Natalie Portman - 23 ciekawostek.

stycznia 06, 2015


Natalie Portman jedna z najpiękniejszych i utalentowanych aktorek młodego pokolenia, laureatka Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie Czarny łabędź. Poznajcie kilka ciekawostek z życia zawodowego jak i prywatnego Natalie o których mogliście nie wiedzieć!
1. Dopiero za drugim podejściem otrzymała rolę Matyldy w „Leonie zawodowcu”. Za pierwszym razem została odrzucona ponieważ producenci uznali, że jest za młoda do tej roli.2. Na potrzeby filmu "Czarny łabędź", aktorka zaczęła trenować balet rok przed rozpoczęciem zdjęć. Intensywne lekcje baletu u Mary Hahn Bowers (New York City Ballet) były rozszerzone o dodatkowe ćwiczenia palców, tonowanie sylwetki oraz basen (do przepłynięcia mila dziennie). Poza tym Natalie musiała utrzymywać ścisłą dietę, aby swym wyglądem nie odbiegać od sylwetki baletnicy.3. Była brana pod uwagę do roli Seliny Kyle w filmie "Mroczny Rycerz Powstaje". Ostatecznie angaż otrzymała Anne Hathaway. 4. W 2003 r. uzyskała tytuł licencjata z psychologii w Harvard College w Cambridge (Massachusetts, USA).5. Początkowo miała zagrać Julię w filmie "Romeo + Julia", ale zrezygnowała z powodu niektórych scen i różnicy wieku pomiędzy nią a Leonardo DiCaprio. Ostatecznie angaż otrzymała Claire Danes.6. W 2007 roku w rankingu na najseksowniejszą gwiazdę Hollywood przeprowadzonym przez magazyn „Empire”, Natalie Portman zajęła 2 miejsce.7. Była brana pod uwagę do roli Daisy Buchanan w filmie "Wielki Gatsby". Angaż otrzymała Carey Mulligan.8. Na potrzeby filmu "V jak Vendetta" musiała ogolić głowę na łyso, poddać się drastycznej kuracji odchudzającej oraz nauczyła się mówić z brytyjskim akcentem.9. Była brana pod uwagę do roli Amy Dunne w filmie "Zaginiona dziewczyna". Angaż otrzymała Rosamund Pike.


10. Mówi płynnie po hebrajsku, francusku i japońsku.11. Była pierwszą aktorką, której zaproponowano rolę Lisbeth Salander w filmie "Dziewczyna z tatuażem"Rooney Mara, ale odrzuciła ofertę, usprawiedliwiając się przemęczeniem. Ostatecznie angaż otrzymała Rooney Mara.12. Jej iloraz inteligencji wynosi 164.13. Była poważną kandydatką do odegrania roli Ryan w filmie "Grawitacja", po tym jak zrezygnowała z niej Angelina Jolie. Jednak odrzuciła ofertę krótko przed tym, jak ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Rola trafiła ostatecznie do Sandry Bullock.14. Przyjęła nazwisko Portman od panieńskiego nazwiska babci.15. Była brana pod uwagę do roli Heleny w filmie "Troja", którą ostatecznie otrzymała Diane Kruger.16. Jej dziadek ze strony ojca Zvi Yehuda Hershlag był Polakiem wyznania mojżeszowego i pochodził z Rzeszowa.17. Odrzuciła rolę w filmie "The Grand Budapest Hotel".18. Pod swoim prawdziwym nazwiskiem (Hershlag) występowała w pro-ekologicznej dziecięcej grupie wokalno-tanecznej The World Patrol Kids.19. Była brana pod uwagę do roli Mii Toretto w filmie "Szybcy i wściekli". Ostatecznie angaż otrzymała Jordana Brewster.20. Wystąpiła w teledysku Paula McCartneya „Dance Tonight”.21. Rozważano jej kandydaturę do roli Elektry w filmie "Daredevil", ale ostatecznie zaangażowano Jennifer Garner.22. W wieku 12 lat występowała i śpiewała w grupie The World Patrol Kids, z którą wydała w 1996 roku album "Earth Tunes". Wystąpiła też w teledysku tej grupy pt. "Recycle It".23. Miała zagrać rolę Lady Makbet w filmie "Macbeth". Zastąpiła ją Marion Cotillard.Zobacz również:

Kevin Spacey - 10 ciekawostek

Robert De Niro - 20 ciekawostek

Leonardo DiCaprio - 20 ciekawostek

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images