Quentin Tarantino - 18 ciekawostek.

lipca 30, 2015


Zapraszam do zbioru kilku ciekawostek związanych z życiem zawodowym oraz prywatnym słynnego amerykańskiego reżysera Quentina Tarantino.


1. Początkowo rolę pana Różowego do filmu "Wściekłe psy" pisał dla siebie. Jednak ostatecznie angaż otrzymał Steve Buscemi, a on zagrał pana Brązowego.

2. W listopadzie 1996 roku planował nakręcić jeden z odcinków serialu "Z Archiwum X". Nie mógł tego jednak dokonać ze względu na fakt, iż odmówił wstąpienia do Amerykańskiej Gildii Reżyserów (jedynie jej członkowie mogli zostać zatrudnieni do reżyserowania odcinków tego serialu).
 \

3. Zdobył tytuł Filmowej Ikony Dziesięciolecia przyznawany przez czytelników brytyjskiego pisma "Empire Magazine".

4. Odrzucił propozycję wyreżyserowania "Facetów w czerni". Reżyserem tego filmu został ostatecznie został Barry Sonnenfeld.

5. W filmie "Pulp Fiction" rozważał obsadzenie siebie w roli Jimmiego lub Lance'a. Wybrał postać Jimmiego, gdyż chciał stać za kamerą w scenie, w której Mia przedawkowuje narkotyki. Ostatecznie Lance'a zagrał Eric Stoltz.

6. Jego ojcem jest muzyk i aktor Tony Tarantino.

7. Był jednym z kandydatów do napisania scenariusza i wyreżyserowania filmu "Iron Man". Ostatecznie angaż otrzymał Jon Favreau.

8. Udostępnił wokalistce Lady GaGa do teledysku Telephone swój Pussy Wagon - furgon, którym jeździła bohaterka grana przez Umę Thurman w kinowym hicie "Kill Bill"
Zobacz teledysk

9. 'W 2004 roku pełnił funkcję przewodniczącego jury na festiwalu filmowym w Cannes. Dostąpienie tego zaszczytu zbiegło się z 10. rocznicą nagrodzenia jego filmu "Pulp Fiction" Złotą Palmą na tym właśnie festiwalu.

10. Był brany pod uwagę do reżyserii filmu "8 Mila". Ostatecznie zajął się tym Curtis Hanson.

11. Znany jest z tego, że w swoich filmach stara się nie używać tzw. "product placementu" (reklamowanie w filmach rzeczywiście istniejących marek). Praktycznie wszystkie produkty pojawiające się w jego filmach mają swoje fikcyjne nazwy, jak np. papierosy "Red Apple" czy płatki śniadaniowe "Fruit Brute".

12. Ma trójkę młodszego rodzeństwa: siostry Tanya Marie oraz Ronnajean, a także przyrodniego brata Edwarda Jamesa.

13. Po tym, jak Woo-ping Yuen zrezygnował z zagrania Pai Mei, mistrza kung-fu w filmie "Kill Bill 2", z powodu niemożności pogodzenia tego występu z równoczesną pracą jako choreografa i koordynatora walk na planie, Tarantino rozważał obsadzenie samego siebie w tej roli. Ostatecznie jednak zaangażował Chia Hui Liu.

14. Nakręcił jeden z epizodów w filmie "Sin City - Miasto Grzechu". Za swoją pracę dostał honorarium w wysokości symbolicznego 1 dolara. Jest to przyjacielski gest pomiędzy nim a Rodriguezem - ten drugi dostał identyczne honorarium za pomoc przy tworzeniu muzyki do filmu "Kill Bill".

15. W 2010 roku był przewodniczącym jury 67. Festiwalu Filmowego w Wenecji.

16. W 2009 roku reklamował szkocką whisky Dewar.
Zobacz reklamę

17. Odrzucił propozycję podłożenia głosu pod Smerfa Ważniaka w filmie "Smerfy". Zamiast niego zatrudniono Freda Armisena.

18. Jego IQ wynosi 160.
Źródło: Filmweb
Zobacz również:
Kevin Spacey - 10 ciekawostek

Robert De Niro - 20 ciekawostek
Leonardo DiCaprio - 20 ciekawostek
Natalie Portman - 23 ciekawostek
Edward Norton - 18 ciekawostek
 Audrey Hepburn - 25 ciekawostek

You Might Also Like

0 komentarze

Flickr Images