Pięć niezwykłych czołówek serialowych

maja 28, 2014


Czołówki setiali tak naprawdę to bardzo ważna sprawa, Nie tylko dowiadujemy się z nich, kto gra główne role w danej produkcji, ale przede wszystkim wprowadzają one w klimat serialu. Przedstawiam tylko pięć, bo tych najlepszych jest naprawdę wiele. A jakie są wasze ulubione?
 Z Archiwum X (1993-2002)
Czołówka doskonała! Klimatyczne ujęcia powodujące ciarki na plecach, motyw muzyczny, którego po prosu nie sposób pomylić. Po prostu klasyka!
Zobacz Czysta krew (2008-2014)
Jedna z lepszych czołówek, jeśli mowa o serialach młodych wiekiem, która sama w sobie jest niczym innym jak świetnym teledyskiem do świetnej piosenki. Kawałek Luizjany w srebrnym pudle w środkowo-wschodniej Europie...
Zobacz


Sześć stóp pod ziemią (2001-2005)
Genialny motyw Thomasa Newmana w połączeniu z ponurymi pogrzebowymi obrazami pięknie wprowadza w słodko-gorzką historię rodziny Fisherów, czynic z czołówki najprawdziwsze Danse Macabre, znakomicie zrealizowane i przejmujące. Do tego dochodzi genialna ekspozycja planszy tytułowej - jedna z najciekawszych i najbardziej oryginalnych jakie możemy zobaczyć.
Zobacz


Dexter (2006-2013)
Ta czołówka to przede wszystkim fantastyczny popis operatorski. Poranne czynności Dextera są przedstawione tak sugestywnie i dokładnie że co wrażliwsi widzowie już wtedy mogą mieć skłonności do odwracania głowy od ekranu. A szkoda bo czegoś tak fantastycznie pomyślanego i perfekcyjnie wykonanego nie widzi się w telewizji codziennie.
Zobacz


Detektyw (2014-)
Zdecydowanie jedna z lepszych czołówek ostatnich lat, studio Antibody włożyło kawał świetnej roboty. Wspaniała i klimatyczna muzyka oraz sygestywne obrazki, oddają najlepiej majstersztyk tej niesamowitej czołówki
ZobaczYou Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images