Kevin spacey - 10 ciekawostek

czerwca 15, 2014Laureat Oscara Kevin Spacey słynie głównie z ról złoczyńców, jednak w rzeczywistości jest wyjątkowo sympatyczny! Ale nie zawsze tak było. Poznajcie zaskakujące ciekawostki z życia tego aktora!


1. W dzieciństwie Kevin Spacey spalił domek na drzewie swojej siostry. Po tym incydencie rodzice postanowili go wysłać do akademii wojskowej.2. Niestety Kevin został z niej wyrzucony. Za co? Za to, że rzucił w kolegę oponą.3, 17 kwietnia 2004 roku w Londynie aktor doznał urazu głowy, ponieważ przewrócił się o swojego psa, gdy próbował gonić mężczyznę, który ukradł mu komórkę. Na początku aktor twierdził, że został zaatakowany podczas napadu, jednak potem wyznał całą prawdę. Zwlekał, ponieważ trochę się wstydził.4. Spacey to jego drugie imię. Tak naprawdę nazywa się Kevin Spacey Fowler.5. W trakcie swojej kariery Kevin Spacey dwukrotnie ogolił głowę dla roli. W obydwu przypadkach była to rola złoczyńcy - najpierw w "Siedem", a potem w “Superman: Powrót”. 6. Val Kilmer namówił go, żeby poszedł w jego ślady i zaczął studia w Juilliard School - Kilmer i Spacey chodzili do jednej klasy w ogólniaku. Spacey skończył tylko 2 lata w Juilliardzie.7. Po szkole średniej Spacey postanowił zostać stand-uperem. Wziął nawet udział w przesłuchaniach do talent show, "The Gong Show". Bez sukcesów. Jego specjalnością były (i nadal są) parodie.
8. Aktor ma na koncie 2 Oscary - za "Podejrzanych" i "American Beauty".9. Najwięksi idole aktora to Henry Fonda, Al Pacino i Jack Lemmon.10. Grane przez niego postacie z "Siedem" (1995) i "Podejrzanych" (1995) pojawiły się na liście najlepszych czarnych charakterów w historii kina magazynu Total Film z 2001 roku. John Doe był na miejscu 10., a Kint na 5.

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images