Sześć filmów, na temat choroby AIDS.

czerwca 20, 2014


Zapraszam do zestawienia filmów na temat choroby AIDS.6. Dom chłopców
Jest rok 1984. Frank ma 18 lat. Ucieka z domu i wyjeżdża do legendarnego Amsterdamu. Zatrudnia się w klubie ze striptizem. Trafia na niekończącą się imprezę z doskonałą muzyką, dużą ilością alkoholu, namiętnego tańca i seksu. W Domu chłopców poznaje przyjaciół, jak z filmów Almodovara: Angelo, który odkłada kasę na operację zmiany płci, przystojnego graficiarza i punka Deana, cze wreszcie właściciela klubu Madame. Wśród nich jest też Jake, dla którego Frank kompletnie traci głowę.
Zwiastun


5. Wczesny mróz
Michael Pierson jest młodym gejem chorym na AIDS w najlepszym okresie swego życia. Jest obiecującym prawnikiem. W związku ze swoją chorobą musi walczyć o zrozumienie u współpracowników i rodziny. On i osoby z jego otoczenia pogodzili się z tym, że umrze.
Zwiastun4. Parting Glances
Film opowiada o homoseksualistach i porusza problem AIDS w ich środowisku. Michael i Robert są parą mieszkającą w Nowym Jorku. Ich przyjaciel Nick jest zarażony wirusem HIV, a Robert wyjeżdża na dwa lata do Afryki. Michael zostanie na długi czas sam i będzie musiał sobie poradzić z nową sytuacją.
Zwiastun


3. Rent
Rent opowiada historię grupy przyjaciół, swoistej cyganerii. Niektórzy z nich są zarażeni wirusem Hiv. Główny wątek kręci się wokół Marka oraz jego przyjaciela Rogera, których za niezapłacony czynsz chce wyrzucić z mieszkania Benny. Mark jest zdobywającym doświadczenie i poszukujacym nowych inspiracji filmowcem, który właśnie został porzucony przez Maureen (Idina Menzel), która zaczęła się spotykać z Joanna. Natomiast Roger (Adam Pascal) jest niespełnionym muzykiem. W filmie znajdziemy jeszcze atrakcyjną Mimi (Rosario Dawson), która walczy o względy Rogera oraz barwnego transwestytę Angela i jego partnera Collinsa. Całość przeplatana jest świetną muzyką. W filmie występuje prawie cała obsada wystawianego 10 lat wcześniej Musicalu Jonthana Larsona.
Zwiastun


2. Filadelfia
Będący nosicielem wirusa HIV prawnik zostaje zwolniony z pracy. Walcząc o godność, podaje do sądu swoich byłych pracodawców.
Zwiastun


1. Witaj w Klubie
Rok 1985, Dallas. Elektryk oraz kanciarz, Ron Woodroof, pracuje nad systemem pomocy w zdobywaniu leków osobom zarażonym wirusem HIV, tuż po wykryciu u niego tej choroby.
Zwiastun

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images