Najlepsze filmy 2017 roku.

stycznia 01, 2018


Kolejny rok już za nami, więc jest to idealna pora na podsumowania. Zapraszam na ranking najlepszych produkcji 2017 roku według mojego uznania. Pewnie zabraknie Wam wielu mocnych pozycji, ale niestety jeszcze wiele nie miałem okazji zobaczyć.
 
W rankingu brane są pod uwagę filmy, które miały swoją premierę w pilskich kinach w minionym roku.


Okja (reż. Joon-ho Bong)
Wspaniale opowiedziana historia z barwnym humorem, dostarcza również wzruszeń. Daje do myślenia, dosadnie pokazuje okrutne realia świata. Świnka skrada serce!

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (reż. Paolo Genovese)
Życiowe rozmowy przy włoskich klimatach kipiące emocjami. Frapujący przebieg, szczególnie końcówka zostaje rozpalona. Bardzo dobry pod względem aktorskim.

Wind River (reż. Taylor Sheridan)
Przedni scenariusz, chwyta się jednym tchem, szczególnie porządnie wypada wątek zabójstwa. W tle dostajemy wspaniały krajobraz zimy, przez co mamy silny klimat.

Wojna o planetę małp (reż. Matt Reeves)
Reeves wykonał swoje zadanie lepiej od poprzedników. Czytelny scenariusz, dostaliśmy doskonałe zakończenie! Mocna kreacja Harrelsona dodaje żywiołu.

Sama przeciw wszystkim (reż. John Madden)
Intrygująco uchwycony problem polityczny. Solidny scenariusz wraz z świetnymidialogami wybija cały obraz na wyższy poziom. Jessica Chastain powala swoją kreacją.

Dunkierka (reż. Christopher Nolan)
Nolan osiągnął odpowiedni wskaźnik tempa oraz napięcia. Świetna realizacja wojny w powietrzu jak i lądzie. Scenariusz niezły, nie wszystkie wątki przekonują.

Blade Runner 2049 (reż. Denis Villeneuve)
Villeneuve w świetnym stylu kontynuuje arcydzieło! Wiele barwnych pomysłów. Klimat naruszony, ale go nie zabił, a dał świeże życie. Zdjęcia to wielka sztuka!

Czerwony żółw (reż. Michael Dudok de Wit)
Wymowny brak słów wyostrza emocjonalność. Fascynująca przygoda rozpala serce, piękny motyw z żółwiem. Cudownie zilustrowany minimalizm z cudownymi melodiami.

Sieranevada (reż. Cristi Puiu)
Reżyser w niezwykle banalny sposób, ale z głową uzyskał coś perfekcyjnego. Znakomite dialogi, dodają animuszu. Zamieszanie wokół rodzimy daje mnóstwo emocji.

A Ghost Story (reż. David Lowery)
Melancholijny obraz z wysmakowanym klimatem, reżyser obrał sobie świetną formę przekazu. Pozostawia po sobie świecące pytania. Fenomenalne nuty dograne w tle!

La La Land (reż. Damien Chazelle)
Chazelle udowadnia swój kunszt. Między Stone a Goslingiem iskrzy naturalny płomień. Niezwykła choreografia i piękna muzyka. Za takim musicalem kino tęskniło!

Manchester by the Sea (reż. Kenneth Lonergan)
Znakomicie poprowadzony scenariusz! Trzymał mnie w swych mocnych emocjach, jedna ze scen dawno mnie aż tak nie poruszyła. Oscarowa kreacja Caseya Afflecka!

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Co dziennie staram sie coś oglądać w miarę możliwości ale co do Twoich typów to kilku nie miałam okazji zobaczyć, ale wieczorem zabieram się za zaległości. Dziękuję za wpis.

    OdpowiedzUsuń

Flickr Images