Pulp Fiction - 15 ciekawostek.

czerwca 10, 2015


Pulp Fiction - kultowy film lat dziewięćdziesiątych w reżyserii Quentinaa Tarantino, mimo iż od premiery minęło ponad dwadzieścia lat, nadal ma wielu fanów.

Zapraszam do poznania piętnastu ciekawostek, o których możecie nie wiedzieć.

1. Do roli Vincenta Vegi brani pod uwagę byli: Michael Madsen oraz Daniel Day-Lewis.

2. "The Big Kahuna Burger" był także jedzony w filmie "Od zmierzchu do świtu", a pierwszy raz pojawił się w filmie "Wściekłe psy".

3. Czerwony Chevrolet Chevelle Malibu, którym w filmie jeździł Vincent Vega, był prywatną własnością Quentina Tarantino. Został skradziony podczas produkcji filmu.

4. Quentin napisał rolę Julesa specjalnie dla Samuela L. Jacksona. Jednakże omal nie została ona oddana Paulowi Calderonowi po jego przesłuchaniu. Kiedy Jackson o tym usłyszał, poleciał do L.A. i "odkręcił" przesłuchanie, zostając przy roli Julesa. Calderon musiał zadowolić się rolą Paula - barmana.

5. Marka papierosów "Red Apple" pojawia się również w "Czterech Pokojach" i "Kill Billu". To fikcyjna marka wymyślona przez Tarantino w celu ominięcia problemów z product placement.

6. Restauracja "Jack Rabbit Slim's" została zbudowana przez 75 ludzi w ciągu 9 tygodni kosztem 75 tys. dolarów.

7. Początkowo Uma Thurman zrezygnowała z roli Mii Wallace. Tarantino, chcąc ją przekonać do zagrania w filmie, przeczytał jej cały scenariusz przez telefon.

8. Gdyby sceny ułożyć w porządku chronologicznym, ostatnim zdaniem wypowiedzianym w filmie byłoby: "Zed is dead, baby. Zed is dead...".

9. Dwie z trzech historii ukazanych w filmie Tarantino napisał jeszcze przed "Wściekłymi psami" i "Prawdziwym romansem". Po sukcesie tych dwóch filmów zdecydował się napisać trzecią historię i początkowo chciał, aby każdą z nich wyreżyserowała inna osoba.

10. Sylvester Stallone był brany po uwagę do roli Vincenta lub Butcha.

11. Uma Thurman występuje boso przez większą część filmu.

12. Fabiene w jednej ze scen mówi, że "każda pora jest dobra na placek". Alabama w "Prawdziwym romansie" (scenariusz Quentin Tarantino) wypowiada taką samą kwestię.

13. Quentin Tarantino napisał rolę Butcha z myślą o tym, aby obsadzić w niej Matta Dillona. Wytwórnia obawiała się jednak, że brak popularnych nazwisk w obsadzie (John Travolta nie wygrzebał się jeszcze z kryzysu) nie rokuje dobrze dla filmu - Tarantino powierzył więc rolę Butcha Bruce'owi Willisowi.

14. Po premierze filmu bardzo wzrósł popyt na lakier do paznokci, jakiego użyła w filmie Uma Thurman. Był w nowym odcieniu czerni o nazwie Rouge Noir. W domu towarowym Bloomingdales w Nowym Jorku na listę oczekujących wpisało się 1000 osób.

14e5. Po premierze filmu bardzo wzrósł popyt na lakier do paznokci, jakiego użyła w filmie Uma Thurman. Był w nowym odcieniu czerni o nazwie Rouge Noir. W domu towarowym Bloomingdales w Nowym Jorku na listę oczekujących wpisało się 1000 osób.

Zobacz również
Trylogia Władcy Pierścieni - 50 ciekawostek
Trylogia Matrix - 35 ciekawostek

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images