Sobota z cytatami (odc.227)

czerwca 02, 2018

Zapraszam na kolejną sobotnią odsłonę cyklu.
Dzisiaj m.in. cytat z zeszłorocznego melodramatu „Tamte dni, tamte noce”, dzieła Alexa Garlanda „Ex Machina”, ekranizacji książki Chucka Palahniuka „Podziemny krąg” oraz nowego sezonu serialu „Opowieść podręcznej”


Podziemny krąg(1999, reż. David Fincher)
Tak oto poznałem Marlę Singer. Jej filozofią życiową było to, że mogła umrzeć w każdej chwili. To, że jeszcze nie umarła,było dla niej tragedią.

W rękach Boga (2004, reż. Joseph Sargent)
Nie da się oddzielić przeszłości od przyszłości tak jak prawej ręki od lewej. One są przedzielone - sercem.

Kingsman: Tajne służby (2014, reż. Matthew Vaughn)
Jak mawiał Hemingway: "Nie ma nic szlacheckiego w byciu wyższym nad drugimi. Prawdziwe szlachectwo polega na wznoszeniu się ponad samego siebie".

Ex Machina (2015, reż. Alex Garland)
Nie chodzi o automatyczne działanie. Chodzi o odnalezienie czynności, która nie będzie automatyczna. Od malowania po oddychanie, rozmawianie, i zakochiwanie się.

Westworld (2016-)
Świadomość to nie wspinaczka, ale podróż w głąb. Nie piramida, ale labirynt. Każdy wybór może przybliżyć cię do środka albo odesłać cię na jego obrzeża, ku szaleństwu.

2
Opowieść podręcznej (2017-)
Idealny dar. Dziewczyna w potrzasku. Tańczy tylko wtedy, gdy ktoś uchyli wieko, kiedy ktoś inny ją nakręci. Jeśli to jest moja opowieść, muszę ją komuś opowiedzieć. Zawsze jest ktoś, nawet jeśli nie ma nikogo. Nie będę tą dziewczyną z pudełka.

Tamte dni, tamte noce (2017, reż. Luca Guadagnino)
To, jak żyjesz, to twoja sprawa. Ale pamiętaj... Nasze serca i ciała to jednorazowy podarunek. I zanim to zrozumiesz, twoje serce się zużyje. A co do ciała, nadchodzi czas, kiedy nikt na nie nie patrzy, i nikt się do niego nie zbliża. W tej chwili czujesz smutek. Nie stłumiaj tych uczuć. A wraz z nimi radości, którą odczuwałeś.

Uciekaj! (2017, reż. Jordan Peele)
Umysł to okropna rzecz do zmarnotrawienia.

Deadpool 2 (2018, reż. David Leitch)
Posłuchaj bólu, to zarówno nauczyciel historii, jak i wróżbita. Ból uczy nas, kim jesteśmy, Wade. Czasami jest tak źle, że czujesz, że umierasz, ale tak naprawdę nie możemy żyć, dopóki trochę nie umrzemy, prawda?

Unsane (2018, reż. Steven Soderbergh)
Racjonalnie, wiem, że to moja nerwica zmawia się z moją wyobraźnią, aby ujawnić moje najgorsze lęki. Wiem to. Ale nie jestem racjonalna.tłumaczenie: Agata
Zobacz poprzednie odcinkiYou Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images