Spojrzenie tygodniowe, Odcinek 51 (22.06-28.06)

czerwca 29, 2015


Zapraszam na kolejny przegląd wiadomości filmowych i serialowych.

Dzisiaj między innymi dowiemy się kto wyreżyseruj film oparty na scenariuszu Stanleya Kubricka „The Downslope” oraz zobaczymy zwiastun dramatu „Makbet”, w którym główne role zagrali Michael Fassbender i Marion Cotillard.W sieci pojawił się plakat i zwiastun filmu "Legend" z Tomem Hardym w podwójnej roli.

Obraz opowiada o braciach gangsterach, działających w Londynie w latach 50. i 60. Tom Hardy wcieli się zarówno w Ronalda Kraya, jak i jego bliźniaka Reginalda. Głównym bohaterem będzie starszy o 10 minut Reginald, próbujący kontrolować brata, który otwarcie przyznaje się do biseksualizmu i cierpi na schizofrenię.

Zapowiedź, a także plakat i zdjęcia można znaleźć tutaj.

W obsadzie dzieła znaleźli się także Emily Browning, Christopher Eccleston, Taron Egerton, Tara Fitzgerald, Chazz Palminteri i David Thewlis.

Za kamerą produkcji stanął Brian Helgeland ("Tajemnice Los Angeles"), który jest także autorem scenariusza.

Premiera w Wielkiej Brytanii została wyznaczona na 11 września.

Zobacz zwiastun i plakat
Źródło: Canal+Film


Marc Forster zajmie się reżyserią filmu opartego na niezrealizowanym przez Stanleya Kubricka scenariuszu "The Downslope".

Marc Forster reżyseruje Stanleya Kubricka Tekst został napisany przez legendarnego twórcę w 1956 roku, między produkcją filmów "Strach i pożądanie" oraz "Ścieżki chwały". To antywojenny dramat o czasach amerykańskiej wojny domowej. Akcja opowiada o serii bitew, które rozegrały się w dolinie Shenandoah między wojskami Unii generała George'a Armstronga Custera oraz wojskiem Konfederatów pułkownika Johna Singletona Mosby'ego.

Projekt planowany był jako trylogia, opowiadająca także o dziejach Amerykanów po wojnie domowej. Produkcja ma pełne wsparcie rodziny Stanleya Kubricka. Marc Forster nie tylko stanie za kamerą, ale także wyprodukuje projekt. Przy realizacji wspierają go Lauren Selig ("Ocalony"), Barry Levine ("Niepamięć") oraz Renee Wolfe ("All I See Is You").

Ostatnim filmem w dorobku Forstera jest "World War Z".
Źródło: Canal+Film


Stacja NBC opublikowała plakat zapowiadający serial "Heroes Reborn".

Produkcja jest spin-offem popularnych "Herosów". Jak dowiadujemy się z zaprezentowanej grafiki, czeka nas nowy fenomen.
W nowej odsłonie zobaczymy dawnych herosów oraz nowych bohaterów. Powracają Greg Grunberg, Jack Coleman i Cristine Rose, ponadto zagrają Zachary Levi, Robbie Kay, Gatlin Green, Ryan Guzman, Jimmy Jean-Louis, Masi Oka, Francesca Eastwood, Rya Kihlstedt, Dylan Bruce i Eve Harlow.

Na nadchodzący sezon złoży się 13 odcinków. Premiera planowana jest na jesień.

W oryginalnych "Herosach", realizowanych w latach 2006 - 2010, poznawaliśmy historię ludzi, którzy odkrywali w sobie nadzwyczajne umiejętności, jak telepatia, podróżowanie w czasie czy latanie.

Zobacz plakat
Źródło: Canal+Film


Viggo Mortensen ma zagrać zabójcę ścigającego Jasona Bourne'a w kolejnym filmie z udziałem Matta Damona.

Na planie kolejnej odsłony cyklu opowiadającego o agencie Jasonie Bournie spotkają się Julia Stiles, Matt Damon i Paul Greengrass. Greengrass znowu zajmie się reżyserią, a Damon powróci do swojej przebojowej kreacji. Julia Stiles zagra ponownie byłą agentkę CIA, która pomaga Bourne'owi.

Viggo Mortensen otrzymał propozycje zagrania czarnego charakteru, ale jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji. Rozmowy w sprawie udziału w produkcji prowadzi też Alicia Vikander.

Zdjęcia powinny wystartować jesienią w Londynie. Film ma być gotowy na rok 2016.

Jak do tej pory powstały filmy "Ultimatum Bourne'a" (2007), "Krucjata Bourne'a" (2004) i "Tożsamość Bourne'a" (2002).
Źródło: Canal+Film


Emma Watson dołączyła do obsady thrillera "The Circle", w którym zagra też Tom Hanks.

Film będący adaptacją książki "The Circle" pióra Dave' a Eggersa wyreżyseruje na podstawie własnego scenariusza James Ponsoldt. Zdjęcia ruszyć mają we wrześniu w Kalifornii. Produkcją filmu zajmą się Tom Hanks, Gary Goetzman, Anthony Bregman i Ponsoldt.

Wcześniej w obsadzie filmu znalazła się Alicia Vikander, jednak zrezygnowała z projektu.

Film opowiadać będzie o młodej kobiecie (Watson), która zostaje zatrudniona w dużej firmie internetowej zwanej Circle, łączącej prywatne maile, profile na portalach społecznościowych, konta bankowe i zakupy internetowe swoich użytkowników uniwersalnym systemem operacyjnym. W efekcie powstaje jedna sieciowa tożsamość. Akcja skupi się na niebezpieczeństwach związanych z życiem erze cyfrowej, w której osobiste dane są zbierane, przesiewane, zmieniane w pieniądze i używane do kontroli, a prywatność staje się czymś przestarzałym.
Źródło: StopklatkaW 2016 roku do kin trafi "Maria Curie" – wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki – Marii Skłodowskiej-Curie. W obsadzie, obok grającej tytułową rolę Karoliny Gruszki, zobaczymy laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, Piotra Głowackiego. Aktor, któremu wybitna kreacja w "Bogach" Łukasza Palkowskiego przyniosła Polską Nagrodę Filmową – Orła, wcieli się w Noblistę, geniusza fizyki i twórcę teorii względności – Alberta Einsteina!

"Maria Curie" to historia niezwykłej kobiety, która opuszcza ojczyznę i wyjeżdża do Francji, by rozpocząć karierę naukową. A przy tym niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta intryg, romansów, sztuki i odkryć, które zmieniały świat.

W roli tytułowej Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Izabela Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein i Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii.

"Maria Curie" pojawi się w kinach w 2016 roku.

Zobacz zdjęcia (1,2,3)
Źródło: StopklatkaKevin Spacey i Dana Brunetti zajmą się produkcją serialu "The Residence" opartego na powieści pióra Kate Andersen Brower.

Fox 21 Television Studios nabyło prawa do książki "The Residence" Kate Andersen Brower, która opowiada o relacjach pomiędzy pracownikami Białego Domu oraz kolejnymi zamieszkującymi go prezydentami i ich rodzinami.

Oparta na faktach książka zostanie przeniesiona na mały ekran w formie serialu. Producentami wykonawczymi projektu są Kevin Spacey, Dana Brunetti i Megyn Kelly. Obecnie trwają poszukiwania scenarzysty.
Źródło: Stopklatka


W sieci pojawił się zwiastun ekranizacji "Makbeta" Szekspira z Michaelem Fassbenderem w roli głównej.

- Makbet cierpi na zespół stresu pourazowego - opowiadał Fassbender w rozmowie z "Daily Mail". - Kiedy o tym pomyślisz, to naprawdę ma sens. Reżyser Justin Kurzel podrzucił mi ten pomysł. W czasach Makbeta trauma bitewna musiała być jeszcze większa. Wtedy przecież zabijano gołymi rękoma, ostrzami przebijano ciała. Makbet ma halucynacje. Musi powrócić do przemocy, by odnaleźć rodzaj jasności czy spokoju.

Marion Cotillard wciela się w postać Lady Makbet.

W obsadzie znaleźli się także Paddy Considine, David Thewlis, Sean Harris, Jack Reynor i Elizabeth Debicki.

Tragedię Williama Szekspira na potrzeby ekranu dostosowali scenarzyści Todd Louiso i Jacob Koskoff. Premiera obrazu "Macbeth" planowana jest na 2 października 2015 rok.

Zobacz zwiastun
Źródło: Onet Film
'

Robert Downey Jr. zajmie się produkcją filmu "Chasing Phil" i być może zagra w nim główną rolę.

Projekt oparty będzie na książce Davida Howarda, opowiadającej o Philu Kitzerze, charyzmatycznym biznesmenie, który dokonał wielomilionowych oszustw. Film przedstawi matactwa z punktu widzenia agenta FBI.

Produkcja powstaje dla wytwórni Warner Bros. Pictures. Robert Downey Jr. wraz z żoną, Susan, oraz Davidem Gambino zajmą się produkcją. Gwiazdor rozważa również zagranie głównej roli.

Robert Downey Jr. ostatnio wcielał się w kinie w rolę Irona Mana.
Źródło: Onet Film


W sieci pojawił się jeszcze jeden klip zapowiadający dokument "Amy".

Twórcą obrazu jest Asif Kapadia. Jest to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. W zaprezentowanym właśnie fragmencie widzimy wokalistkę opowiadającą o swej depresji. Wideo można znaleźć poniżej.

Film miał światową premierę na festiwalu w Cannes, gdzie spotkał się z owacyjnym przyjęciem. Do naszych kin dzieło trafi 7 sierpnia.

Zobacz zapowiedź
Źródło: Onet Film

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images