Spojrzenie tygodniowe, Odcinek 13 (29.09-05.10)

października 06, 2014


Zapraszam na kolejny przegląd newsów filmowych z ubiegłego tygodnia. Dzisiaj między innymi zobaczymy kolejny zwiastun filmu Sci-Fi "Interstellar" w którym zagrają takie gwiazdy jak Matthew McConaughe, Anne Hathaway, kto zajmie się reżyserią nowego serialu HBO "Utopia" oraz do jakiego dramatu historycznego dołączyła Emma Watson.
Stacja CBS potwierdziła, że nadchodzący sezon serialu "Mentalista" będzie jednocześnie ostatnim.

Koniec "Mentalisty" Oznacza to, iż produkcja zakończy się po siódmym sezonie. Informację za pośrednictwem Twittera potwierdził jeden z aktorów serii, Tim Kang, który wciela się w Kimballa Cho.
Źródło: Canal+Film


Daniel Radcliffe pojawi się w sequelu filmu "Iluzja" ("Now You See Me").

Daniel Radcliffe synem Michaela Caine'a Za kamerą tym razem stanie Jon M Chu, który zastąpi na tym miejscu Louisa Leterriera. Do swych ról powrócą natomiast Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Jesse Eisenberg i Isla Fisher.

Zdjęcia powstaną w Londynie. Początek planowany jest na grudzień. Radcliffe zagra postać syna bohatera, którego sportretuje Michael Caine.
Źródło: Canal+Film


W sieci zadebiutował trzeci oficjalny trailer filmu "Interstellar".

"Interstellar" to historia naukowców badających możliwość podróżowania w czasie i przestrzeni. Z niewielkich opisów fabuły, które ujawniono, wiadomo, iż bohaterem będzie Cooper (Matthew McConaughey), który ze swoją ekipą zostaje wysłany z umierającej Ziemi na poszukiwania nowego domu dla ludzkości.

Na ekranie McConaugheyowi partnerują Anne Hathaway, Jessica Chastain, Casey Affleck, Michael Caine, David Oyelowo, Wes Bentley, John Lithgow, Ellen Burstyn, Topher Grace, David Gyasi, Mackenzie Foy, Bill Irwin oraz Timothée Chalamet. Zobacz zwiastun
Źródło: Canal+Film


Do sieci trafiło zdjęcie Bradleya Coopera z filmu "American Sniper" Clinta Eastwooda.

Bradley Cooper jest amerykańskim snajperem Obraz będzie ekranizacją wspomnień Chrisa Kyle'a, "American Sniper: The Autobiography of the Most Lethal Sniper in U.S. Military History". Urodzony w Teksasie żołnierz budził postrach w Iraku, gdzie nadano mu przydomek al-Shaitan (diabeł). Żaden inny Amerykanin nie zanotował tak dużej liczby celnych snajperskich strzałów. Opowieść dotyczy jednak nie tylko wojny, ale i małżeństwa Kyle'a.

Żołnierza gra Bradley Cooper, a Sienna Miller wciela się w jego żonę, Tayę Renae Kyle. Zobacz zdjęcie
Źródło: Canal+Film


W HBO powstanie amerykańska wersja bardzo udanego brytyjskiego serialu zatytułowanego "Utopia". David Fincher zajmie się reżyserią nie tylko pierwszego odcinka tej produkcji, ale też wszystkich pozostałych.

Fincher idzie w ślady Stevena Soderbergha, który samodzielnie zajął się reżyserią całego serialu "The Knick". Dla Finchera praca w telewizji to nie nowość. Nakręcił tutaj kilkadziesiąt teledysków, liczne reklamy oraz dwa pierwsze odcinki "House of Cards", którego jest producentem wykonawczym.

Do tej pory David Fincher miał nakręcić jedynie pilota "Utopii", ale w niedawnym wywiadzie powiedział, że zajmie się też wyreżyserowaniem wszystkich pozostałych odcinków.
Źródło: Stopklatka


Anna Przybylska nie żyje. Aktorka w lipcu 2013 roku przeszła poważną operację usunięcia guza trzustki w jednym z gdańskich szpitali. Od tej pory walczyła o zdrowie. Niestety, tę walkę przegrała. Anna Przybylska miała 36 lat. Informacja pojawiła się na oficjalnym serwisie aktorki.

Anna Przybylska zadebiutowała w 1997 roku w filmie "Ciemna strona Wenus". Zyskała ogromną popularność dzięki serialowi "Złotopolscy", gdzie odgrywa rolę Marylki Baki z komisariatu Policji na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Jej kariera potoczyła się błyskawicznie. Annę Przybylską mogliśmy potem zobaczyć w takich produkcjach jak "Sezon na leszcza" (2000), "Karierze Nikosia Dyzmy" (2002), "Lekcjach pana Kuki" (2008) czy też "Złotym środku" (2009). Po raz ostatni na dużym ekranie mogliśmy zobaczyć aktorkę w filmie "Bilet na Księżyc" (2013).
Źródło: Stopklatka


Gwiazda serii "Harry Potter" Emma Watson i występujący m.in. w "Bękartach wojny" Daniel Bruhl spotkają się na planie historycznego dramatu zatytułowanego "Colonia".

Reżyserią filmu zajmie się niemiecki zdobywca Oscara Florian Gallenberger. Watson wcieli się w postać Leny, której mąż został uprowadzony w 1973 roku przez tajną policję w Chile, podczas rządów Pinocheta. Lena musi dotrzeć do niebezpiecznego miejsca, by uratować swojego męża.

Scenariusz do filmu napisał reżyser, a wspierał go Torsten Wenzel. Zdjęcia ruszają pod koniec roku, a będą realizowane w Luksemburgu, Monachium, Berlinie i Afryce Południowej.
Źródło: Stopklatka


Pierce Brosnan wystąpi w thrillerze "Urge"

"Urge" opowie o grupie znajomych, którzy udają się na pewną wyspę na wakacje. Na miejscu próbują nowego rodzaju narkotyku, przez który całkowicie tracą kontrole nad swoimi popędami.

Pierce Brosnan wcieli się w twórcę wspomnianego narkotyku. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w październiku i będą kręcone w Nowym Jorku.
Źródło: Onet Film

\

BBC pracuje nad serialem "The Night Manager", w którym zobaczymy Toma Hiddlestona i Hugh Lauriego.

Za podstawę scenariusza cyklu posłuży wydana w 1993 roku powieść Johna le Carre - "Nocny recepcjonista". Książka porusza problem zakończenia zimnej wojny i narodzin nowych zagrożeń. Główny bohater, Jonathan Pine, to pracownik luksusowego hotelu w Zurichu, a w przeszłości żołnierz oddziałów specjalnych w Irlandii Północnej. Mężczyzna bierze udział w tajnej operacji brytyjskich służb. Akcja jest wymierzona przeciwko bezwzględnemu handlarzowi bronią. Sytuacja staje się jeszcze bardziej niebezpieczna, gdy Jonathan trafia w sam środek rywalizacji pomiędzy różnymi wywiadami.
Źródło: Onet Film


W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu "Inherent Vice" Paula Thomasa Andersona. Dzieło stanowi adaptację powieści Thomasa Pynchona wydanej w Polsce pod tytułem "Wada ukryta".

Akcja książki rozgrywa się w Los Angeles w 1969 roku. Prywatny detektyw Larry Doc Sportello (Joaquin Phoenix) dostaje od swojej byłej dziewczyny (Reese Witherspoon) cynk o planowanym porwaniu jej obecnego przyjaciela. Niedługo potem znikają obydwoje. Doc stara się rozwiązać zagadkę. Tropiąc porywaczy, natyka się na zblazowanych policjantów, zbrojących się czarnych nacjonalistów, zwalczających miejską partyzantkę faszyzujących Aryjskich Braci, a także złowrogą i tajemniczą organizację Złotego Kła. Doc odkrywa mimochodem to, co stanowi "wadę ukrytą" cywilizacji. W obsadzie znaleźli się także Benicio Del Toro, Owen Wilson, Martin Short, Jena Malone, Josh Brolin, Katherine Waterston, Peter McRobbie i Timothy Simons. Joanna Newsom pełni rolę narratorki. Zobacz zwiastun
Źródło: Onet Film


Poprzednie Odcinki:
Odcinek 1 (07.07-13.07)
Odcinek 2 (14.07-20.07)
Odcinek 3 (21.07-27.07)
Odcinek 4 (28.07-03.08)
Odcinek 5 (04.08-10.08)
Odcinek 6 (11.08-17.08)
Odcinek 7 (18.08-24.08)
Odcinek 8 (25.08-31.08)
Odcinek 9 (01.09-07.09)
Odcinek 10 (08.09-14.09)
Odcinek 11 (15.09-21.09)
Odcinek 12 (22.09-28.09)Odcinek 12 (22.09-28.09)

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images