Sobota z cytatami (odc.116)

marca 12, 2016


Nadeszła kolejna sobota, więc jak zwykle zapraszam na kolejny odcinek cytatów.
Dzisiaj m.in. cytat z dramatu „Spotlight” nagrodzonego tegorocznym Oscarem, kultowego westernu w reżyserii Sergio Leone „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” oraz filmu biograficznego „Wilk z Wall Street”, w którym główną rolę zagrał Leonardo DiCaprio.

Spartakus (1960, reż. Stanley Kubrick)
A może nie ma spokoju w tym świecie, dla nas lub dla kogoś innego, nie wiem. Ale wiem, że tak długo, jak żyjemy, musimy pozostać wierni sobie.


Pewnego razu na Dzikim Zachodzie (1968, reż. Sergio Leone)
Jak można zaufać człowiekowi, który nosi i pas i szelki? Skoro nie może zaufać nawet własnym spodniom.


Jesienna sonata (1978, reż. Ingmar Bergman)
Czasami, kiedy leżę w nocy i nie śpię, rozmyślam o tym, czy w ogóle żyję. Czy to tak samo wygląda u wszystkich? Czy niektórzy ludzie mają większy talent do życia niż inni, a może niektóre osoby nie żyją, a jedynie istnieją?


Sekretne okno (2004, reż. David Koepp)
Jedyną rzeczą, która się liczy, to zakończenie. Jest to najważniejsza część historii.


Lincoln (2012, reż. Steven Spielberg)
Można oszukiwać wszystkich (ludzi) przez pewien czas, a część ludzi przez cały czas, ale nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas.


Życie Pi (2012, reż. Ang Lee)
Życie jest tak piękne, że śmierć zakochała się w nim, zazdrosną, zaborczą miłością, która chwyta, co tylko może. Ale życie z lekkością przeskakuje zapomnienie, upuszczając tylko kilka rzeczy bez znaczenia, a ciemność jest jedynie mijającym nas cieniem rzucanym przez chmurę.


Wilk z Wall Street (2013, Martin Scorsese)
Pomyśl cały dzień Liczby. Cyfry, przecinki, wysoka częstotliwość. Refluks i pieczenie w karku. Ludzie świrują. Musisz kręcić śmigło, pompować krew. Utrzymać rytm poniżej pasa.


Sierpień w hrabstwie Osage (2013, reż, John Wells)
Moja ostatnia ostoja, moje książki. Proste przyjemności, jak znalezienie dzikiej cebuli na poboczu drogi, czy odwzajemniona miłość.


Spotlight (2015, reż. Tom McCarthy)
Czasami łatwo jest zapomnieć, że spędzamy większość naszego czasu potykamy się błądząc w ciemnościach. Nagle światło zostaje włączone i ukazuje cień winy, który należałoby obejść. Nie mogę wypowiadać się o tym, co się działo przed moim nastaniem tutaj, ale teraz odwaliliście kawał dobrej reporterskiej roboty. Roboty, która jak sądzę, będzie miała bezpośredni i istotny wpływ na naszych czytelników. Dla mnie ten temat to właśnie powód, dla którego to wszystko robimy.


Steve Jobs (2015, reż. Danny Boyle)
Ludzie nie wiedzą, czego chcą, dopóki im tego nie pokażesz.

Zobacz poprzednie odcinki

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images