50 ciekawostek i nieznanych faktów z dziewięciu popularnych seriali.

czerwca 25, 2014


Wszyscy oglądają seriale. Jedni częściej, drudzy rzadziej - każdy ma jednak kilka produkcji, które bardziej niż inne trafiają w jego gust. Często wydaje się nam, że znamy je na wylot. I tak pewnie jest, ale sporo szczegółów, na które nie zwrócilibyśmy nawet uwagi, nam umyka. Jeszcze więcej nieznanych powszechnie faktów dotyczy samych produkcji. Dlatego tutaj przyjrzyjmy się ciekawostkom z popularnych seriali.1. W serialu Ted studiował architekturę na Wesleyan University, podczas gdy w rzeczywistości na tej uczelni nie ma takiego kierunku.
2. Dzieci Teda, które w sporej części odcinków siedzą na kanapie zostały nakręcone na samym początku produkcji. Tak żeby ciągle wyglądać tak samo.

3. Serial był kręcony w Los Angeles w Kalifornii.

4. Bar MacLaren's, w którym przesiadują główni bohaterowie nie istnieje. Jest jednak wzorowany na prawdziwym pubie McGee's.

5. Adresy stron internetowych, które pojawiają się w serialu istnieją naprawdę - zostały stworzone na potrzeby produkcji.

6. Byłego chłopaka Lily z czasów szkoły grał życiowy partner Neila Patricka Harris'a (Barney Stinson) - David Burtka.7. Rolę Waltera White'a miał grać John Cusack lub Matthew Broderick, ale odrzucili propozycję.
8. Odcinek trzeciego sezonu pt. "Fly" został nakręcony za pozostałe z budżetu pieniądze i nie wnosi absolutnie nic do fabuły serialu, nie rozwija akcji.

9. Jessy Pinkman w oryginalnym scenariuszu miał nazywać się Marion Dupree.

10. Kręcenie sceny z prostytutką Wendy musiało zostać na chwilę przerwane, ponieważ przypadkowy mężczyzna chciał skorzystać z jej usług, sądząc, że to profesjonalistka.

11. Bryan Cranston, grający Watera White'a brał "korepetycje" z chemii od jednego z uniwersyteckich profesorów. Natomiast prawdziwy agent DEA pokazał twórcom serialu, jak robi się prawdziwą metamfetaminę.

12. Serial nakręcono w Nowym Meksyku, ponieważ stan oferował korzystny zwrot podatku za produkcję serialu.

13. Jesse Pinkman miał zginać na końcu pierwszego sezonu, ale twórcy zmienili zdanie, widząc jak aktor świetnie radzi sobie w tej roli.

14. Postacie często ubrane są w ubrania o konkretnym kolorze. Bardzo często Waltera możemy zobaczyć w zielonym, natomiast Jesse'go w czerwonym. Mają one współgrać z ich charakterem.

15. Pierwsze dwa odcinki drugiego sezonu miały być początkowo końcowymi epizodami pierwszego sezonu. Na przeszkodzie stanął jednak strajk scenarzystów, który opóźnił produkcję.16. "Dexter" i "Debra" w prawdziwym życiu byli małżeństwem. Rozwiedli się w trakcie nagrywania serialu.
17. W trakcie kręcenia serialu Michael C. Hall chorował na nowotwór układu chłonnego, ale udało mu się wygrać z chorobą.

18. W "pilocie" Dexter jeździ srebrnym Dodge Neonem. W następnych jest to już Ford Taurus w tym samym kolorze.

19. Serial powstał na podstawie ksiązki "Darkly Dreming Dexter" ("Demony Dobrego Dextera")

20.Jedna z amerykańskich organizacji żądała od telewizji CBC zdjecia z anteny serialu. Powodem miała być byt duża brutalność produkcji.21. W scenach z wilkorami miały brać udział prawdziwe wilki, ale ze względu na nieprzewidywalność tych zwierząt zrezygnowano z tego rozwiązania. Ostatecznie grały je psy z rasy Northern Inuit.
22. Spora część aktorów nie przeczytała książek, na podstawie których kręcony jest serial.Nie chcą, żeby wpływało to na ich kreacje.

23. Język Dothraków stworzył językoznawca z Language Creation Society.

24. To najbardziej piracony serial 2012 roku. Serial był wtedy najchętniej ściągany przez torrenty. Pierwszy odcinek trzeciego sezonu przez pierwszą dobę pobrano milion razy.

25. W serialu pojawia się kilka zawodowych aktorek porno: Sibel Kekilli, Sahara Knite oraz Maisie Dee.26. Ashton Kutcher oraz Jon Cryer są jednymi z najlepiej zarabiających serialowych aktorów. Aktualnie dostają odpowiednio 750 i 650 tysięcy dolarów za jeden odcinek.
27. Lodówka w kuchni naprawę działa. To rzadkość w serialach.

28. Tytuł każdego odcinka to cytat jednego z dialogów, który będzie można usłyszeć w danym epizodzie.

29. Na końcu każdego odcinka na ułamek sekundy wyświetla się list od producenta Chuck'a Lorre. Są to jego przemyślenia na tematy dowolne.

30. Charlie Sheen rozstał się z serialem ze względu na konflikt z twórcami i jego problemy z alkoholem i narkotykami.

31. Charlie Sheen grał później w serialu "Jeden gniewny Charlie", pierwsza scena pierwszego sezonu nawiązuje do zwolnienia z "Dwóch i pół".
 


32. Samochód, którym jeździ Patrick Jane to srebrny Citroen DSpecial z 1971 roku.
33. Aktorka grająca Grace van Pelt w szóstym sezonie była w ciąży. Dlatego większość scen kręciła na siedząco za biurkiem. Potem zniknęła na kilka odcinków, aby powrócić już po porodzie.

34. Początkowo główny bohater miał się nazywać Daniel Jane.

35. Tytuł każdego odcinka nawiązuje do koloru czerwonego lub jego odcieni.36. Legendarny gitarzysta Slash odmówił twórcom serialu zgody na wykorzystanie muzyki Guns'n Roses w jednym z odcinków, ponieważ uważa, że serial jest słaby.
37. W pierwszych 13 odcinkach wykorzystano aż 70 piosenek.

38. W trakcie nagrań twórcy musieli przypominać aktorowi, grającemu sparaliżowanego Artiego, żeby nie uderzał stopą w rytm muzyki.39. Rola Chandlera Binga z "Przyjaciół" była oferowana m.in. Jonowi Cryerowi, którego znamy z "Dwóch i pół".
40. Pod uwagę były brane także inne nazwy serialu: "Friends Like Us", "Six of One", "Across the Hall", "Friends Like These", "Insomnia Cafe"

41. Trwająca 30 sekund reklama, wyświetlana na terenie USA przed ostatnim odcinkiem dziesiątek sezonu kosztowała 2 miliony dolarów.

42. Tylko w USA ostatni odcinek obejrzało ponad 51 milionów widzów.

43. Na podstawie rankingu Lovefilm.com (2009) "Przyjaciele" są trzecim najbardziej uzależniającym serialem.

44. Wystrój w kafejce Central Perk zmieniano co trzy odcinki. Prezentowano tam twórczość artystów z USA oraz innych krajów.

45. W studio nagraniowym było 300 miejsc siedzących, ale udostępniano po 500 biletów.46. Jednego dnia nagrań używano nawet 14 tys. sztuk amunicji.
47. Na potrzeby produkcji stworzono lub dotarto do 2000 tysięcy amerykańskich i niemieckich mundurów.

48. Tylko w trzecim odcinku zużyto więcej sztucznych ogni niż przy produkcji "Szeregowca Ryana"

49. W filmie używano manekinów, które za pomocą elektromagnesu można było ustawić z bronią w każdej pozycji.

50. Angielska wioska o powierzchni 12 akrów była przebudowywana na różne sposoby, tak aby przedstawiała jedenaście europejskich lokacji.


Autor: Michał Mańkowski (na:temat)

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images