Sobota z cytatami (odc.164)

lutego 25, 2017


Jak zwykle w sobotę kolejna dawka cytatów filmowych.
Dzisiaj cytat z dzieła Stanley Kubricka „Mechaniczna pomarańcza”, nominowanego musicalu do tegorocznych Oscarów „La La Land” oraz thrillera w reżyserii Paula Verhoevena „Elle


Czerwone trzewiki (1948, reż. Emeric Pressburger, Michael Powell)
Nie możesz wybrać obu dróg. Tancerz, który polega na wątpliwej pociesze ludzkiej miłości, nigdy nie będzie wielkim tancerzem. Nigdy.

Mechaniczna pomarańcza (1971, reż. Stanley Kubrick)
Dobroć pochodzi z wnętrza. Dobroć jest wyborem. Gdy człowiek nie może wybrać, przestaje być człowiekiem.

Bezsenność w Seattle (1993, reż. Nora Ephron)
Jeśli zsumować je wszystkie okaże się, że byliśmy sobie przeznaczeni, wiedziałem o tym od pierwszego momentu, kiedy jej dotknąłem, to było jak powrót do domu, którego wcześniej nie znałem. Wziąłem ją za rękę, aby pomóc wysiąść z samochodu.|I od razu to wiedziałem, to było... jak czary.

Tylko miłość (1999, reż. Rob Reiner)
Miłość to tylko pożądanie w przebraniu, a pożądanie przemija, więc lepiej di cholery bądź z kimś, kto potrafi cię znieść.

American Psycho (2000, reż. Mary Harron)
Musimy zachęcać do powrotu do tradycyjnych wartości. Co najważniejsze, musimy wśród młodych ludzi promować wrażliwość społeczna i mniejszy materializm.

Miłość o smaku Orientu (2008, reż. Robert Allan Ackerman)
Miska Ramenu jest samo-zawierającym się wszechświatemc z życiem z morza, gór i ziemi. Wszystkie egzystują w idealnej harmonii. Harmonia jest esencją. To, co trzyma wszystko razem, to rosół. Rosół daje życie Ramenowi.

Na śmierć i życie (2013, reż. John Krokidas)
Pewne rzeczy, gdy już je pokochasz, zostają z tobą na zawsze. I gdy starasz się ich wyzbyć, one wracają jak bumerang. Staja się cząstką tego, kim jesteś. Lub niszczą cię.

Born to Be Blue (2015, reż. Robert Budreau)
Wiesz, czas dziczeje. Nie tylko dłuży się.

La La Land (2016, reż. Damien Chazelle)
Jak niby chcesz być rewolucjonistą, skoro jesteś takim tradycjonalistą? Trzymasz się przeszłości, ale jazz to przyszłość.

Elle (2016, reż. Paul Verhoeven)
Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że mięsień artyzmu wymaga treningu. Inaczej kultura wali się i wiotczeje. Wiotka kultura.


tłumaczenie: Agata

Zobacz poprzednie odcinki


You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images