12 perełek filmowych Larsa von Triera.

lipca 19, 2015


Lars von Trera jeden z moich ulubionych reżyserów. Po obejrzeniu dość dawno trzech według moje gustu rewelacyjnych produkcji tego reżysera „Przejmując fale”, „Dogville” oraz „Melancholia” bardzo mnie zainteresowała kinematografia von Triera.
 
Zapraszam do zestawienia dwunastu perełek duńskiego reżysera Larsa von Triera!


Thriller, Sci-Fi
Opis filmu:
Po trzynastoletnim pobycie w Egipcie były policjant Fisher wraca do domu  Jego dawny mentor prosi go o rozwiązanie sprawy zabójstw sprzedawców biletów loteryjnych.

Zdjęcia
...

Zwiastun
...


Dramat, Wojenny
Opis filmu:
Młody Amerykanin przybywa do Niemiec, by nieść pomoc osobom pokrzywdzonym w II wojnie światowej i zakochuje się w córce swojego szefa, związanego z faszystami.

Zdjęcia
...

Zwiastun
...


Dramat, Horror
Opis filmu:
Akcja rozgrywa się w kopenhaskim szpitalu, w którym kierownik wydziału neurochirurgicznego Helmer przeciwstawia się pobytowi starszej kobiety - Drusse (Kristen Rolffes). Pacjentka ta posiada zdolności parapsychologiczne, słyszy płacz dziecka, kontaktuje się ze zmarłymi.

Zdjęcia
...

Zwiastun
...


Dramat
Opis filmu:
Sparaliżowany Jan zwalnia swoją żonę Bess z przysięgi wierności i chce, by ta kochała się z innymi mężczyznami. Kobieta spełnia jego prośbę.

Zdjęcia
...

...
Zwiastun
...Dramat, Horror
Opis filmu:
Dalszy ciąg historii rozgrywającej się w kopenhaskim szpitalu Królestwo. Doktor Helmer powraca z Haiti, gdzie starał się zgłębić tajemnice voodoo. Profesor Bondo, który w imię eksperymentu posunął się do granicy samounicestwienia, walczy o życie. A szef szpitala, profesor Moesgaard, potrzebuje pomocy psychiatry.

Zdjęcia

.

Zwiastun
...Dramat, Komedia
Opis filmu:
Grupa inteligentnych, wykształconych młodych ludzi przeprowadza oryginalny eksperyment: zamieszkują w tymczasowo pustej willi, należącej do wuja jednego z nich - przewodzącego grupie Stoffera, z zamiarem udawania ludzi psychicznie chorych. Poszukując ekstremalnych wrażeń, wyzbywają się wszelkich zahamowań, badają granice owej wolności, a jednocześnie świetnie się bawią, obserwując reakcje tzw. normalnych ludzi na ich rzekome kalectwo i bez skrupułów korzystają z wyrozumiałości, jaką otoczenie żywi dla niepełnosprawnych umysłowo.Zdjęciam
...

Zwiastun
... Dramat, Musical
Opis filmu:
Tracąca wzrok Selma ciężko pracuje w fabryce, aby uzbierać pieniądze na operację syna, któremu również grozi ślepota.

Zdjęcia
...

Zwiastun
...Animacja, Dokumentalny, Dramat
Opis filmu:
Dzieło Larsa von Triera, wielkiego manipulatora współczesnego kina, to prowokacja zacierająca granicę między fabułą a dokumentem. Tym razem von Trier wciągnął swego dawnego nauczyciela, Jorgena Letha, do przewrotnego eksperymentu: Leth ma pięciokrotnie przerobić swój sławny film pt. "Doskonały człowiek" stosując się do zasad i przeszkód narzuconych przez von Triera.

Zdjęcia
...

Zwiastun
...Dramat, Thriller
Opis filmu:
Uciekając przed gangsterami, Grace ukrywa się w małym miasteczku. Wkrótce jego mieszkańcy zaczynają nadużywać władzy, jaką mają nad bohaterką.

Zdjęcia
...

Zwiastun
...


Dramat

Opis filmu:
Druga, po Dogville, część trylogii U.S.A. Larsa von Triera. Akcja Manderlay będzie rozgrywała się na południu USA, w latach 30-tych XX wieku. Trier zapowiada, że w filmie tym zmierzy się z problemem rasizmu i niewolnictwa. Od strony realizacyjnej Manderlay ma przypominać Dogville, mimo to jedno jest pewne - von Trier bez wątpienia czymś zaskoczy. Pozostaje pytanie: czym?Zdjęcia
...

Zwiastun
...Dramat, Sci-Fi
Opis filmu:
W kierunku Ziemi zmierza planeta Melancholia, co grozi zniszczeniem całej ludzkości.

Zdjęcia
...

Zwiastun
...Dramat, Erotyczny
Opis filmu:
Nimfomanka opowiada o swoich erotycznych doznaniach człowiekowi, który ją uratował.

Zdjęcia
...

Zwiastun
...

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images