Sobota z cytatami (odc.225)

maja 19, 2018Jak zwykle w sobotę zapraszam na kolejny odcinek cyklu.
Dzisiaj m.in. cytat ze słynnego dzieła Stanleya Kubricka „Oczy szeroko zamknięte”, niezapomnianej animacji Disneya „Król Lew” oraz kryminału „Wolny strzelec”, w którym główna role zagrał Jake Gyllenhaal.


Skazani na Shawshank (1994, reż. Frank Darabont)
Musisz słyszeć muzykę, żeby nie zapomnieć, że na świecie są miejsca, których nie zbudowano z kamienia. Że masz coś do czego nie mogą dotrzeć. Czego nie mogą dotknąć. Co jest tylko twoje.

Król Lew (1994, reż. Rob Minkoff, Roger Allers)
Spójrz na gwiazdy, bo z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Naprawdę? Tak, jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą Ci z pomocą i ja także.

Adwokat diabła (1997, reż. Taylor Hackford)
Wolna wola to jak skrzydełka motyla. Dotkniesz ich i już nie pofruną.

Mulan (1998, Tony Bancroft, Barry Cook)
Pojedyncze ziarnko ryżu może przechylić szale na wadze. Jeden człowiek może oznaczać różnicę pomiędzy zwycięstwem a przegraną.

Oczy szeroko zamknięte (1999, reż. Stanley Kubrick)
Czy jestem pewna? Tylko równie pewna, jak tego, że rzeczywistość jednej noc a co dopiero całego życia, nie może być całą prawdą. Żaden sen nie jest tylko snem.

Memento (2000, reż. Christopher Nolan)
Muszę wierzyć w świat istniejący|poza moim umysłem. Muszę wierzyć, że moje czyny|coś znaczą. Nawet jeśli ich nie pamiętam. Muszę wierzyć, że świat nie znika, gdy zamykam oczy.

Pani Zemsta (2005, reż. Park Chan-wook)
Posłuchaj. Każdy popełnia błędy. Ale jeśli popełniłeś grzech, musisz za niego odpokutować. Pokuta, czy wiesz, co to znaczy? Duża pokuta za grzechy ciężkie. Mała pokuta za grzechy lekkie.

Jabłka Adama (2005, reż. Anders Thomas Jensen)
Adam to nie ma żadnego sensu. Jestem człowiekiem nauki, wierzę w liczby i wykresy. Cholera, chcę pojechać gdzieś, gdzie ludzie umierają, gdy są chorzy, i nie siadając na podwórku, jedząc hamburgera, kiedy zostali postrzeleni w głowę.

Batman: Początek (2005, reż. Christopher Nolan)
W głębi duszy wciąż możesz być tym samym wspaniałym dzieckiem, jakim byłeś. Ale to nie jest to, kim jesteś pod spodem, tylko to, co robisz, określa cię.

Wolny strzelec (2014, reż. Dan Gilroy)
Koncentruję się na kadrowaniu. Odpowiednia kadr nie tylko przyciąga wzrok do obrazu, ale utrzymuje go tam dłużej, rozpuszczając barierę pomiędzy obiektem a zewnętrzną częścią kadr.
tłumaczenie: Agata
Zobacz poprzednie odcinki


You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images