Sobota z cytatami (odc.192)

września 09, 2017


Zapraszam na kolejną porcję sobotnich cytatów.
Dzisiaj m.in. cytat z dzieła Davida Lyncha „Prosta historia”, filmu z główną rolą Paula Newmana „Nieugięty Luke” oraz europejskiego dramatu „Fanny i Aleksander”


Światła rampy (1952, reż. Charlie Chaplin) 
Pomyśl o mocy, jaka istnieje na świecie. Porusza Ziemię. Sprawia, że rośnie trawa. Cóż, to ta sama moc, która jest w tobie! Gdybyś tylko miał odwagę i chęć, aby jej użyć!

My Fair Lady (1954, reż. George Cukor)
Różnica między damą a kwiaciarką nie polega na tym, jak ona się zachowuje, ale na tym, jak jest traktowana.

Noce Cabirii (1957, reż. Federico Fellini)
Mniemam, że jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie. Cierpisz, przechodzisz przez piekło. Następnie nadchodzi szczęście albo każdy.

Skłóceni z życiem (1961, reż.  John Huston)
Każdy odchodzi, umieranie jest naturalne jak życie. Kto się boi śmierci, ten boi się życia.

Nieugięty Luke (1967, reż. Stuart Rosenberg)
Wiesz, czasem chciałbym, aby ludzie byli jak psy, Luke. Nadchodzi taki dzień, gdy suka już nie rozpoznaje swoich szczeniaków, nie ma już chęci ani miłości, aby dzielić swój ból. Po prostu ma to gdzieś.

Fanny i Aleksander (1982, reż. Ingmar Bergman)
Dlatego daj nam być szczęśliwymi, gdy jesteśmy szczęśliwi. Pozwól nam na bycie miłymi, hojnymi, czułymi i dobrymi. To konieczne i wcale nie wstydliwe, aby sprawiać sobie przyjemności na tym małym świecie.

Danton (1982, reż. Andrzej Wajda)
Dla dobra kraju musimy być bezwzględni. Nie możemy sobie pozwolić na sprawiedliwość. Musielibyśmy rządzić za pomocą terroru. Czy wiesz co to takiego? Terror to nic więcej niż rozpacz.

Prosta historia (1999, reż. David Lynch)
Dałbym każdemu z nich kijek, każdemu po jednym, a potem powiedziałbym „złamcie je". Jasne, mogliby z łatwością. Potem powiedziałbym „zwiążcie kilka w pęczek i postarajcie się wtedy je złamać” Jasne, że nie będą w stanie. Potem powiedziałbym „taki pęczek jest jak rodzina”.

Duża ryba (2003, reż. Tim Burton)
Człowiek tak często opowiada swoje historie, aż sam staje się historią. One żyją po jego śmierci i w ten sposób on sam staje się nieśmiertelny.

Wszystko gra (2005, reż. Woody Allen)
Człowiek, który powiedział „wolałbym mieć szczęście zamiast być dobrym” ma szeroki ogląd życia. Ludzie boją się przyznać, jak wiele w ich życiu zależy od szczęścia. Strach pomyśleć jak wiele pozostaje poza naszą kontrolą.

tłumaczenie: Agata
Zobacz poprzednie odcinkiYou Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images