Dziesięć filmów francuskich, które musisz zobaczyć.

czerwca 29, 2014Ostatnimy czasami popularność filmów francuskich zaczyna wzrastać, tak więc warto zrobić sobie mały seans z produkcjami prosto z Francji. Oto dziesięć filmów które musisz zobaczyć.
1. Wróg publiczny numer jeden, część 1 (2008)
Jacques Mesrine, prawdopodobnie najgroźniejszy przestępca swojej epoki, w swoim życiu dorobił się imponującej kartoteki; niezliczone napady na banki, porwania, 39 zabójstw oraz dwie ucieczki z więzienia. Określany był mianem wroga publicznego numer jeden, był również tematem numer jeden dla francuskich i światowych mediów, które przerażał ale jednocześnie fascynował. Trzymająca w napięciu i wierna autentyzmowi sensacyjna opowieść o legendzie świata przestępczego.
Zwiastun2. Klasa (2008)
"Klasa", zdobywca Złotej Palmy na tegorocznym MFF w Cannes opowiada historię nietypowych relacji pomiędzy François, etatowym nauczycielem, a jego absorbującymi uczniami. Położona w niebezpiecznej dzielnicy szkoła, w której pracuje mężczyzna jest specyficznym ośrodkiem nauki. Panuje tu niepowtarzalny klimat tworzony przez barwną mieszankę różnych osobowości. François jest pasjonatem, który lubi i szanuje swoich uczniów. Mężczyzna ma jednak swoje zasady. Nie wszyscy są w stanie je zaakceptować... Zobacz niezwykle poruszający obraz i przekonaj się, dlaczego "Klasa" została wybrana francuskim kandydatem do Oscara®. Tego filmu nie można przegapić!
Zwiastun
3. Być i mieć (2002)
Nauczyciel, Georges Lopez, zapewnia dzieciom naukę czerpaną nie tylko książek, ale i otaczającego ich świata, sportu, natury, sztuki i technologii w codziennym zastosowaniu. Ten tradycyjny, spokojny człowiek o filozoficznym usposobieniu zbliża się do emerytury, a bogactwo jego życiowego doświadczenia jest skałą, na której spoczywa wykształcenie jego podopiecznych. Jedną z zalet filmu jest wyważony kontrast pomiędzy świeżym spojrzeniem na świat dzieci i mądrością, którą Lopez wzbogaca ich podróż ku wiedzy.
Zwiastun4. Nietykalni (2011)
Sparaliżowany milioner zatrudnia do opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia.
Zwiastun5. Martyrs. Skazani na strach (2008)
Lucie, zostaje odnaleziona pół żywa przy drodze. Jak się okazuje rok wcześniej zaginęła. Dziewczynka trafia do szpitala, gdzie poznaje Anne, która była ofiarą przemocy w rodzinie. Lucie wciąż dręczą koszmary o jej oprawcy, który ją katował. 15 lat później dziewczyna wymierza broń w głowę pewnego mężczyzny...
Zwiastun
6. Pan od muzyki (2004)
Nauczyciel muzyki podejmuje pracę w poprawczaku. Przeciwny żelaznej dyscyplinie wprowadza chłopców w świat muzyki.
Zwiastun7. Poliss (2011)
Maïwenn (słynna modelka i aktorka, dziś również producentka, scenarzystka i reżyserka) przedstawia w "Poliss" pracę specjalnej jednostki policji paryskiego Departamentu Ochrony Dzieci. Pedofilia, gwałty na nieletnich, seks za pieniądze, przemoc nie tylko fizyczna, strach przed wyjawieniem tajemnicy – z takimi problemami policjanci zmagają się na co dzień, nie mogąc przy tym stracić zimnej krwi, by emocje nie utrudniały im wykrycia prawdy. Sytuacja jeszcze bardziej się zagęszcza, kiedy do ich grupy dołącza fotografka Melissa, która na zlecenie rządu ma zrobić dokumentację funkcjonowania całej jednostki.
Zwiastun8. Jeszcze dalej niż Północ (2008)
Naczelnik poczty z południa Francji zostaje za oszustwo przeniesiony na daleką północ.
Zwiastun9. Prorok (2009)
Dziewiętnastoletni Malik zostaje skazany na sześć lat więzienia. Podczas odsiadywania wyroku zdobywa pozycję szefa mafii.
Zwiastun10. Miłość (2012)
Georges i Anna są kochającym się małżeństwem z 50-letnim stażem. Ich spokój zakłóci postępująca choroba Anny.
Zwiastun

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images