Gwiazdy, które odrzuciły popularne rolem

czerwca 19, 2014


Choć te gwiazdy mają na koncie mnóstwo hitów, zdarzyło im się odrzucić parę legendarnych ról, czego z pewnością do dziś bardzo żałują. Kto zrezygnował z roli w “Matrixie”, “Ojcu chrzestnym”?Will Smith – Neo (Matrix)
Znany z największych kasowych hitów (“Dzień niepodległości”, “Faceci w czerni”). Dlaczego więc odrzucił takiego pewniaka jak “Matrix”? Bo wolał zagrać w “Bardzo dzikim zachodzie”!Jack Nicholson – Michael Corleone (Ojciec chrzestny) 
To Nicholsonowi, nie Pacino, najpierw zaproponowano rolę Michaela Corleone w “Ojcu chrzestnym”. Lata później aktor wyznał: “Wiedziałem, że ‘Ojciech chrzestny’ będzie filmem wybitnym, jednak wówczas wierzyłem, że Hindusi powinni grać Hindusów, a Włosi Włochów”.Brad Pitt - Russell Hammond (U progu sławy)
Pitt zrezygnował z udziału w filmie Camerona Crowe’a zaledwie 6 tygodni przed rozpoczęciem zdjęć.Michelle Pfeiffer - Clarice Sterling (Milczenie owiec) 
Rola agentki Clarice Sterling w wykonaniu Jodie Foster przeszła do legendy, jednak to nie ona była pierwszą kandydatką do głównej roli w filmie Jonathana Demme. Reżyser najpierw zaproponował ją Pfeiffer. Ta jednak uznała, że film jest dla niej zbyt brutalny.Edward Norton - Patrick Bateman (American Psycho) 
Jeden film z zaskakującym finałem na koncie będzie musiał Edwardowi wystarczyć.Denzel Washington - David Mills (Siedem)
 Wiecie dlaczego Denzel odmówił zagrania detektywa Davida Millsa? Bo czuł, że film zapowiada się zbyt mrocznie. Co on sobie wtedy myślał?! Brad Pitt miał naprawdę sporo szczęścia.Arnold Schwarzenegger - John McClane (Szklana pułapka)
Wiecie kto jeszcze odrzucił rolę Johna McClane’a zanim zaproponowano ją Willisowi? Sly, Mel Gibson, Harrison Ford, a nawet Richard Gere!Sylvester Stallone - (Terminator)
Cameron najpierw zaoferował rolę Stallone’owi. Sylvester jednak odmiawia i legendarnym cyborgiem zostaje Arnie. Co ciekawe, w alternatywnej rzeczywistości Stallone zagrał T-800 - w filmie “Bohater ostatniej akcji”.Tom Hanks - (Jerry Maguire)
Tak przywiązaliśmy się do Toma Cruise'a w roli Jerry'ego, że nie wyobrażamy sobie w niej nikogo innego. Jedyną osobą, która żałuje, że tej roli nie zagrał ktoś inny, jest jedynie Tom Hanks.Tom Selleck - (Indiana Jones)
Gwiazda serialu “Magnum” podjęła przedziwną decyzję. To był szczęśliwy dzień dla Harrisona Forda.


Sean Connery – Gandallf (Władca pierścieni), Morfeusz (Matrix)
Wiemy, że wybór Bonda należy uszanować, jednak odrzucenie ról Gandallfa i Morfeusza wciąż wydaje nam się zupełnym szaleństwem.Emily Blunt – Czarna wdowa (Iron Man 2) 
Scarlet Johansson otrzymała rolę Czarnej wdowy tylko dlatego, że Emily wolała wystąpić w “Podróży Guliwera”.Moly Ringward - Vivian Ward (Pretty Woman), Molly Jensen (Ghost)
Molly odrzuciła role w obydwu klasykach, bo była przekonana, że nie przysłużą się jej karierze. W efekcie, sprezentowała kariery Julii Roberts i Demi Moore!Kevin Costner - Andy Dufresne (Skazani na Shawshank)
Rezygnacja z roli w “Skazanych na Shawshank” była wielką pomyłką. Nic dziwnego, że Costner żałuje tego do dzisiaj.Jim Carrey - Greg Focker (Poznaj mojego tatę)
Trudno sobie wyobrazić innego aktora w roli Gaylorda niż Ben Stiller, dlatego z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że to nic, że nie zagrał go Carrey.

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images