Ciekawostki filmowe (odc.2)

lutego 05, 2017


Dzisiaj m.in. dowiemy się jaki kultowy film mógł nakręcić Martin Scorsese, w jakim sposób Josh Brolin  przekonał  braci Coen aby obsadzić go w słynnym Oscarowym dramacie oraz udziale Robins Williamsa na planie "Lista Schindlera"


Kotka na gorącym blaszanym dachu (1958, reż. Richard Brooks)
Początkowo film miał być czarno-biały, co było standardową praktyką z "artystycznymi" filmami w latach 50-tych. Jednak gdy w głównych rolach obsadzono Taylor i Newmana, reżyser nalegał na zdjęcia w kolorze z szacunku dla publiczności, której entuzjazm do fiołkowych oczu Taylor i niebieskich Newmana był dobrze znany.

Ojciec chrzestny II (1974, reż. Francis Ford Coppola)
Martin Scorsese miał wyreżyserować film "Ojciec chrzestny II". Jednak sukces pierwszej części spowodował, że Paramount pozostał przy Coppoli.

Lista Schindlera (1993, reż. Steven Spielberg)
Atmosfera na planie była tak smutna i poważna, że Spielberg prosił Robina Williamsa (z którym się przyjaźni), by przyjechał i pożartował z nim trochę.

Las Vegas Parano (1998, reż. Terry Gilliam)
Wiele z ubrań (koszule, czapki), które nosi w filmie Johnny Depp, należały do Huntera S. Thompsona, autora powieści, na podstawie której powstał film. Thompson osobiście pożyczył je Deppowi po tym, jak ten spędził u niego cztery miesiące przygotowując się do roli - ucząc się głosu oraz różnych manier pisarza.

Kawa i papierosy (2003, reż. Jim Jarmusch)
Film kręcono przez 17 lat. Część z udziałem Roberto Begniniego i Stevena Wrighta powstała w 1987, a segment z Tomem Waitsem i Iggy Popem nakręcono w 1992.

Między słowami (2003, reż. Sofia Coppola)
Sofia Coppola napisała główną rolę specjalnie z myślą o Billu Murrayu. Gdyby ten odrzucił rolę, nie nakręciłaby filmu w ogóle.

To nie jest kraj dla starych ludzi (2007, reż. Ethan Coen, Joel Coen)
Joel Coen i Ethan Coen odmówili Joshowi Brolinowi udziału w przesłuchaniu do filmu. Brolin nie poddał się i poprosił Roberta Rodrigueza o pomoc w nagraniu taśmy z próbką jego możliwości. Tak więc Rodriguez zajął się obsługą kamery (cyfrowej, kosztującej, bagatela, 950 tys. dolarów), zaś Quentin Tarantino wyreżyserował to wystąpienie.

Głód (2008,reż. Steve McQueen)
Aby lepiej wcielić się w postać Bobbiego Sandsa, Michael Fassbender przeszedł pod okiem lekarza n'a drastyczną dietę odchudzającą

La La Land (2916, reż. Damien Chazelle)
Reżyser Damien Chazelle chciał nakręcić film w starym stylu, tak by poszczególne sceny nie miały cięć i nie były montowane. Dlatego też specjalnie do filmu Ryan Gosling nauczył się grać na pianinie i zagrał swoje sceny w jednym ujęciu, w pierwszym dniu zdjęć.

Służąca (2016, reż.  Chan-wook Park)
Aktorka Tae-ri Kim, grająca służącą Sook-hee została wybrana spośród około 1500 innych kandydatek.

Zobacz poprzednie odcinki

źródło: filmweb

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images