Mali ludzie, Wielkiego ekranu

kwietnia 29, 2014Tych facetów natura poskąpiła centymetrów, mimo tego i tak zrobili karierę w filmach jak serialach. Lista ośmiu najbardziej popularnych poznajcie ich!!


#1. Verne Troyer (81cm)
Jest wyjątkowo niski, nawet na karła, jest jednym z najniższych ludzi na świecie. Po raz pierwszy prawdopodobnie widzieliście go w Facetach w Czerni, alz pewnością znacie go z roli Mini Me w Austin Powerze.
Ponadto grał w pierwszej części Harrego Pottera i ostatnio mogliście go zobaczyć w Parnassusie.


#2. Tony Cox (107cm)
Najsłynniejszy czarny karzeł. Możecie go znać z wielu komedii takich jak: „Ja, Irena i Ja”, „Wielkie Kino”, „Komiedia Romantyczna”. Grał także Ewoka w Gwiezdnych Wojnach#3. Warwick Davis (107cm)
Grał we wszystkich częściach Harrego Pottera, najczęściej jako Profesor Filius Flitwick, ale grał również Gryfka i Kasjera w Banku Gringotta. Poza tym grał w Gwiezdnych Wojnach oraz Opowieściach z Narnii..

#4. Michael J. Anderson (109cm)
Najbardziej znany jest ze swojej roli w „Miasteczku Twin Peaks” oraz serialu HBO „CarnivĂ le”, ponadto gościnnie pojawiał się w „Archiwum X” oraz „Star Treku”.


#5. Kenny Baker (112cm)
Być może go widzieliście we „Flashu Gordonie” lub „Amadeuszu”, ale najbardziej znany jest z roli w której go paradoksalnie nie widzieliście, gdyż grał on R2D2 w Gwiezdnych Wojnach.


#6. Herve Villechaize (119cm)
Był bardzo znany w latach 70, grał „Człowieku ze złotym pistoletem” i popularnym serialu „Fantastyczna wyspa”. Niestety jego życie skończyło się dość tragicznie. Aktor popełnił samobójstwo. Zastrzelił się w swoim domu w Los Angeles 4 września 1993 roku. Od dłuższego czasu miał problemy z nadużywaniem alkoholu przez co stracił kilka ciekawych ról, które mu proponowano. Był dwukrotnie żonaty, oba związki zakończyły się rozwodem.


#7. Jordan Prentice (124cm)
Zadebiutował jako Kaczor Howard, co nie było zbyt dobrym początkiem kariery. Potem mogliście go zobaczyć w „O dwóch takich, co poszli w miasto” oraz dwóch częściach American Pie.Aktorsko zabłysnął w „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”

#8. Peter Dinklage (135cm)
Tego pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Poza najbardziej znaną rolą Tyriona Lannistera w „Grze o Tron”, grał również w „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, „Zgon na pogrzebie”, a teraz będziecie mogli go także zobaczyć w „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”.


You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images