Sobota z cytatami (odc.202)

listopada 25, 2017


Zapraszam na kolejną odsłonę sobotnich cytatów.
Dzisiaj m.in. cytat z francuskiego dzieła „Kobieta i mężczyzna”, dramatu sportowego z główną rolą Margot Robbie „I, Tonya” oraz serialu „Tacy jesteśmy”


Kobieta i meżczyzna (1966, reż. Claude Lelouch)
Niektóre niedziele zaczynają się niedobrze. Aż trudni w to uwierzyć - trudno jest odrzucić szczęście. Jeśli miałbym przez to przejść jeszcze raz, co bym zrobił? Czy jest cokolwiek, co mógłbym zrobić? Aby na końcu, po miesiącach widywania się, skończyć jako kumpel. Co się dzieje? Kończysz może jako kumple. A ona oświadcza: "kocham cię". Przyznaj to, chłopcze: po prostu nie rozumiesz kobiet.

Sobowtór (1980, reż. Akira Kurosawa)
Cień człowieka nie może powstać i zacząć chodzić samodzielnie.

Smak wiśni (reż. Abbas Kiarostami)
Jeśli przyjrzysz się czterem porom roku, zobaczysz, że każda przynosi owoce. Są owoce lata, są owoce jesieni. Inne owoce przynosi wiosna, a inne zima. Żadna matka nie jest w stanie wypełnić lodówki taką ilością owoców dla swoich dzieci, jakie Bóg dał swemu stworzeniu. Chcesz to wszystko odrzucić? Chcesz się tego wszystkiego zrzec? Czy chcesz zrezygnować ze smaku wiśni?

Zimowy sen (2014, reż. Nuri Bilge Ceylan)
Nie widzisz człowieka takim, jakim jest, idealizujesz go jak boga, a później złościsz się na niego, za to, że nie jest bogiem? Myślisz, żeto sprawiedliwe?

Christine (2016, reż. Antonio Campos)
Ludzie są zabawni. Tak jakby każdy z nas miał inną wersję siebie, walcząca o to, aby stać się nim samym.

Mr. Robot (2015-)
Gdy tracimy nasze zasady, zapraszamy chaos.

Tacy jesteśmy (2016-)
Czasem po prostu musisz zrobić to, co jest słuszne. Musisz zrobić to, co jest słuszne, nawet jeśli nie jest to to, czego byś chciał.

I, Tonya (2017, reż. Craig Gillespie)
Ameryka. Chcą coś pokochać, ale chcą też coś znienawidzić. Mam na myśli, no..., no wiesz! Jaki to pieprzony typ osoby wali kogoś w kolano? Kto robi takie coś przyjacielowi?

Suburbicon (2017, reż. George Clooney)
Witamy w Suburbicon, mieście wielkich dziwów i zachwytów. Wzniesionym z obietnicy powszechnego dobrobytu. Czyż to nie czas aby zaczàć wszystko od nowa?

Ozark (2017-)
Ludzie zasługują na drugą szansę, tak jak biznesy.


tłumaczenie: Agata
Zobacz poprzednie odcinki

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images