Edward Norton - 18 ciekawostek.

marca 30, 2015


 Poznajcie kilka ciekawostek, o których mogliście nie wiedzieć z życia prywatnego oraz zawodowego amerykańskiego aktora Edwarda Nortona, znanego nam, między innymi z takich filmów jak "Podziemny krąg", "Więzień nienawiści", Włoska robota", Birdman".1. Przygotowując się do roli w "Podziemnym kręgu", wraz z Bradem Pittem nauczył się, jak robi się mydło


2. Odrzucił propozycję roli szeregowego Jamesa Francisa Ryana w filmie "Szeregowiec Ryan". Ostatecznie angaż otrzymał Matt Damon.


3. Starał się o pracę taksówkarza w Nowym Jorku, ale ze względu na jego młody wiek nie przyznano mu licencji.


4. Jego dziadek był założycielem miasta, w którym aktor się urodził - Columbia (Maryland, USA).


5. Producenci obrazu "American Psycho" chcieli, by zagrał on rolę Patricka Batemana. Jednak ostatecznie zaangażowano Christiana Bale'a..


6. W 1991 roku ukończył Uniwersytet Yale w New Haven (Connecticut, USA) z dyplomem z historii.


7. Grał na gitarze z zespołem "Hole", w którym występuje Courtney Love, podczas dwóch koncertów w Los Angeles w grudniu 1998 roku.


8. Gdy w styczniu 2000 roku reżyserem filmu "Aviator" miał zostać Miloš Forman, to rolę Howarda Hughesa zagrać miał Norton. Ostatecznie projekt wyreżyserowany został w 2004 roku przez Martina Scorsese, a rolę główną otrzymał Leonardo DiCaprio.


9, Pełnił funkcję dyrektora artystycznego Signature Theatre Company w Nowym Jorku w latach 2001-2003.


10. Ma dwoje młodszego rodzeństwa: siostrę Molly i brata Jamesa.


11. Odrzucił rolę dr Roberta Nortona w filmie "RoboCop". Ostatecznie angaż dostał Gary Oldman.


12. W 2013 roku wystąpił w teledysku grupy The Lonley Island "Spring Break Anthem".


13. Po powrocie z Japonii przez prawie dwa lata pracował jako kelner, zanim został zauważony przez Edwarda Albee, jednego z najlepszych dramatopisarzy dla wytwórni 20th Century, który zaproponował Nortonowi rolę w "Fragments".


14. Starał się o rolę Kevina Lomaxa w filmie "Adwokat diabła", którą ostatecznie otrzymał Keanu Reeves.15. Jest wrogiem palenia papierosów. Postać Lestera 'Worma' Murphy'iego, w którą wcielił się w filmie "Rounders" (Hazardziści), według scenariusza miała być nałogowym palaczem. Jednak na prośbę Nortona producenci zgodzili się, aby grany przez Nortona bohater był osobą niepalącą.


16. W 2009 roku prezydent USA Barack Obama wybrał go na jednego z 25 członków Komitetu do spraw Sztuki i Nauk Humanistycznych ('President's Committee on the Arts and Humanities'), którego zadaniem jest doradzanie głowie państwa w zakresie szeroko pojmowanej kultury i jej roli w społeczeństwie.


17. Mówi po hiszpańsku oraz japońsku.


18. Rola Franka Pierce'a w filmie "Ciemna strona miasta" była pisana z myślą o nim, jednak reżyser Martin Scorsese powierzył ją Nicolasowi Cage'owi.

Źródło: Filmweb

Zobacz również:
Kevin Spacey - 10 ciekawostek

Robert De Niro - 20 ciekawostek
Leonardo DiCaprio - 20 ciekawostek
Natalie Portman - 23 ciekawostek

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images