Sobota z cytatami (odc.210)

lutego 03, 2018


Nadeszła kolejna sobota więc jak zwykle na blogu kolejna porcja cytatów.
Dzisiaj m.in. cytat z filmu nominowanego do tegorocznego Oscara z główną rolą Gary'ego Oldmana „Czas mroku”, dramatu w reżyserii Davida Finchera „Zaginiona dziewczyna” oraz serialu na podstawie powieści Margaret Atwood „Opowieść podręcznej”


Władca Pierścieni: Powrót króla (2003, reż. Peter Jackson)
Jak powiązać ze sobą wątki dawnego życia? Jak żyć dalej, gdy głęboko w sercu zaczynasz rozumieć... że nie ma możliwości powrotu?

Harry Potter i Zakon Feniksa (2007, reż. David Yates)
W każdym z nas jest jasna i ciemna strona. To, co ma znaczenie, to której z nich pozwolimy nami rządzić. Oto kim naprawdę jesteśmy.
Ona (2013, reż, Spike Jonze)
Czasem myślę, że odczułem już wszystko, co miałem odczuć i od teraz nie doznam niczego nowego a tylko słabsze wersje tego, co już czułem.

Zaginiona dziewczyna (2014, reż. David Fincher)
Miłość każe ci chcieć być lepszym - tak, tak. Ale może miłość, prawdziwa miłość, pozwala ci także po prostu być tym kim jesteś.

Czas mroku (2017, reż. Joe Wright)
Jesteś silny, bo jesteś nieidealny. Jesteś mądry, bo masz wątpliwości.

Wojna o planetę małp (2017, reż. Matt Reeves)
Zachowaj lęk dla siebie, a odwagę dziel z innymi.

Zabicie świętego jelenia (2017, reż, Giorgos Lanthimos)
Najważniejszą rzeczą w życiu jest posiadać dobrych przyjaciół, a nie wielu przyjaciół.

Cudowny chłopak (2017, Stephen Chbosky)
Bądź uprzejmy, to dla każdego ciężka bitwa. A jeśli naprawdę chcesz zobaczyć, jacy Są ludzie, wszystko, co musisz zrobić to patrzeć.

Opowieść podręcznej (2017,-)
Jest tam okno z białymi zasłonami i bezodpryskowym szkłem. Nie chodzi o ucieczkę. Podręczna nie ucieknie daleko. Chodzi o te inne ucieczki, które człowiek znajduje w sobie, jeśli tylko ma coś ostrego. Albo zawinięte prześcieradło i żyrandol.

The Punisher (2017-)
Jeśli zamierzasz się sobie przyjrzeć, spójrz porządnie do lustra, i musisz przyznać, kim jesteś. Ale, nie tylko względem siebie, musisz to przyznać także przed innymi.


tłumaczenie: Agata
Zobacz poprzednie odcinki


You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images