Seriale 2016, które warto zobaczyć.

grudnia 11, 2016

Oto propozycję seriali kończącego się tego roku, które być może staną się waszym kolejnym pożeraczem czasu.

Wybrałem tylko te seriale debiutujące w obecnym roku, wiadomo, że wiele interesujących produkcji także wróciło ze swoimi nowymi sezonami.

1. Artyści
TVP | Dramat

fabuła:
Marcin, nowy dyrektor Teatru Popularnego w Warszawie, zmaga się z problemami współczesnego świata sztuki.

2. Atalanta
FX | Dramat, Komedia

fabuła:
Serial skupia się na Earnest "Earn" Marksie, który rezygnuje z college'u, aby zostać menedzerem kuzyna, który jest gwiazdą rapu.

3. Billions
Showtime | Dramat, Prawniczy

fabuła:
Prokurator próbuje złapać na oszustwie króla funduszy zabezpieczających.

4. Designated Survivor
ABC | Dramat, Thriller

fabuła:
Kiefer Sutherland wciela się w Toma Kirkmana, jednego z członków amerykańskiego gabinetu z niższego szczebla, który nieoczekiwanie zostaje prezydentem po katastrofalnym ataku, jaki miał miejsce podczas State of the Union w Waszyngtonie.

5. Długa noc
HBO | Dramat, Kryminał

fabuła:
Nowy Jork. Po nocy spędzonej na imprezowaniu z nieznajomą kobietą mężczyzna budzi się przy jej zwłokach i zostaje oskarżony o morderstwo.

6. Goliath
Amazon | Dramat, Prawniczy

fabuła:
Bohaterem serialu Goliath jest Billy McBride, który szuka odkupienia po tym, co zrobił w życiu. Próbuje zniszczyć gigantyczną kancelarię prawniczą, którą pomógł stworzyć.

7. Korzenie
History | Dramat, Historyczny

fabuła:
Serial skupia się na Kunta Kinte, Afrykaninie pojmanym w XVII wieku i sprzedanym w niewolę. Jest to historia o nim i jego potomkach.

8. Młody papież
HBO | Dramat, Komedia

fabuła:
Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XIII jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem.

9. Nocny recepcjonista
BBC, AMC | Thriller

fabuła:
Nocny recepcjonista jednego z europejskich hoteli na zlecenie służb specjalnych pomaga w tajnej operacji przeciwko potężnemu handlarzowi bronią.

10. Pakt 2
HBO | Dramat, Thriller

fabuła:
Piotr Grodecki (Marcin Dorociński) odkrywa skandal seksualny, w który zamieszany jest jeden z ministrów. Z determinacją walczy, aby ujawnić niewygodne szczegóły zdarzenia. Stoi przed nim podwójnie trudne zadanie – odkrycie prawdy oraz ochrona wykorzystanej seksualnie młodej ofiary. Jednocześnie na Śląsku dochodzi do tragicznego wypadku w kopalni. Doprowadza on do konfrontacji między przybyłym na miejsce katastrofy premierem (Mariusz Bonaszewski) a silną i pełną ideałów prezydent Bytomia, Anną Wagner (Magdalena Popławska).

11. Stranger Things
Netflix | Dramat, Horror, Sci-Fi

fabuła:
Kiedy znika mały chłopiec, jego matka musi stawić czoło przerażającym siłom, żeby go odzyskać.

12. The Crown
Netflix | Dramat historyczny

fabuła:
Pierwsza seria obejmuje wydarzenia z życia Elżbiety z lat 1947–1955, to jest od ślubu przyszłej monarchini z księciem Filipem do dymisji Winstona Churchilla, pierwszego z premierów Wielkiej Brytanii urzędujących za panowania Elżbiety.

13. The Get Down
Netflix | Dramat, Muzyczny

fabuła:
Akcja The Get Down rozgrywa się w Nowym Jorku w latach 70. XX wieku i skupia się na ekipie nastolatków z południowego Bronxu, którzy nie posiadają autorytetów i mają tylko siebie. Żyją w swoim świecie, w którym królują piosenki i improwizowane numery taneczne. Serial przedstawia narodziny hip-hopu, punku i disco z perspektywy grupki młodzieży, która zmieni na zawsze swoje miasto i cały świat.

14. Wesworld
HBO | Western, Sci-Fi

fabuła:
Westworld to najnowocześniejszy, wysoko wyspecjalizowany park rozrywki. Tu każdy może spełnić swoje nawet najbardziej mroczne fantazje. Nie ma w nim żadnych zasad ani ograniczeń, a dr Robert Ford (Anthony Hopkins), który zarządza parkiem, to bezkompromisowy wizjoner, który dąży do celu bez względu na cenę. Niespodziewana awaria sprawia jednak, że dotychczas usłużne ludziom roboty wpadają w morderczy szał.

15. Vinyl
HBO | Dramat, Muzyczny

fabuła:
Nowy Jork, lata 70. XX wieku. Szef upadającej wytwórni płytowej stara się zrobić karierę na rozkwitającej scenie muzycznej.

16. 22.11.63
Hulu | Thriller, Sci-Fi

fabuła:
Jake Epping, wiedząc o istnieniu portalu przenoszącego do 1960 roku, postanawia cofnąć się w czasie, by powstrzymać zabójstwo prezydenta Kennedy'ego.

17. Zamęt
Cinemax | Kryminał, Dramat, Thriller

fabuła:
USA, rok 1972. Żołnierz Mac "Quarry" Conway (Logan Marshall-Green) wraca z Wietnamu do rodzinnego Memphis. Mężczyzna jest zniszczony psychicznie i fizycznie przez wojnę. Nie może do końca odnaleźć się w rzeczywistości. Pogrąża się w samodestrukcji. Nie stroni od używek. Splot zdarzeń sprawia, że zaczyna współpracować z gangsterami, którzy odpowiedzialni są za szereg szemranych interesów nad brzegiem rzeki Missisipi. Luźno oparta na powieściowej serii Maksa Allana Collinsa historia weterana, który po powrocie z Wietnamu nie umie odnaleźć się w normalnej rzeczywistości.


You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images