Marlon Brando - Spojrzeniem na cytaty.

lipca 19, 2016


Oto kilka cytatów Marlona Brando, którego śmiało można nazwać jednym z najwybitniejszych aktorów w historii kina.
Takie stworzone kreacje przez Brando jak: Don Vito Corleone „Ojciec chrzestny”, Walter E. Kurtz „Czas apokalipsy”, Stanley Kowalski „Tramwaj zwany pożądaniem” czy Paul „Ostatnie tango w Paryżu” na pewno zostaną zapamiętane na wieki przez kinematografie.

"Nidy nie uważałem, że osiągnięcie celu jest ważniejsze niż włożony w nie wysiłek".

"Zdaję sobie sprawę, że wybaczyć sobie za sprawą umysłu niekoniecznie oznacza wybaczyć sobie z głębi serca".

"Nigdy nie miałem zamiaru, śmiałości ani ambicji zostać gwiazdorem filmowym. To się po prostu stało".

"Zawsze znajduję ukojenie, gdy wyobrażam sobie, jak siedzę nocą, podczas delikatnej bryzy, na mojej wyspie mórz południowych – z otwartymi ustami i odchyloną do tyłu głową patrzę na mrugające światełka, licząc, że na czarnym niebie pojawi się ten dziwny promień i wprawi mnie w zdumienie. Nie wyciągam wprawdzie przed siebie ręki, lecz cierpliwie czekam na następny cud".

"Najlepsze role to te, które pozwalają widzom identyfikować się z oglądanymi bohaterami i sytuacjami, a potem w wyobraźni odgrywać je ze swoim udziałem".

"Im lepiej uda ci się sportretować daną postać, tym bardziej ludzie mitologizują cię w tej roli".

"Aktorstwo w ogóle powinno dążyć do autentyzmu. Jeśli aktor wie, co zaraz powie, widzowie od razu wyczuwają, że mówi nie swoim tekstem. Jeżeli zaś nie uczy się go na pamięć, nie tylko nie ma pojęcia, co powie, ale i jak to powie, jak się będzie przy tym zachowywał albo poruszał głową, bo tego nie przećwiczył".

"Aktor to taki facet, który, jeśli tylko nie mówisz o nim, wcale cię nie słucha".

"Dosłownie każda religia nakazuje kochać bliźniego jak siebie samego i głosi, że człowiek powinien poświęcić się dla dobra innych. A jednak powodem najkrwawszych wojen na naszej planecie była właśnie religia".

"W przemyśle filmowym jest takie brutalne, ale zabawne powiedzenie: „Jeśli ktoś w Hollywood chce ci powiedzieć pieprz się, mówi zaufaj mi”.

"To aktorstwo, nie prostytucja, jest najstarszym zawodem świata".

"Zawsze uważałem za nadużywanie wpajanie bezbronnemu, podatnemu na wpływy dziecku przekonań, które nawet jeśli są słuszne, będą dla niego torturą przez całe życie".

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images