Piętnaście najlepszych filmów wojennych.

czerwca 30, 2014


Czy jest coś lepszego od filmów akcji? Tak - filmy wojenne! Tam wszystkiego jest więcej: broni, wybuchów, czołgów, chaosu i zniszczenia. Co je odróżnia? Filmy wojenne opowiadają też głębokie historie. Kolejność filmów jest absolutnie przypadkowa.


The Hurt Locker 
W pułapce wojny: Wgląd w życie elitarnej jednostki saperów na misji w Iraku. Nigdy nie wiadomo, kto okaże się wrogiem i gdzie ukryta jest kolejna bomba.

ZwiastunPluton
Młody amerykański żołnierz przybywa na misję do Wietnamu. Dostrzega, że trudniejsze od działań na polu bitwy jest zmaganie się z samym sobą i własnymi słabościami.
Zwiastun


Full Metal Jacket
Joker, młody rekrut, który pracuje jako korespondent wojenny, na własne oczy przekonuje się, czym jest wojna w Wietnamie.
Zwiastun


Walkiria
II Wojna Światowa. Po powrocie z Afryki Północnej pułkownik Claus von Stauffenberg przystępuje do spisku oficerów Wehrmachtu, mającego na celu zabicie Adolfa Hitlera i odsunięcie nazistów od władzy w Niemczech.

ZwiastunTylko dla orłów 
Trwa II wojna światowa. Grupa alianckich komandosów zostaje wysłana do Niemiec, by uratować uwięzionego amerykańskiego generała.
Zwiastun


Patriota 
Weteran wojny francusko-indiańskiej osiada na farmie i zakłada rodzinę. Gdy wybucha kolejny konflikt, musi zdecydować czy stanąć do walki, czy zaopiekować się najbliższymi.
Zwiastun


Wróg u bram 
Druga wojna światowa. W oblężonym Stalingradzie dochodzi do pojedynku dwóch snajperów.
Zwiastun


300 
Ekranizacja komiksu Franka Millera, która opowiada o bitwie pod Termopilami.
Zwiastun


Helikopter w ogniu 
Oparty na faktach film opowiada o nieudanej akcji amerykańskiego oddziału 120 Delta, który miał za zadanie porwać dwóch poruczników zbuntowanych wojsk Somalii.
Zwiastun


Parszywa dwunastka
 II wojna światowa. Dowodzony przez majora Reismana oddział złożony z dwunastu skazańców ma za zadanie zlikwidować niemieckich oficerów, którzy przebywają w niedostępnym zamku.
Zwiastun


Bękarty wojny
W okupowanej przez nazistów Francji oddział złożony z Amerykanów żydowskiego pochodzenia planuje zamach na Hitlera.
ZwiastunBraveheart
W XIII-wiecznej Szkocji William Wallace, po zabójstwie swojej żony, zwołuje rodaków do walki ze znienawidzoną angielską monarchią.
Zwiastun


Ostatni samuraj
Weteran wojny secesyjnej przypływa do Japonii pod koniec 1870 roku, aby szkolić żołnierzy cesarza Mutsuhito.
Zwiastun


Szeregowiec Ryan
W poszukiwaniu zaginionego szeregowca wysłany zostaje doborowy oddział żołnierzy.
ZwiastunCzas apokalipsy
Adaptacja opowiadania Josepha Conrada "Jądro ciemności". Przeniesiona w realia wojny wietnamskiej historia kapitana Willarda, który otrzymuje misję odnalezienia i zlikwidowania pułkownika Kurtza.
Zwiastun

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images