Sobota z cytatami (odc.163)

lutego 18, 2017

Nadeszła kolejna sobota, więc jak zwykle zapraszam na kolejny odcinek cyklu.
Dzisiaj m.in. cytat z dramatu „Manchester by the Sea” nominowanego do tegorocznych Oscarów, słynnego dzieła wojennego Francisa Forda Coppoli „Czas apokalipsy” oraz filmu z główną rolą Natalie Portman „Opowieść o miłości i mroku”


Ojciec chrzestny II (1974, reż. Francis Ford Coppola)
Łatwo jest oszukać wzrok, za to trudno jest oszukać serce. Zaufaj swojemu sercu. Jeśli wyczuwasz, że coś jest nie tak, to jest nie tak; nie musisz być w stanie tego wytłumaczyć.

Czas apokalipsy (1979, reż. Francis Ford Coppola)
Przerażenie ma twarz, a ty musisz się zaprzyjaźnić z przerażeniem. Przerażenie i terror psychiczny są twoimi przyjaciółmi. Jeśli nie są, staja się wrogami, których należy się bać. Są rzeczywistymi wrogami.

Zaginiona dziewczyna (2014, reż. David Fincher)
Mamy siebie. Wszystko inne to tylko tło dźwiękowe.

Opowieść o miłości i mroku (2015, reż. Natalie Portman)
Jedyny sposób na to, aby sen był wiecznie żywy, pełen nadziei i bez rozczarowań, to nigdy nie usiłować wcielić go w życie. Ziszczony sen jest rozczarowujący. To rozczarowanie to natura snów.

Manchester by the Sea (2016, reż. Kenneth Lonergan)
Powiedziałam ci tyle okropnych rzeczy. Miałam złamane serce, a przecież twoje też pękło. Nie rozumiesz. Nic.. Nieprawda.

Przełęcz ocalonych (2016, Mel Gibson)
Nic nie jest na zawsze pewne i wszystko jest zawsze zmienne. W świecie tak nastawionym na to, aby rozpaść się na kawałki, nie wydaje mi się aż tak złą rzeczą pragnąc pozbierać do kupy, chociaż jego cząstkę.

Fences (2016, reż. Denzel Washington)
Nie krocz przez życie, martwiąc się o to, czy ktoś cię lubi, czy nie. Najlepiej upewnij się, czy oni dobrze robią swoje.

Moonlight (2016, reż. Barry Jenkins)
Biegając tak, ściągasz na siebie całe światło... W świetle księżyca czarni wyglądają jak błękitni. Jesteś błękitny. Tak będę cię nazywała: Błękitny.

T2 Trainspotting (2017, reż. Danny Boyle)
Wybierz życie. Wybierz Facebooka, Twittera, Instagram i miej nadzieję, że kogoś to obchodzi. Wybierz gapienie się w stary płomień, pragnąc zrobić wszystko inaczej. I wybierz obserwowanie tego, jak historia się powtarza.

Tulipanowa gorączka (2017, reż. Justin Chadwick)
Byłabyś sierotka na wzburzonym morzu. Małżeństwo to przyjazny port. Kochaj, szanuj i bądź posłuszna.

tłumaczenie: Agata

Zobacz poprzednie odcinki

You Might Also Like

1 komentarze

  1. "Przerażenie ma twarz, a ty musisz się zaprzyjaźnić z przerażeniem. Przerażenie i terror psychiczny są twoimi przyjaciółmi. Jeśli nie są, staja się wrogami, których należy się bać. Są rzeczywistymi wrogami." - mocne.

    OdpowiedzUsuń

Flickr Images