15 miniseriali, które warto sprawdzić.

marca 24, 2015


Pewnie wielu z nas nie ma zbyt dużo czasu, aby poświęcić się dla serialu, który zawiera wiele sezonów, jak i odcinków. Zobaczcie piętnaście seriali opowiadających historie w, zaledwie kilku odcinkach.


1. Ja, Klaudiusz (1976)
Dramat historyczny
Fabuła:
Uważany od dziecka za osobę niezbyt bystrą Klaudiusz, obserwując co dzieje się w pałacu dziadka cesarza Tyberiusza, dochodzi do wniosku, że bezpieczniej będzie nie zmieniać opinii o sobie.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 8,1
Ocena IMDb: 9,1


2. Korzenie (1977) 
Dramat, Historyczny, Obyczajowy
Fabuła:
Seriala telewizyjny, przedstawiający sagę czarnoskórej rodziny amerykańskiej na tle historii kraju. Opowieść o czasach niewolnictwa i przemian społecznych w USA.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 8,2
Ocena IMDb: 8,6


3. Szogun (1980)
Przygodowy, Dramat historyczny
Fabuła:
Koniec XVI wieku, okręt Johna Blackthorne'a rozbija się u wybrzeży Japonii. Angielski nawigator zostaje uwikłany w polityczne rozgrywki na szczytach władzy.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 7,5
Ocena IMDb: 8,1


4. Wichry Wojny (1983)
Dramat, Wojenny
Fabuła:
Słynny serial na podstawie powieści Hermana Wouka ukazujący II wojnę światową bardzo subiektywnie, jednocześnie z zachowaniem prawdy historycznej. Kolejne etapy wojny począwszy od marca 1939 aż do inwazji Japończyków na Pearl Harbor ukazane są z perspektywy amerykańskiej rodziny Henrych.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 7,3
Ocena IMDb: 8,2


5. Kompania braci (2001)
Dramat, Wojenny
Fabuła:
Losy Kompanii E, 506 pułku piechoty spadochronowej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii USA opowiedziane z perspektywy tych, którzy przeżyli drugą wojnę światową.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 8,7
Ocena IMDb: 9,6


6. Wybrańcy obcych (2002)
Dramat, Sci-Fi
Fabuła:
Kiedy w małym miasteczku ląduje statek obcych, życie mieszkańców się komplikuje.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 7,6
Ocena IMDb: 7,9


7. Anioły w Ameryce (2003)
Dramat, Obyczajowy
Fabuła:
"Angels in America" to sztuka, za którą autor - Tony Kushner - otrzymał nagrodę Pulitzera, a także nagrodę Tony. Dwaj główni bohaterowie są chorzy na AIDS. Jeden z nich, Prior, zastanawia się, czy zwariował, ponieważ widzi duchy i anioły. Drugi - Roy Cohn - to postać, która została stworzona przez autora na podstawie prawdziwej figury ze świata polityki, nie może uwierzyć w diagnozę, że ma AIDS, ponieważ uważa, że tylko "szarzy ludzie" mogą zachorować na tę chorobę.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 8,0
Ocena IMDb: 8,3


8. John Adams (2008)
Biograficzny, Dramat historyczny
Fabuła:
Jeden z Ojców Założycieli i drugi prezydent w historii Stanów Zjednoczonych próbują przekonać ludzi zamieszkujących kolonię, by stanęli do walki przeciwko Brytyjczykom.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 8,1
Ocena IMDb: 8,7


9. Generation Kill Czas wojny (2008)
Dramat, Wojenny
Fabuła:
"Generation Kill" to 7-odcinkowy mini-serial wyprodukowany przez stację HBO.  Jest on ekranizacją dokumentalnej książki Evana Wrighta i opowiada historię specjalnego oddziału marines, który w marcu 2003 roku - na krótko przed inwazją na Irak - działał na terenie wroga przygotowując grunt dla nadciągających wojsk.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 8,0
Ocena IMDb: 8,7


10. Filary Ziemi (2010)
Dramat historyczny
Fabuła:
Rok 1120 - u wybrzeży Normandii tonie "Biały Statek". Wśród wielu ofiar znajduje się jedyny legalny następca Henryka I. Rozpoczyna się okres spisków i przepychanek do tronu, a po śmierci Henryka I, okres anarchii. Na króla Anglii wybrany zostaje, mający poparcie Kościoła Stefan, zaś córka Henryka I, Matylda uchodzi do Francji wraz z synem. Stamtąd rozpoczyna próby odbicia tronu.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 7,8
Ocena IMDb: 8,2


11. Mildred Pierce (2011)
Dramat
Fabuła: 
Rozwiedziona i samotna matka Mildred Pierce decyduje się otworzyć restaurację.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 7,7
Ocena IMDb: 7,7


12. Czarna lustro (2011-)
Dramat, Thriller, Sci-F
Fabuła:
Trzy historie osadzone w przyszłości, opowiedziane w trzech odcinkach. Każda z nich opowiada o innych przykrych konsekwencjach rozwoju naszej cywilizacji, pokazując w sposób karykaturalny do czego może dojść jeśli nic się nie zmieni. W każdej mamy do czynienia z różnym problemem społeczno-obyczajowym osadzonym w różnej futurystycznej perspektywie czasowej.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 8,2
Ocena IMDb: 8,8


13. The Hollow Crown (2012)
Dramat historyczny
Fabuła: 
Adaptacja szekspirowskiego cyklu kronik o losach angielskich królów zwanego drugą tetralogią.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 8,2
Ocena IMDb: 8,5


14. Tajemnice Laketop (2013)
Dramat, Kryminał
Fabuła:
Detektyw Robin Griffin prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia 12-letniej, ciężarnej mieszkanki niewielkiego miasteczka.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 7,3
Ocena IMDb: 7,6


15. Ascension (2014)
Dramat, Sci-Fi
Fabuła:
Losy pasażerów statku kosmicznego Ascension w czasie stuletniej podróży mającej na celu zaludnienie obcej planety. Morderstwo młodej kobiety stawia jednak pod znakiem zapytania pierwotne założenia misji. Sytuację komplikuje również fakt, iż zbliżają się oni do punktu, którego przekroczenie uniemożliwi powrót na Ziemię.
Zwiastun
Ocena Filmweb: 7,1
Ocena IMDb: 7,1

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images