Sobota z cytatami (odc.125)

maja 14, 2016


Jak zwykle w sobotę zapraszam na kolejną odsłonę sobotnich cytatów.
Dzisiaj m.in. cytat z dzieła Jima Jarmuscha „Kawa i papierosy”, melodramatu „Ona” oraz kultowej komedii „Pół żartem, pół serio”, w której zagrała Marilyn Monroe.

To wspaniałe życie (1946, reż. Frank Capra)
Dziwne, prawda? Życie każdego człowieka ma wpływ na tak wiele innych żyć. Kiedy znika, zostawia straszną pustkę, prawda?

Pół żartem, pół serio (1959, reż. Billy Wilder)
Nie chcę, abyś pomyślał, że jestem alkoholiczką. Mogę przestać pić, jeśli tylko zechcę; tyle, że ja nie chcę.

Niebiańskie stworzenia (1994, reż. Peter Jackson)
Tylko najlepsi ludzie walczą z wszelkimi przeszkodami na drodze do szczęścia.

U progu sławy (2000, reż. Cameron Crowe)
Oni nawet nie wiedzą, co to znaczy być fanem. Ty wiesz? Szczerze kochać jakiś głupi kawałek, albo jakiś zespół, i to tak, że aż boli.

Kawa i papierosy (2003, reż. Jim Jarmusch)
Człowieku, papierosy i kawa, to dopiero jest połączenie!

500 dni miłości (2009, reż. Marc Webb)
Ludzie powinni być w stanie powiedzieć, co czują - co naprawdę czują - a nie tylko, no wiesz, używać słów, które jacyś obcy wkładają im w usta.

Antychryst (2009, Lars von Trier)
Trzeba mieć odwagę, aby zostać, w sytuacji, która jest przerażająca. I wtedy się dowiesz, że strach wcale nie jest niebezpieczny.

Ona (2013, reż. Spike Jonze)
To tak, jakbym czytała książkę ... i to książkę, którą głęboko kocham. Czytam ją teraz powoli. Tak więc słowa są mocno porozdzielane, a przestrzenie między słowami są niemal nieskończone. Nadal czuję ciebie ... i słowa naszej historii ... ale to w tej niekończącej się przestrzeni między słowami odnajduję teraz siebie. Jest to miejsce, które nie jest z tego świata. To miejsce, w którym nie czuję, żeby istniało cokolwiek poza nim. Kocham Cię tak bardzo. I oto, gdzie teraz jestem. A oto, kim jestem teraz. Musisz mnie puścić. Nie mogę nadal tkwić w twojej książce, choć bardzo tego pragnę.

Eye in the Sky (2015, reż.Gavin Hood)
Nigdy nie mów , że żołnierz nie rozumie kosztów wojny.

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016, reż. Zack Snyder)
Założę się, że twoi rodzice nauczyli cię, że coś znaczysz, że jesteś tu z jakiegoś powodu. Moi rodzice dali mi inną lekcję, umierając w rynsztoku bez żadnego powodu... Nauczyli mnie, że świat ma sens tylko jeśli go do tego zmusisz.
Zobacz poprzednie odcinki

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images