Aktorzy którzy odeszli zbyt wcześnie.

września 29, 2014


Mieli wszelkie predyspozycje, aby osiągnąć sukces. Byli młodzi, nad wyraz utalentowani, stworzyli niezapomniane role. Niestety, ich świetnie rozwijające się kariery przekreśliła nagła śmierć.
James Dean (wiek 24, 1931–1955)
Na drodze nr 466 zderzył się z Fordem Custom Tudor, prowadzonym przez 23-letniego studenta. Pasażerem Deana był fotograf – Rolf Wütherich – który przeżył kraksę. Według jego zeznań ostatnie słowa Jamesa były takie: „Koleś się zatrzyma, przecież nas widzi”. Wütherich w przyszłości kilkakrotnie próbował popełnić samobójstwo.Bruce Lee (wiek 32, 1940–1973)
Pierwszy krytyczny moment nastąpił na planie filmu Wejście smoka. Bruce Lee zemdlał i został przewieziony do szpitala, gdzie wykryto obrzęk mózgu. Jednak później okazało się, że obrzęk zniknął. 20 lipca 1973 r. Lee poczuł się źle. Po wzięciu tabletki przeciw bólowi głowy, przebywał w apartamencie aktorki Betty Ting Pei, gdzie zasnął i już się nie obudził. Wezwano karetkę i przewieziono go do szpitala królowej Elżbiety. Ogłoszono zgon, który według oficjalnych informacji nastąpił na skutek obrzęku mózgu spowodowanego przez pomieszanie środków przeciwbólowych ze środkami odurzającymi i alkoholem. Osierocił Shannon Lee i Brandona Lee.John Belushi (wiek 33, 1949-1982)
Belushiego znaleziono martwego 5 marca 1982 w pokoju hotelowym w Chateau Marmont na Sunset Boulevard w Los Angeles. Przyczyną śmierci był tzw. speedball – mieszanka kokainy i heroiny. Skłonności Belushiego do tego typu środków były znane już wcześniej. Wiadomo, że w wieczór poprzedzający jego śmierć towarzyszyli mu Robin Williams i Robert De Niro, którzy opuścili go, zostawiając w towarzystwie kilku osób, m.in. Cathy Smith. Śmierć Belushiego była przedmiotem dochodzenia, z udziałem znanego patologa dr. Michaela Badena i innych, oficjalnie zakwalifikowano ją jako wynik przedawkowania narkotyków, jednakże wersja ta była podważana.Brandon Lee (wiek 28, 1965–1993)
Brandon Lee zmarł w wieku 28 lat z powodu obrażeń powstałych w wyniku postrzału na planie filmu Kruk[1]. 17 dni później w Meksyku miał odbyć się jego ślub z pisarką Elizą Hutton. Do wypadku doszło podczas sceny, w której bohater filmu Eric Draven, grany przez Lee, zostaje postrzelony przez uzbrojony gang. Rewolwer trzymał w ręce aktor Michael Massee. Magnum z którego strzelał, został załadowany ślepymi nabojami, jednak w lufie znajdowała się kula – pozostałość po kręconych kilka dni wcześniej scenach z użyciem nieprawidłowo (amatorsko) wykonanej amunicji szkolnej. Użyte wówczas atrapy nabojów wykonano z prawdziwej amunicji poprzez otwarcie naboju, usunięcie prochu i ponowne umieszczenie pocisku w łusce. Oddanie pozorowanego wystrzału z użyciem tak przerobionego naboju, mimo nieobecności ładunku miotającego (prochu) spowodowało, iż pocisk opuścił łuskę i utkwił w lufie - wystarczyła do tego energia pochodząca z eksplozji ładunku inicjującego (spłonki).River Phoenix (wiek 23, 1970–1993)
31 października 1993 roku 23-letni River imprezował ze znajomymi w klubie The Viper Room, należącym do Johnny'ego Deppa. Nagle stracił przytomność – okazało się, że przedawkował heroinę i kokainę. Zmarł w ramionach swojego młodszego brata, Joaquina.Brad Renfro (wiek 25, 1982-2008)
Renfro został znaleziony martwy 15 stycznia 2008 roku w swoim mieszkaniu w Los Angeles. 8 lutego 2008 roku władze stwierdziły, że śmierć Renfro była przypadkowa i została spowodowana iniekcją zbyt dużej dawki heroiny/morfiny. Został pochowany 22 stycznia 2008 roku na cmentarzu Red House Cemetery na północ od Knoxville.Heath Ledger (wiek 28, 1979–2008)
22 stycznia 2008 r. gospodyni znalazła go nieprzytomnego w apartamencie na Manhattanie. Wezwany lekarz stwierdził zgon. W mieszkaniu obok ciała aktora znaleziono opakowanie tabletek nasennych, jednak zarówno policja, jak i znajomi aktora zdarzenie określają raczej jako tragiczny wypadek, a nie świadome przedawkowanie[2]. Według nowojorskiego zespołu medycyny sądowej aktor zmarł na skutek stopniowego gromadzenia się w organizmie mieszanki sześciu leków na receptę, które przyjmował, co doprowadziło do zatrucia organizmu, zapaści i śmiercBtittany Murphy (wiek 32, 1977–2009)
Zmarła 20 grudnia 2009 roku z powodu rozległego zapalenia płuc i ostrej anemii w połączeniu z intoksykacją różnymi lekami.Cory Monteith (wiek 31, 1982-2013)
W dniu 13 lipca 2013 r., w wieku 31 lat, Monteitha znaleziono martwego w hotelu Fairmont Pacific Rim w Vancouver. Miał on wymeldować się stamtąd o godzinie 12 po siedmiodniowym pobycie. Kiedy tego nie zrobił, personel hotelowy wszedł do pokoju i odkrył jego ciało wczesnym popołudniem. Vancouver Police Department stwierdził, że przyczyna śmierci nie była od razu widoczna, ale wykluczono samobójstwo i morderstwo.  Sekcja zwłok została zakończona 15 lipca. Koroner prowincji Kolumbia Brytyjska poinformował, że sekcja zwłok wykazała śmierć z powodu zatrucia mieszanką heroiny i alkoholu oraz że wydaje się ona być przypadkowaPaul Walker (wiek 40, 1973-2013)
30 listopada 2013 roku Walker brał udział w aukcji charytatywnej założonej przez niego organizacji Reach Out Worldwide[3], prowadzącej zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar tajfunu Haiyan. Około godziny 15.30 (23.30 czasu polskiego) wraz z Rogerem Rodasem[4], będącym jego doradcą finansowym i współzałożycielem organizacji, wybrał się na przejażdżkę porsche carrerą GT, stanowiącym główną atrakcję aukcji. Kierujący samochodem Rodas, wskutek nadmiernej prędkości[5], stracił panowanie nad maszyną, która uderzyła w latarnię i w drzewo, a następnie stanęła w płomieniach[6]. Obaj zginęli. Po przeprowadzonej sekcji zwłok aktora okazało się, że Paul Walker zmarł na skutek urazów i poparzeń odniesionych w wypadku

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images