Robert De Niro - 20 ciekawostek

sierpnia 22, 2014


Robert De Niro to jeden z najsłynniejszych aktorów wszech czasów, zdobywca wielu nagród, między innymi dwóch złotych Oskarów. Właśnie kilka dni temu obchodził 71. urodziny z tej okazji zapraszam do zapoznania się z dwudziestoma ciekawostki tego wybitnego aktora.


1. Robert razem z jego wielkim przyjacielem Martinem Scorsese napisał książke na temat ich 30-letniej przyjaźni.


2. Chociaż bardzo często De Niro łączony jest z Alem Pacino, tak naprawde razem zagrali oni tylko w dwóch filmach: "Ojciec chrzestny II" i "Gorączka". Co ciekawe nie ma żadnej sceny, w której są razem na jednym ujęciu. Choć istnieje "kolacyjne" zdjęcie z filmu "Gorączka", na którym siedzą na przeciwko siebie, to jednak tego ujęcia nie ma we filmie.


3. Wygrał rywalizację z Royem Scheiderem o rolę Michaela w filmie "Łowca jeleni".


4. Jest uznawany za aktora włosko-amerykańskiego, podczas gdy w jego żyłach płynie irlandzka krew.


5. Przez niemal miesiąc, po dwanaście godzin dziennie, De Niro pracował jako taksówkarz. Przygotowując się do roli w "Taksówkarzu" studiował również zaburzenia psychiczne.


6. W "Nietykalnych" De Niro nosi ubrania szyte przez krawców Ala Capone, których aktor sam odnalazł.


7. Aktor zadedykował swój debiut reżyserski, "Prawo Bronxu", swojemu zmarłemu w 1993 roku ojcu, Robertowi De Niro Seniorowi.


8. Nie mógł odebrać swojego pierwszego Oskara za rolę w "Ojcu chrzestnym II" ponieważ kręcił wtedy pięcio godzinną epopeję Bernardo Bertolluciego, 1900.


9. De Niro zostaje postrzelony w szyję w dwóch filmach: "Ulice nędzy" i "Taksówkarz".


10. Przygotowując sie do roli Michaela ("Łowca jeleni"), De Niro spędził trochę czasu wśród hutników, którzy nie rozpoznali w nim słynnego aktora. Nazywali go Bob.


11. Jest właścicielem restauracji "Ago" w Hollywood.


12. Kultowa scena przed lustrem została całkowicie zaimprowizowana przez De Niro, łącznie ze słynnym już "You talkin' to me".


13. W październiku 1997 roku w ankiecie na 100 największych gwiazd filmowych wszechczasów ulokował się De Niro na piątej pozycji.

14. W 2004 podczas wrześniowego Festiwalu Filmowego w Wenecji (1-11 września) Robert De Niro otrzymał honorowe obywatelstwo włoskie.15. Odrzucił dwie role u Martina Scorsese: Chrystusa w "Ostatnim kuszeniu Chrystusa"i Billa "Rzeźnika" w "Gangach Noweg Jorku".


16. De Niro szukał informacji o gwałtach i pobiciach i sam zasugerował, jak powinna wyglądać podobna scena w filmie "Przylądek strachu".


17. Żeby jego zęby wyglądały "źle", De Niro zapłacił aż 5 tysięcy dolarów. Później dentysta otrzymał kolejne 20 tysięcy za przywrócenie ich do normalności.


18. De Niro był brany pod uwagę do odegrania roli Maxa (taksówkarza) w filmie Zakładnik (Collateral). Scenarzysta chciał w ten sposób nawiązać do jego słynnej roli w "Taksówkarzu" Martina Scorsese. Jednak producenci woleli, aby rolę otrzymał ktoś młodszy. Ostatecznie dostał ją Jamie Foxx.


19. De Niro po raz kolejny zajął się studiowaniem medycyny, tym razem przygotowując sie do roli Monstrum we "Frankensteinie".


20. W październiku 2003 r. wykryto u niego raka prostaty, lecz wystawiona diagnoza przewiduje, że zdoła całkowicie pokonać chorobę.

You Might Also Like

2 komentarze

Flickr Images