Niezwykłe poświęcenie, aktorów dla roli

czerwca 19, 2014


Są aktorzy, którzy chcą jak najlepiej wypaść w powierzonej im roli. Żeby tego dokonać czasami posuwają się wręcz do granic szaleństwa. Kto najbardziej wczuwa się w swoje postacie? Zapraszam!
Jared Leto - Mark Chapman (Rozdział 27)
Przystojniak Jared Leto przytył 30 kilogramów do roli zabójcy Johna Lennona, Marka Davida Chapmana, w filmie Rozdział 27.Harrison Ford - Dr Richard Kimble(Ścigany) 
Aby przygotować się do roli w Ściganym, Harrison Ford wziął udział w prawdziwej operacji na otwartym sercu.Forest Whitaker - Idi Amin (Ostatni król Szkocji) 
Aby zagrać ugandzkiego dyktatora Amina w filmie Ostatni król Szkocji, Forest Whitaker nauczył się języka Swahili.Daniel Day-Lewis - Christy Brown (Moja lewa stopa)
Daniel Day-Lewis tak bardzo wszedł w rolę na planie filmu Moja lewa stopa, że ekipa musiała go karmić pomiędzy zdjęciami, bo odmawiał przyjmowania posiłkówVal Kilmer - Jim Mrrison (The Doors)
Aby dobrze przygotować się do roli, Val Kilmer przez rok żył jak lider The Doors, Jim Morrison. Nosił jego ubrania, szlajał się po Los Angeles i nauczył wszystkich tekstów na pamięć.Nicolas Cage - Al Columbato (Ptasiek)
By wypaść wiarygodnie w roli weterana wojennego w Ptaśku, Nicolas Cage usunął sobie dwa zęby. Jako że jego bohater nie korzystał ze znieczulenia, on również poddał się zabiegowi na żywca.Meryl Streep  - Joanna Kramer (Sprawa Kramerów) 
Przed jedną ze scen w Sprawie Kramerów, Dustin Hoffman z całej siły uderzył Meryl Streep w twarz. Po co? By wyglądała na naprawdę smutną. Aktorka zgarnęła za tę rolę Oscara, więc chyba się opłacało.Heath Ledger - Joker (Mroczny Rycerz)
W trakcie przygotowań do roli Jokera, Heath Ledger zamknął się na miesiąc w swoim apartamencie oraz nagrywał swoje dziwne przemyślenia i wizje.Rooney Mara  - Lisbeth Salander (Dziewczyna z tatuażem)
By zagrać Lisbeth Salander, Rooney Mara ścięła włosy, pofarbowała je na czarno, rozjaśniła brwi i przekłuła sobie sutki.Christian Bale - Trevor Reznik (Mechanik)
Christian Bale zgubił 28 kilogramów do roli w Mechaniku.Robert De Niro - Travis Bickle (Taksówkarz)
Robert De Niro wyrobił sobie licencję policjanta i na 12-godzinnych zmianach przez kilka tygodni woził pasażerów po Nowym Jorku. Tak się przygotowywał do Taksówkarza.Daniel Day-Lewis - John Proctor (Czarownice z Salem)
Na planie Czarownic z Salem Daniel Day-Lewis mieszkał bez prądu i bieżącej wody. Zbudował również dom za pomocą XVII-wiecznych narzędzi.Adrien Brody - Władysław Szpilman (Pianista)
Do roli w Pianiście Adrien Brody chciał się przekonać, co znaczy nie mieć nic – sprzedał mieszkanie i samochód, przestał korzystać z komórki i rzucił swoją dziewczynę.Dustin Hofmann - Thomas "Babe" Levy (Maratończyk)
W ramach przygotowań do roli w Maratończyku, Dustin Hofmann przebiegał codziennie 6,5 kilometra. W scenie, w której niemal pada ze zmęczenia, biegł 2 kilometry, po czym włączono kamery. Kolega z planu stwierdził, że powinien spróbować grać – to dużo łatwiejsze! Gene Hackman, Roy Scheider  - Jimmy 'Popeye' Doyle, Buddy, Russo (Francuski łącznik)
 Do roli we Francuskim łączniku Gene Hackman i Roy Schneider spędzili wiele czasu z prawdziwymi detektywami, na których historii oparto scenariusz filmu.

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images