Osiem najlepszych postaci z horrorów.

czerwca 27, 2014
Każdy horror który udanie nas przeraża, musi posiadać w obsadzie postać która będzie nas straszyć jak i być ciekawa. Oto ósemka tych z najlepszych.
1. Jigsaw (Piła)
Właściwie John Krammer (znany w Polsce jako Pan Zagadka). Kiedy dowiedział się, że jest śmiertelnie chory na raka mózgu, postanowił zakończyć swój żywot zjeżdżając samochodem ze skarpy. Próba samobójcza jednak się nie powiodła, dlatego postanowił poświęcić swe ostatnie dni na udowadnianiu ludziom, którzy nie szanują swego życia, ile ono tak naprawdę dla nich znaczy. W rolę Jigsawa wcielił się Tobin Bell. Na zdjęciu: maska Krammera.2. Chucky (Laleczka Chucky)
Tytułowa postać to nic innego jak zabawka, w którą wstąpił po swej śmierci sadystyczny morderca Charles Lee Ray. Dzięki swemu nowemu "ciału" może znów zabijać, tym razem mszcząc się za swój los. Nie chcąc jednak pozostać pod postacią lalki po wsze czasy, Chucky planuje przejąć duszę swego właściciela. Postać zawdzięcza swe miejsce na tej liście głównie dzięki brutalności, z jaką zabawka zabija ludzi.3. Smakosz (Smakosz )
Co dwadzieścia trzy lata przez dwadzieścia trzy dni Smakosz poluje na ludzi i zjada wybrane części ich ciał, by się posilić. Nie jest istotą ludzką; potrafi wysoko latać, ponadto jest bardzo szybki. Nosi długi płaszcz podkreślający jego upiorność.4. Kayako Saeki (Klątwa)
To właśnie rola natrętnego ducha Kayako przyniosła japońskiej aktorce Takako Fuji największą sławę. Pomimo, iż była to postać drugoplanowa, stała się swoistą ikoną wyżej wymienionego horroru. Jako ciekawostkę dodam, że japoński duch jest zawsze kobietą z długimi, ciemnymi włosami i nosi białe kimono.5. Hannibal Lecter (Milczenie Owiec)
Kiedy w USA dochodzi do serii morderstw na kobietach, FBI zwraca się o pomoc do obłąkanego więźnia będącego jednocześnie psychiatrą. Tym więźniem jest Hannibal Lecter, inteligentny i niebezpieczny morderca, który zasłynął z tego, iż zjadał swoje ofiary. W tej roli fenomenalny Anthony Hopkins. Sam film zajął drugie miejsce w rankingu na najbardziej przerażający film wszech czasów przeprowadzonym przez magazyn "Giant" w 2005 roku.6. Jack Torrance (Lśnienie)
Jack (Jack Nicholson) jest początkującym pisarzem, który dostaje pracę zimowego stróża w hotelu Overlook. Przenosi się tam wraz z żoną i synkiem, który wyczuwa, że w hotelu stało się coś złego. Gdy rozpoczyna się zima, rodzina zostaje odcięta od świata, a Jack zaczyna popadać w obłęd... Przerażający jest fakt, że taka metamorfoza może przytrafić się każdemu z nas. Na zdjęciu pokazana jest scena, w której Jack wypowiada słynne "Here's Johnny!"7. Freddy Krueger (Koszmar z Ulicy Wiązów)
Freddy to psychopatyczny morderca dzieci. Kiedy zostaje uniewinniony przez sąd, mieszkańcy miasteczka postanawiają sami wymierzyć sprawiedliwość, paląc go żywcem. Po latach powraca, by zemścić się na swych oprawcach, dokonując masowego mordu na ich potomkach.8. Sadako Yamamura (The Ring: Krąg)
Sadako to postać znana chyba każdemu miłośnikowi horrorów - jest dziewczynką z sierocińca, która zostaje adoptowana. Jej nowi rodzice zaczynają się nad nią znęcać, po czym zostaje przez nich zabita. Sadako postanawia się zemścić - w tym celu nagrywa kasetę wideo, która przynosi w ciągu tygodnia śmierć każdemu, kto ją obejrzy.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Przy Sadako jest mała nieścisłość ;)
    Opis odnosi się do amerykańskiej Samary Morgan. Ta oryginalna, imieniem Sadako Yamamura nie była zaadoptowana. Była biologiczną córką Shizuko Yamamury i doktora Ikumy. Została wrzucona do studni przez ojca, który w ostatnich chwilach Sadako poza studnią chciał wykorzystać ją seksualnie. Po wrzuceniu do studni utrzymała się przy życiu, kaseta powstała po jej śmierci.

    OdpowiedzUsuń

Flickr Images