykach. Reklamy zmuszają nas do pogoni za samochodami i ciuchami. Wykonujemy prace, których nienawidzimy, aby kupić niepotrzebne nam gówno. Jesteśmy średnimi dziećmi historii. Nie mamy celu ani miejsca. Nie mamy Wielkiej Wojny ani Wielkiego Kryzysu. Naszą Wielką Wojną jest wojna duchowa. Nasz Wielki Kryzys to całe nasze życie. Zostaliśmy wychowani w duchu telewizji, wierząc, że pewnego dnia będziemy milionerami, bogami ekranu. Ale tak się nie stanie. Powoli to sobie uświadamiamy. I jesteśmy bardzo, bardzo wkurzeni.

Oldboy (2003, reż. Park Chan-wook)
Twoim najcięższym z błędów nie był upadek w poszukiwaniu odpowiedzi. Nie uzyskasz właściwej odpowiedzi, jeśli zadajesz niewłaściwe pytania.

Żelazna Dama (2011, reż. Phyllida Lloyd)
Zważ swe myśli, zanim staną się słowami. Zważ swe słowa, zanim staną się czynami. Zważ swe czyny, zanim przejdą w nawyk. Zważ swe nawyki, zanim wpiszą się w twój charakter. I zważ swój charakter, zanim stanie się twoim przeznaczeniem. Stajemy się tym o czym myślimy.

Strasznie głośno, niesamowicie blisko (2011, reż. Stephen Daldry)
Dlatego ludzie nie są jak liczby. Są bardziej jak litery. I te litery chcą ułożyć się w historie. A Tata powiedział, że takimi historiami należy się dzielić.

Tylko kochankowie przeżyją (2013, reż. Jim Jarmusch)
Obsesja na własnym punkcie, to marnowanie życia, które można spędzić, przeżywając różne rzeczy. Podziwiając przyrodę. Pielęgnując dobroć i przyjaźń. I tańcząc.

Dzika droga (2014, reż. Jean-Marc Vallée)
Codziennie następuje wschód i zachód słońca, a ty możesz zadecydować, że będziesz tam, aby to zobaczyć. Możesz znaleźć się na drodze piękna.

Sicario (2015, reż. Denis Villeneuve)
Nic nie będzie miało sensu dla twoich amerykańskich uszu. I będziesz wątpić we wszystko, co robimy. Ale ostatecznie zrozumiesz.
Koniec trasy (2015, reż. James Ponsoldt)
Kiedyś może nazywano to kryzysem duchowym. Uczucie, że każdy aksjomat życia okazał się fałszywy, że nie ma nic, że ty jesteś niczym. Że to wszystko złudzenia. A ty jesteś lepszy od innych, bo to dostrzegasz. Czujesz się przez to o wiele gorzej, bo nie potrafisz funkcjonować. To coś strasznego. Myślę, że nigdy się nie zmieniamy. Na pewno wciąż to w sobie mam. Po prostu bardzo się staram, by nie pozwolić temu sobą kierować.
Osobliwy dom Pani Peregrine (2016, reż. Tim Burton)
Jesteśmy tym, co w mowie potocznej zwie się osobliwością.
tłumaczenie: Agata

Zobacz poprzednie odcinki

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images