Premiery filmowe: Sierpień 2016 (Polska)

sierpnia 05, 2016

'

Kolejny miesiąc w tym roku przed nami więc jak zwykle zapraszam na przegląd polskich premier filmowych.

Bez wątpienia w sierpniu najciekawiej zapowiada się najnowsze dzieło Woody'ego Allena „Śmietanka towarzyska” oraz „Legion samobójców”, w którym zobaczymy Jareda Leto jako nowego Jokera, poza nim w obsadzie wystąpiła również m.in. Margot Robbie. Warto również zwrócić uwagę na dramat duńskiego reżysera Thomasa Vinterberga „Komuna”

Legion samobójców
premiera: 05.08.2016
szczegóły:
gatunek: Akcja
produkcja: Kanada, USA
reżyseria: David Ayer
scenariusz: David Ayer
czas trwania: 2 godz. 10 min.
opis filmu:
Grupa złoczyńców otrzymuje od rządu szansę na odkupienie, wypełniając misję zagrażającą ich życiu.
Zobacz: zdjęcia | zwiastun


Kwiat wiśni i czerwona fasola
premiera: 05.08.2016
szczegóły:
gatunek: Dramat
produkcja:Francja, Japonia, Niemcy
reżyseria: Naomi Kawase
scenariusz: Naomi Kawase
czas trwania: 1 godz. 53 min.
opis filmu:
Sentaro po odbyciu kary w więzieniu zostaje menadżerem restauracji serwującej dorayaki. Wkrótce potem zatrudnienie znajduje tam starsza kobieta, Tokue, do której początkowo mężczyzna odnosi się sceptycznie.
Zobacz: zdjęcia | zwiastun


Śmietanka towarzyska
premiera: 12.08.2016
szczegóły:
gatunek: Komedia
produkcja: USA
reżyseria: Woody Allen
scenariusz: Woody Allen
czas trwania: 1 godz. 36 min.
opis filmu:
Bobby (Jesse Eisenberg) jest wrażliwym romantykiem z Bronxu. Licząc na spełnienie marzeń o wielkiej karierze, wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie zaczyna pracę u swojego wujka Phila (Steve Carell) – agenta topowych gwiazd Hollywood. Na miejscu poznaje piękną sekretarkę Vonnie (Kristen Stewart). Chłopak bez pamięci zakochuje się w dziewczynie, nie wiedząc jeszcze, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami.
Zobacz zdjęcia | zwiastun


Sausage Party
premiera: 12.08.2016
szczegóły:
gatunek: Animacja, Komedia
produkcja: USA
reżyseria: Ronrad Vernon, Greg Tiernan
scenariusz: Evan Goldberg, Kyle Hunter, Seth Rogen, Ariel Shaffir
czas trwania: 1 godz. 23 min.
opis filmu:
Historia Franka, parówki, która odkrywa prawdę o sobie - o tym, kim jest i jaka jest jej rola. Po upadku z koszyka na zakupy, tytułowa parówka wraz z innymi przyjaciółmi z supermarketu odbywa wielką podróż przez sklep, podróż, która pozwala im odkryć prawdę o sobie.
Zobacz: zdjęcia | zwiastun


Rekiny wojny
premiera: 19.08.2016
szczegóły:
gatunek: Komedia
produkcja: USA
reżyseria: Todd Phillips
scenariusz: Sephen Chin, Todd Phillips, Jason Smilovic
czas trwania: 1 godz. 54 min.
opis filmu:
Prawdziwa historia dwóch dwudziestoparolatków Davida Packouz’a and Efraim’a Diveroli (Hill i Teller), mieszkających w Miami, którym udaje się wykorzystać mało znany projekt rządowy, pozwalający niewielkim firmom brać udział w przetargach na kontrakty dla amerykańskiej armii. Panowie zaczynają skromnie, ale z czasem zgarniają mnóstwo pieniędzy, dzięki czemu żyją jak królowie. Duet wpada w tarapaty, kiedy zdobywa kontrakt o wartości 300 mln dolarów na uzbrojenie wojska stacjonującego w Afganistanie.
Zobacz: zdjęcia | zwiastun


Boska Florence
premiera: 19.08.2016
szczegóły:
gatunek: Biograficzny, Komedia
produkcja: USA, Wielka Brytania
reżyseria: Stephen Frears
scenariusz: Nicholas Martin
czas trwania: 1 godz. 50 min.
opis filmu:
Obraz ukazuje prawdziwą historię Florence Foster Jenkins, nowojorskiej sopranistki-amatorki. Kobieta określana była jako "najgorsza śpiewaczka świata" i choć była pozbawiona talentu, jej koncerty przyciągały tłumy.
Zobacz: zdjęcia | zwiastun


Komuna
premiera: 19.08.2016
szczegóły:
gatunek: Dramat
produkcja: Dania, Holandia, Szwecja
reżyseria: Thomas Vinterberg
scenariusz: Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm
czas trwania: 1 godz. 51 min.
opis filmu:
Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia. Namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudnym, ustatkowanym życiem i konserwatyzmem epoki. Wspólnie postanawiają stworzyć hipisowską komunę w wielkiej willi, która nieoczekiwanie przypadła im w spadku.

Wraz z Anną i jej rodziną zostajemy zaproszeni do życia we wspólnocie, której członkowie razem się budzą i zasypiają, wspólnie gotują, jedzą i powierzają sobie sekrety. Jednak przyjaźń, miłość i tolerancja żyjącej pod jednym dachem grupy zostaje wystawiona na próbę, kiedy mąż Anny zwierza się jej ze swoich planów. Chciałby, aby do komuny dołączyła znacznie młodsza dziewczyna, w której się zakocha.
Zobacz: zdjęcia | zwiastun


Ben-Hur
premiera: 19.08.2016
szczegóły:
gatunek: Historyczny
produkcja: USA
reżyseria: Timur Bekmambetov
scenariusz: Keith R. Clarke, John Ridley
czas trwania: 2 godz. 3 min.
opis filmu:
Książę Juda Ben-Hur jest bogatym kupcem żyjącym w Jerozolimie na początku pierwszego stulecia. Do miasta przybywa jego brat Messala, aby stanąć na czele legionów rzymskich. Mimo, iż dzielą ich poglądy polityczne, mężczyźni cieszą się ze spotkania po latach. Ben-Hur odmawia jednak Messali pomocy w zdławieniu powstania, co dla Rzymianina oznacza zdradę. Na skutek intrygi dawnego druha, książę zostaje skazany na ciężkie prace, a jego rodzina trafia do więzienia. Los Ben-Hura odmieni pewne spotkanie, dzięki któremu otrzyma szansę na dokonanie zemsty i odzyskanie dawnego życia.
Zobacz: zdjęcia | zwiastun


Mechanik Konfrontacja
premiera: 26.08.2016
szczegóły:
gatunek: Kryminał, Thriller, Akcja
produkcja: Francja, USA, Tajlandia
reżyseria: Dennis Gansel
scenariusz: Tony Mosher, Philip Shelby, Rachel Long, Brian Pittman
czas trwania: ?
opis filmu:
Arthur Bishop w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach „kariery” Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur. Największy wróg Bishopa znów daje znać o sobie. Uprowadza jego ukochaną i wyznacza za jej życie cenę. Kobieta przeżyje jeśli Bishop wykona trzy niemal niewykonalne zlecenia w różnych częściach świata. Plan genialny w swej prostocie. Ale Bishop nie lubi być częścią cudzych planów.
Zobacz: zdjęcia | zwiastun


Neonowy byk
premiera: 26.08.2016
szczegóły:
gatunek: Dramat
produkcja: Brazylia, Holandia, Urugwaj
reżyseria: Gabriel Mascaro
scenariusz: Gabriel Mascaro
czas trwania: 1 godz. 41 min.
opis filmu:
Iremar bierze udział w Vaquejadas - rodeo w północno-wschodniej Brazylii. To sport dla prawdziwych macho. Jego domem jest przyczepa, którą wozi byki z przedstawienia na przedstawienie. Towarzyszy mu tancerka egzotyczna Galega, jej bezczelna córka Cacá oraz Zé, towarzysz z rodeo. Wspólnie tworzą rodzinę. Po przedstawieniach zaszywa się w swojej ciężarówce i szyje stroje utkane brokatem i cekinami marząc o zostaniu projektantem mody.  Świecidełka, sexy kroje i zmysłowe tkaniny urozmaicają mu każdy wieczór.
Zobacz: zdjęcia | zwiastun

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images