Leonardo DiCaprio - 20 ciekawostek.

września 17, 2014Leonardo Di Caprio obecnie jeden z najbardziej znanych i rozchwytywanych  aktorów w świecie hollywood. Wystąpił w wielu znanych produkcjach takich jak: Titanic, Niebiańska plaża, Wyspa tajemnic, Incepcja, Krwawy diament, Django, Wilk z Wall Street i wielu innych.

Zapraszam wszystkich fanów i nie tylko do zapoznania się z dwudziestoma ciekawostkami z jego  życia prywatnego jak i aktorskiej kariery!
[


1. Miał wcielić się w postać Jamesa Deana w filmie biograficznym o sławnym aktorze. Odrzucił propozycję, bo doszedł do wniosku, że nie jest wystarczająco doświadczony do tej roli.2. W 1998 magazyn "People" wybrał go jednym z 50 Najpiękniejszych Ludzi Świata.3. Jako dziecko cierpiał na nerwicę natręctw. Podstawowymi objawami tej choroby są nawracające, nasuwające się wbrew własnej woli myśli i wyobrażenia (obsesje) oraz wielokrotnie wykonywane czynności na skutek odczuwania przymusu ich powtarzania (kompulsje).4. Jego matka nadała mu imię na część słynnego malarza: kiedy stała przed obrazem Leonarda da Vinci we Włoszech, poczuła kopnięcie małego Leo i uznała to za znak.5. Zrezygnował z roli Neo w filmie "Matrix" którą otrzymał Keanu Reeves.6. W 2003 roku zajął razem z Tobey Maguirem 10 miejsce w rankingu ogłoszonym przez magazyn "In Touch" na najbardziej lojalnych kumpli w Hollywood.7. Leo na początku swoje kariery ubiegał się o rolę w Słonecznym Patrolu. Roli nie dostał ponieważ był zbyt chudy.8. W styczniu 1999 otrzymał pozwolenie, dzięki któremu mógł zastrzec swoje nazwisko prawem autorskim.9. W 2013 roku reklamował azjatycką whiskey Jim Bean. 10. Był brany pod uwagę do roli Petera Parkera w filmie "Spider-man".11. Na planie filmu "Krwawy Diament" aktor doznał urazu i został przewieziony do szpitala w miejscowości Nelspruit w RPA.12. Sharon Stone tak bardzo zależało żeby DiCaprio zagrał rolę Kida w filmie "Szybcy i martwi", że z własnych pieniędzy wypłaciła mu honorarium.13. Jack Nicholson namawiał Leonarda do zmiany imienia na Luke, ponieważ wtedy wszyscy aktorzy grający w nowym filmie gangsterskim "The Departed" nosiliby imiona biblijnych ewangelistów.14. Miał zagrać w "American Psycho" (2000), musiał jednak odrzucić rolę z powodu napiętego terminarza. Rolę, za którą DiCaprio mógł zgarnąć ponad 20 milionów $, przejął Christian Bale.15. W 2004 roku Leo wraz ze swoją ówczesną dziewczyną Gisele Bundchen zostali wybrani przez magazyn People najpiękniejszą parą.16. Leonardo kupił wyspę na Karaibach. Od czasu realizacji filmu "Niebiańska plaża" DiCaprio ma bardzo ekologiczne nastawienie, dlatego na wyspie nie zostanie naruszona przyroda, a ma tam powsatać kurort wypoczynkowy.17. Brał udział w castingu do roli Robina w "Batman Forever", którą ostatecznie otrzymał Chris O'Donnell.18. W 2009 roku został ambasadorem szwajcarskiej marki zegarków TAG Heuer.19. Był zainteresowany nabyciem praw do ekranizacji książki Maxa Brooksa "World War Z: An Oral History of the Zombie War". Przegrał jednak rywalizację z wytwórnią filmową Brada Pitta Plan B, która ostatecznie we współpracy z Paramount Pictures wyprodukowała film "World War Z".20. Początkowo znajdował się w obsadzie filmu "Labirynt", ale ostatecznie zrezygnował z roli. 


Zobacz również:

Kevin Spacey - 10 ciekawostek

Robert De Niro - 20 ciekawostek

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images