Kalendarz najbliższych festiwali filmowych w Polsce

września 28, 2015


Oto terminy najbliższych festiwali filmowych zaplanowanych w Polsce, którymi warto się zainteresować.

6. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja"
8-11 października

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA to jedyne wydarzenie w Polsce poświęcone działalności krytyków filmowych. Festiwal organizowany jest przy wsparciu merytorycznym Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie znajduje jeden z dwóch oddziałów filmoznawstwa w naszym kraju.  

oficjalna strona

13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest
17-25 października, Toruń

 Kierunki rozwoju festiwalu wytycza nie tylko szaleńczy pęd kinematografii, ale także twórczy zamęt artystycznych głów, kreatywność, radość tworzenia. Jedno się nie zmienia od lat — „wrodzony” brak festiwalowego nadęcia.
oficjalna strona

31. Warszawski Festiwal Filmowy
9-18 października, Warszawa

W roku 2009 Warszawski Festiwal Filmowy wszedł do grona czternastu wydarzeń, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych (www.fiapf.org) jako międzynarodowe festiwale filmowe – obok festiwali takich jak Cannes, Wenecja, Berlin, Locarno, San Sebastian, Karlowe Wary, Tokio, Moskwa, Mar del Plata, Montreal, Szanghaj, Kair, i Goa.

oficjalna strona

10. Szczecin European Film Festival
18-26 października, Szczecin

Szczecin European Film Festival to szczególne europejskie wydarzenie filmowe, forum transgranicznych spotkań i kooperacji z partnerami działającymi w sferze filmu, kultury i edukacji bezpośrednio na granicy polsko-niemieckiej.


oficjalna strona

4. Festiwal Filmów Frapujących
23-25 października, Gorzów Wielkopolski

Organizatora stawia na filmy, które intrygują twórczym podejściem, formą, bohaterem, tematem. Liczy się świeżość, oryginalność oraz nowe filmowe wyzwania.  

oficjalna strona

9. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską
5-15 listopada, Warszawa

Celem Festiwalu jest zaprezentowanie jak najszerszej publiczności największych osiągnięć rosyjskiej kinematogra?i. Podczas Festiwalu pokazywane są zarówno dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także ?lmy dla dzieci.  

oficjalna strona

23. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage
14-21 listopada, Bydgoszcz

Camerimage – Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych – odbywający się od 1993 roku. Festiwal odbywa się na przełomie listopada i grudnia i trwa około 8 dni.  

oficjalna strona

20. Forum Kina Europejskiego Cinergia
6-13 listopada, Łódź

Jedyny w Polsce festiwal poświęcony wyłącznie prezentacji nowego kina Starego Kontynentu. Ta świadoma rezygnacja, obca innym ( z całym szacunkiem) wielkim festiwalom filmowym w Polsce i na świecie jest podyktowana troska o to by widz wyrobił sobie klarowny pogląd na to czym jest w istocie fenomen kina europejskiego. Z ograniczenia czynimy nasz atut.  

oficjalna strona

25. Festiwal Mediów w Łodzi "Człowiek w zagrożeniu"15-28 listopada, Łódź

Konkurs twórczości dokumentalnej w zakresie szeroko rozumianego zagrożenia człowieka i jego środowiska. Cele Festiwalu realizowane są przez konfrontacje dzieł filmowo-telewizyjnych oraz odpowiedni program imprez towarzyszących. Organizatorem Festiwalu jest Muzeum Kinematografii w Łodzi. 
oficjalna strona

19. Międzynarodowy Festiwal Off Cinema
16-22 listopada, Poznań
 
Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA jest festiwalem konkursowym, który prezentuje filmy dokumentalne z całego świata. Najlepszym dokumentom Jury złożone z wybitnych twórców kina, krytyków filmowych i animatorów kultury przyznaje nagrody: Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek.  

oficjalna strona

Cinemaforum - 14. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych
25-19 listopada, Warszawa

To jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce. Co roku daje możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych międzynarodowych filmów fabularnych jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mają niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości zarówno z fachowym jury, jak i innymi autorami oraz żywiołową publicznością.  

oficjalna strona

15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa człowieka w filmie
4-10 grudnia, Warszawa

 Watch Docs to w chwili obecnej jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. 

oficjalna strona

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images