TOP 5: Najlepszych aktorek młodego pokolenia

maja 28, 2014Urodziły się pod koniec lat osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych. Młode, utalentowane, pełne entuzjazmu, są nadzieją Hollywood. Mimo młodego wieku, zdążyły już zaskoczyć niejedną rolą filmową. Oto piątka z nich:


1. Dakota Fanning  
20-latka, która podbiła Hollywood. Mimo młodego wieku, Dakota może poszczycić się imponującym dorobkiem. Mówi się o niej: niezwykle utalentowana profesjonalistka. Opis zdają się potwierdzać kreacje u boku takich sław jak Robert de Niro, Kurt Russell, Denzel Washington czy Tom Cruise. Dakotę możemy oglądać w filmach: Saga „Zmierzch”, „24 godziny”, „Dziewczyny z wyższych sfer”, „Wojna światów”, „Dziewięć kobiet”, „Effie”, „Człowiek w ogniu”. Lista jest znacznie dłuższa.


2. Emma Watson 
Urodzona w 1990 roku bohaterka „Harry’ego Potter”, który podbił świat. Razem z historią o młodym czarodzieju byliśmy świadkiem dorastania pięknej Emmy. Imponująca metamorfoza i atrakcyjnie rokująca kariera. Watson została filmową Hermione Granger w wieku 9 lat i z zerowym doświadczeniem w filmie. W tym roku Emmę Watson będziemy mogli zobaczyć w „The Perks of Being a Wallflower”.


3. Emma Roberts 
Urodzona w 1991 roku bratanica Julii Roberts i córka aktora Erica Robertsa. Emma stawia nie tylko na aktorstwo, ale również na muzykę (śpiewanie) i modeling. W swoim filmowym życiorysie ma między innymi: „Nancy Drew i tajemnice Hollywood”, „Twelve”, „Walentynki”, „Sztuka dorastania”, „Całkiem zabawna historia”.


4. Kristen Stewart 
Urodzona w 1990 roku filmowa (i prywatnie) partnerka Roberta Pattisona. Piękna Bella z Sagi „Zmierzch” pochodzi z filmowej rodziny. Choć Kristen kojarzona jest głównie z opowieściami o wampirach, pojawiała się na ekranie regularnie od 1999 roku. Zagrała między innymi w „Azylu”, „Złapcie tę dziewczynę”, „Mrocznym dziedzictwie”, „Trudnej miłości”, „Wszystko za życie”, „W świecie kobiet”, „Krainie przygód”,


5. Mia Wasikowska 
Australijka o polsko brzmiącym nazwisku urodziła się w 1989 roku. Mia zasłynęła rolą Alicji w Krainie Czarów, którą stworzyła pod okiem fantastycznego Tima Burtona. Karierę zaczynała w telewizji od serialu „Terapia”. Ma na kocie filmy: „Wszystko w porządku”, „Jane Eyre”, „Restless”.

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images