Spojrzenie tygodniowe, Odcinek 8 (25.08-31.08)

września 01, 2014


Zapraszam na kolejny przegląd wiadomości filmowych i serialowych z ubiegłego tygodnia.Po śmierci Tommy'ego Ramone'a, spadkobiercy zajęli się przygotowywaniem retrospektywnych projektów. Jednym z nich ma być dokumentalny film.

W planach jest sztuka teatralna, książka, reedycje płyt, koszulki oraz film, który ma zrealizować Martin Scorsese. Laureat Oscara ma już na koncie muzyczne produkcje o The Rolling Stones i George'u Harrisonie. Szczegóły obrazu o Ramones na razie nie są znane.

Źródło: Canal+Film


W sieci pojawił się pierwszy klip z obrazu "Manglehorn" z Alem Pacino w roli głównej.

Al Pacino odwiedza Holly Hunter Bohaterem jest tytułowy A.J. Manglehorn, starzejący się mieszkaniec niewielkiego miasteczka, który opiekuje się chorym kotem, zawsze siada w tym samym miejscu i co piątek gawędzi z pracowniczką lokalnego banku. Jego przeszłość jest jednak o wiele bardziej ekscytująca i mroczna. To były oszust, który żałuje, że zrezygnował z dziewczyny swoich marzeń na rzecz dużego łupu. Zobacz

Źródło: Canal+Film


Stacja The CW opublikowała plakat promujący serial "The Flash".

Cykl będzie spin-offem "Arrow". Obie produkcje powstają dla stacji CW, która potwierdziła, że obu superbohaterów będzie łączyć ten sam świat. Powstanie nawet specjalny 2-godzinny odcinek, który będzie ósmym epizodem w trzecim sezonie "Arrow" i w pierwszym "Flasha". Zobacz plakat

Źródło: Film Onet


W Alvernia Studios trwają zdjęcia do najnowszej produkcji Jerzego Skolimowskiego "11 minut". Specjalnie na potrzeby filmu zbudowano scenografię, gdzie realizowane będą sceny finałowe z udziałem kaskaderów. Oprócz budowy scenografii Alvernia Studios odpowiedzialna jest również za realizację VFX do filmu.

"11 minut" ma być wielowątkowym, współczesnym dramatem. W filmie w rolach głównych zobaczymy m.in.: Andrzeja Chyrę, Wojciecha Mecwaldowskiego, Agatę Buzek, Piotra Głowackiego, Jana Nowickiego oraz Dawida Ogrodnika.

Źródło: Film Onet


Powstanie serial oparty na powieści "Wyspa skazańców" Dennisa Lehane'a

W 2010 roku Martin Scorsese nakręcił "Wyspę tajemnic", adaptację książki o odizolowanym od społeczeństwa zakładzie psychiatrycznym, w którym popełniono morderstwo. W obrazie w roli głównej pojawił się Leonardo DiCaprio.

Teraz reżysera stanie za kamerą pilotowego odcinka serialu "Ashecliffe", którego akcja będzie rozgrywać się przed tymi znanymi z książki oraz filmu i opowie o początkach szpitala.

Tom Bernardo i Lehane piszą scenariusz. Projekt powstaje dla stacji HBO.

Źródło: Film Onet


Producenci "Bonda 24" rozpoczęli poszukiwania aktora do roli przeciwnika 007.

Nowy główny czarny charakter będzie miał przypominać bandziorów z dawnych czasów. Poszukiwany jest wysoki i bardzo sprawny fizycznie aktor z charakterystycznym wyglądem. Nie wykluczono zaangażowania kogoś z byłych sportowców. Postać na razie nazywa się Hinx (to robocze imię, które może ulec zmianie w czasie produkcji) i ma między 30 a 45 lat. Wiadomo, że bohater kilkukrotnie stanie oko w oko z Bondem, a także weźmie udział w pościgu samochodowym.

Źródło: Film Onet


Trwają przygotowania do realizacji remake'u filmu "Ucieczka z Nowego Jorku". Kto wcieli się w główną rolę? Głównym kandydatem jest Charlie Hunnam, gwiazda serialu "Synowie anarchii".

Producent filmu, Joel Silver, podał mediom nazwiska kandydatów do obsadzenia głównej roli: Charlie Hunnam ("Pacific Rim", "Synowie Anarchii"), Jon Bernthal ("Walking Dead") oraz Dan Stevens ("Krocząc wśród cieni").

Źródło: Stopklatka


Pojawił się kolejny plakat filmu zatytułowanego "Sędzia". Gwiazdami przedsięwzięcia są Robert Downey Jr. i Robert Duvall. Premiera w Polsce 17 października.

Bohaterem filmu jest prawnik, który powraca do domu po śmierci matki i dowiaduje się, że jego cierpiący na Alzheimera ojciec, z zawodu sędzia, jest podejrzany o spowodowanie jej śmierci. W obsadzie filmu znaleźli się również: Vera Farmiga, Vincent D'Onofrio, Dax Shepard, Jeremy Strong i Billy Bob Thornton. Reżyserem filmu jest David Dobkin. Zobacz plakat

Źródło: Stopklatka


Stephen Daldry ("Billy Elliot", "Lektor", "Godziny", "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" – wszystkie dotychczasowe jego filmy były nominowane do Oscara w najważniejszych kategoriach) przygotowuje film na podstawie powieści brytyjskiego pisarza Andy'ego Mulligana "Trash". Film w polskich kinach będzie zatytułowany "Śmieć", a jego premiera odbędzie się 14 listopada.

"Trash" to opowieść o trzech chłopcach mieszkających w jednym z krajów Trzeciego Świata, którzy żyją z tego co znajdują na śmietnisku. Pewnego dnia znajdują skórzaną torbę, której zawartość powoduje, że zostają wciągnięci w przerażającą przygodę. W obsadzie filmu znajdują się: Rooney Mara, Martin Sheen, Wagner Moura oraz debiutanci Rickson Tevez, Eduardo Luis i Gabriel Weinstein. Zobacz zwiastun

Źródło: Stopklatka


Trwają prace nad animowano-aktorskim filmem, w którym ponownie zobaczymy animowane postaci związane ze światem Looney Tunes. Gwiazdą wśród aktorów będzie Steve Carell.

Scenariusz nadchodzącej produkcji piszą Ashley Miller i Zack Stentz, którzy mają na swoim koncie "X-Men: Pierwsza klasa". Reżyserię filmu negocjują Glenn Ficarra i John Requa, twórcy komedii "Kocha, lubi, szanuje", którzy na jej planie pracowali właśnie z Carellem.
Źródło: Stopklatka


Poprzednie Odcinki:
Odcinek 1 (07.07-13.07)
Odcinek 2 (14.07-20.07)
Odcinek 3 (21.07-27.07)
Odcinek 4 (28.07-03.08)
Odcinek 5 (04.08-10.08)
Odcinek 6 (11.08-17.08)
Odcinek 7 (18.08-24.08)


You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images