15 najciekawszych polskich premier filmowych 2016 roku.

stycznia 18, 2016


Zapraszam do zestawienia ciekawych polskich filmów, które doczekają się swoich premier w tym roku.

Na jakie filmy czekacie najbardziej?


1. Pitbull. Nowe porządki reż. Patryk Vega
22 stycznia 2016
gatunek: Kryminał
scenariusz: Patryk Vega
obsada: Andrzej Grabowski, Bogusław Linda, Paweł Królikowski, Piotr Stramowski, Agnieszka Dygant, Maja Ostaszewska
opis filmu:
Policjanci dwóch warszawskich komend łączą siły w walce z Grupą Mokotowską.
zobacz zwiastun

2. Planeta Singli reż. Mitja Okorn
5 lutego 2016
gatunek: Komedia rom.
scenariusz: Sam Akina, Jules Jones, Mitja OkornŁukasz Światowiec, Michał Chaciński
obsada: Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Ewa Błaszczyk
opis filmu:
Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka… idealnego faceta – Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani?
zobacz zwiastun

3. Na granicy reż. Wojciech Kasperski
19 lutego 2016
gatunek: Thriller
scenariusz: Wojciech Kasperski
obsada: Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Andrzej Grabowski, Janusz Chabior
opis filmu:
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.
zobacz zwiastun

4. Sprawiedliwy reż. Michał Szczerbic
19 lutego 2016
gatunek: Dramat
scenariusz: Michał Szczerbic
obsada: Jacek Braciak, Aleksandra Hamkało, Urszula Grabowska, Jan Wieczorkowski
opis filmu:
Hania, 6-letnia sierota (Ewelina Zawistowska) zostaje przygarnięta przez młode polskie małżeństwo, które mimo ogromnego ryzyka decyduje się dać jej nie tylko schronienie, ale i miłość. Wbrew śmiertelnemu zagrożeniu, Anastazja (Urszula Grabowska) i Jan (Jan Wieczorkowski) poruszają niebo i ziemię, by ocalić nie tylko życie Hani, ale także pomóc jej pozostać dzieckiem.
zobacz zwiastun

5. Historia Roja reż. Jerzy Zalewski
4 marca 2016
gatunek: Wojenny
scenariusz: Wacław Holewiński, Jerzy Zalewski
obsada: Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Wojciech Żołądkowicz, Piotr Nowak, Mariusz Bonaszewski
opis filmu:
Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim "Rój", traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować "wroga władzy ludowej".
zobacz zwiastun

6. Niewinne/Agnus Dei reż. Anne Fontaine
11 marca 2016
gatunek: Dramat
scenariusz: Sabrina B. Karine, Pascal Bonitzer, Anne Fontaine, Alice Vial
obsada: Lou de Laâge, gata Buzek, Agata Kulesza, Vincent Macaigne, Joanna Kulig
opis filmu:
Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów.
zobacz zwiastun

7. Sługi boże reż. Mariusz Gawryś
16 września 2016
gatunek: Kryminał
scenariusz: Mariusz Gawryś, Maciej Strzembosz
obsada: Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Adam Woronowicz, Krzysztof Stelmaszyk
opis filmu:
W wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska) - niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku dr.Kuntz (Krzysztof Stelmaszczyk).
zobacz zwiastun

8. Maria Curie reż. Marie Noelle
30 września 2016
gatunek: Biograficzny, Dramat
scenariusz: Marie Noelle, Andrea Stoll
obsada: Karolina Gruszka, Charles Berling, Sabrizio Rongione, Izabela Kuna, Piotr Głowacki
opis filmu:
„Maria Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. Zaś w 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. „Maria Curie” to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.
zobacz zdjęcia

9. Wołyń reż. Wojciech Smarzowski
7 października 2016
gatunek: Wojenny
scenariusz: Wojciech Smarzowski
obsada:
Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Michalina Łabacz, Kinga Preis, Izabela Kuna ,Adrian Zaremba
opis filmu:
Ojciec Zosi postanawia wydać ją za najbogatszego we wsi wdowca z dwójką dzieci, nie bacząc na to, że córka kocha ukraińskiego chłopca. Wkrótce życie lokalnej społeczności diametralnie zmienia II wojna światowa.
zobacz zdjęcia

10. Ostatnia rodzina reż. Jan P. Matuszyński
7 października 2016
gatunek: Biograficzny
scenariusz: Robert Bolesto
obsada: Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn, Andrzej Chyra, Aleksandra Konieczna, Magdalena Boczarska
opis filmu:
Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.
zobacz zdjęcia

11. Jestem mordercą reż. Maciej Pieprzyca
14 października 2016
gatunek: Thriller, Psychologiczny
scenariusz: Maciej Pieprzyca
obsada: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska, Piotr Adamczyk, Michał Żurawski
opis filmu:
"Jestem mordercą" to thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70. Głównym bohaterem filmu jest młody milicjant, który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet.
zobacz zdjęcia

12. Konwój reż. Maciej Żak
4 listopada 2016
gatunek: Thriller
scenariusz: Maciej Żak
obsada: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Ireneusz Czop, Dorota Kolak, Agnieszka Żulewska
opis filmu:
W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg (Przemysław Bluszcz), jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator (Łukasz Lewandowski) zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę…

Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz), transportował przestępcę, pseudonim Nauczyciel (Ireneusz Czop), oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem…
zobacz zdjęcia

13. Prosta historia o morderstwie reż. Arkadiusz Jakubik
data premiery nieznana
gatunek: Kryminał
scenariusz: Arkadiusz Jakubik, Igor Brejdygant, Grzegorz Stefański
obsada: Andrzej Chyra, Kinga Preis, Eryk Lubos, Ireneusz Czop
opis filmu:
Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Próbując udowodnić swoją niewinność, Jacek z przerażeniem odkrywa, że stopniowo zaczyna upodabniać się do ojca…
zobacz zdjęcia

14. Pokot reż. Agnieszka Holland
data premiery nieznana
gatunek: Dramat, Kryminał
scenariusz: Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland
obsada: Miroslav Krobot, gnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Tomasz Kot, Jakub Gierszał, Borys Szyc, Marcin Bosak
opis filmu:
Emerytowana inżynierka mieszkająca w sudeckiej wsi, znajdując zwłoki sąsiada, postanawia sama rozwikłać tajemniczą śmierć.
zdjęcia jak i zwiastun jeszcze się nie pojawiły

15. Powidoki reż. Andrzej Wajda
data premiery nieznana
gatunek: Dramat, Biograficzny
scenariusz: Andrzej Mularczyk
obsada: Bgusław Linda, Zofia Wichłacz, Krzysztof Pieczyński, Szymon Bobrowski
opis filmu:
Film opowiada o wybitnym polskim malarzu, Władysławie Strzemińskim, twórcy unizmu i podwalin nowoczesnej sztuki.
zdjęcia jak i zwiastun jeszcze się nie pojawiły

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images