Zapraszam na kolejny odsłonę cyklu z głów ą rolą znanych blogerów filmów. Dzisiaj porcja smaku kina od autorki bloga „Inna rzeczywistość - blog filmowy". Mam nadzieje, że któraś pozycja Was zaintryguje.
Ze sporym opóźnieniem z powodu Oscarów, zapraszam na kolejny przegląd.Dzisiaj m.in. dowiemy się o planach wobec nowego dzieła Martina Scorsese „The Irishman”, zobaczymy prolog „Obcy: Przymierze” oraz poznamy reżysera nowego Batmana.
Minionej nocy w Dolby Theatre odbyła się 89. ceremonia wręczenia Oscarów, wreszcie doczekaliśmy się wyników! Najlepszym filmem tego roku został dramat „Moonlight”, natomiast najwięcej statuetek odebrał musical w reżyserii Damiena Chazelle „La La Land".
Bez zaskoczeń w tym roku najlepszymi aktorami zostali wybrani: Emma Stone „La La Land”, Casey Affleck „Manchester by the Sea”, Viola Davis „Fences” oraz Mahershala Ali „Moonlight”
Już za kilka godzin poznamy laureatów tegoroczny Oscarów, jak każdy
miłośnik kina mam również swoją wizję do kogo powinny powędrować
najcenniejsze statuetki. Zobaczcie, jak wyglądaliby, laureaci
dzisiejszej nocy, gdybym to ja mógł decydować, jakie wynik znajdą się w
zablokowanych kopertach.
Jak zwykle w sobotę kolejna dawka cytatów filmowych. Dzisiaj cytat z dzieła Stanley Kubricka „Mechaniczna pomarańcza”, nominowanego musicalu do tegorocznych Oscarów „La La Land” oraz thrillera w reżyserii Paula Verhoevena „Elle”
Oto kolejne zestawienie najlepszych kreacji aktorskich. Tym razem jest
to amerykańska aktorka Rooney Mara dwukrotnie nominowana do Oscara znana
między innymi ze słynnego dramatu Davida Finchera „Dziewczyna z tatuażem".
Już niebawem Rooney zobaczymy w wyczekiwany nowym dziele Terrence Malicka „Song to Song”
Mel Gibson po długiej przerwę powraca do kinematografii jako reżyser
filmu wojennego, ukazujący wspaniałą historię niesamowitego żołnierza
Armii Stanów Zjednoczonych- Desmonda Dossa.
Kolejny tydzień za nami więc jak zwykle zapraszam na przegląd wiadomości. Dzisiaj m.in. zobaczymy zwiastun nowego dzieła Terrence Malicka „Song to Song” ze znakomitą obsadą, dowiemy się, u kogo zagra Robert Downey Jr. oraz poznamy plany reżyserskie Mela Gibsona, a także Jareda Leto.
Podchodziłem do tego filmu bardzo pozytywnie nastawiony i po seansie mogę napisać, że w żadnym stopniu nie zostałem zawiedziony. Przedstawiona historia został wielokrotnie już ukazywana w kinie i nie zawsze Dovrze wychodziła, ale w dziele Kennetha Lonergana wypadła świetnie, scenariusz, który jest najlepszym elementem całości, został kapitalnie poprowadzony, zbudowano barwną fabułę z dobrą formą napisanych dialogów. Widać, że Lonergan jest świtnym dramaturgiem.
Zamysł, aby pokazać wspomnienia, dramatu głównego bohatera wypadł w tym przypadku znakomicie, został doskonale wkomponowany, dodaje jeszcze więcej emocji, a także staję się znacznie bardziej urzekający i wciągający.
Emocje zostały wspaniale przekazane, wielokrotnie zostałem mocno poruszony, w wielu scenach chwytają za serce i nie da się przez obok nich obojętnie. Scena pod koniec między Lee (Ben Afflec) a Randi (Michelle Williams) mnie totalnie rozłożyła, jeden z najpiękniejszych, a zarazem smutniejszych momentów, aktorzy w tym momencie pokazali wielki kunszt aktorski. Wielką zaletą jest wpłacenie pozytywnego humoru, dzięki temu dostajemy odpowiedni stopień smutku, i przez chwile możemy, odpocząć od tej atmosfery co w dalszym rozrachunku daję większe skupienie na głównym dramacie.
Bardzo spodobały mi się naturalnie napisane postacie, w każdej z nich można dostrzec zwykłego człowieka, bez zbędnego przerysowania osobowości. Relacja międzyludzkie także zostały odpowiednio pokazanie, szczególnie między Lee (Ben Afflec) a Patrick (Lucas Hedges) wyrosła wspaniała więź, pozytywnie wpływa na całość historii.
Pod względem aktorskim stoi na świetnym poziomie. Ben Affleck zagrał wręcz kapitalnie, widać, że swobodnie czuł się w tej kreacji, ten smutek w oczach mówi wszystko, chyba większą się z tym zgodzi, ta rola jest jak najbardziej Oscarowa, mam nadzieję, że już niebawem zostanie nagrodzony najcenniejszą statuetką. Michelle Williams, choć nie było jej zbyt wiele na ekranie, jak zwykle zagrała świetnie, tworzą bardzo wiarygodną kreację, emocje pokazała w naturalny sposób, mnie już jedną sceną urzekła. Lucas Hedges także w odpowiedni sposób ukazał charakter swoje postaci, bardzo mi się spodobał. Muszę przyznać, że jego nominacja do Oscara wydawała się przesadzona, ale jednak stwierdzam, że na nią zasłużył.
Warstwa techniczna wypadła prawidłowo. Doskonały montaż wznosi dzieło na jeszcze wyższy szczebel, zadbano o odpowiednie tempo, obraz ogląda się bardzo przyjemnie a co najważniejsze nie czuć zagubienia. Sceneria bardzo klimatyczna, operatorsko stoi na świetnym poziomi, zdjęcia bez zarzutu. Największą wadą jak dla mnie jest mocną przeciętną muzyka, mi ono po prostu przeszkadzała, może z jeden utwór nadał klimatu.
Reasumują, „Manchester by the Sea” można śmiało nazwać jednym z najlepszych filmów minionego już roku, według mnie spokojnie może zdobyć Oscara, choć konkurencja jest silna. Na pewno wrócę jeszcze do tej produkcji, aby wyciągnąć z nie jeszcze więcej wniosków oraz refleksji.
Jeden z najbardziej wyczekiwanych polski filmów ostatni lat. Obraz
debiutującego Jana P. Matuszyński skupia uwagę na intrygującej rodzinie
Beksińskich. W obsadzie m.in. znakomity aktor Andrzej Seweryn.
Dramat na podstawie powieści M.L. Stedman o tym samym tytule w reżyserii Dereka Cianfrance. Główne kreacji stworzyli wchodząca gwiazda Alicia Vikander oraz Michael Fassbender.
Jeden z najbardziej wyczekiwanych musicali ostatnich lat w reżyserii DamienaChazelle, który kilka lat temu osiągnął sukces dzięki obrazowi „Whiplash". Już niebawem dowiemy się, czy dzieło Chazelle zostanie obsypane Oscarami.
Kolejna produkcja w świecie kina poruszająca temat istot pozaziemskich. Za kamerą tego dzieła stanął jeden z obecnie najbardziej perspektywiczny reżyserów Denis Villeneuve.
Nadeszła kolejna sobota, więc jak zwykle zapraszam na kolejny odcinek cyklu. Dzisiaj m.in. cytat z dramatu „Manchester by the Sea” nominowanego do tegorocznych Oscarów, słynnego dzieła wojennego Francisa Forda Coppoli „Czas apokalipsy” oraz filmu z główną rolą Natalie Portman „Opowieść o miłości i mroku”
Wyczekiwany dramat w reżyserii Pablo Larraina, skupiający się na tragedii którą przeżyła pierwsza dama USA Jacqueline Kennedy. W głównej roli Natalie Portman, która za tą kreacje została nominowana do Oscara.
Jak zwykle na początku nowego tygodnia, zapraszam na kolejny przegląd. Dzisiaj m.in. zobaczymy zwiastun thrillera z gatunku Sci-Fi „Life”, w którym zagrał Jake Gyllenhaal, dowiemy się, kto zajmie się scenariuszem nowej wersji „Człowieka z blizną” oraz jaką produkcją zajmie się, a także zagra Jessica Chastain.
Zapraszam na kolejną sobotnią odsłonę cyklu. Dzisiaj m.in. cytat z dramatu „Jackie”, w którym główną rolę zagrała Natalie Portman, nowego sezonu serialu brytyjskiego „Sherlock” oraz filmu w reżyserii Garth Davisa nominowanego do tegorocznych Oscarów „Lion. Droga do domu”
Oto zestawienie kreacji aktorek minionego roku, które pokazały swój
warsztat aktorski, tworząc wspaniałe kreacje. W zestawieniu znajdują się
także kilka kreacji, które wywarły na mnie duże wrażenie.
Kolejny tydzień za nami więc jak zwykle zapraszam na kolejny przegląd. Dzisiaj m.in. poznamy szczegóły na temat dzieła, nad którym pracuję Paul Thomas Anderson, zobaczymy ostateczny zwiastun „Piękna i bestia” oraz dowiemy się, w jakich nowych produkcjach zobaczymy Leonardo DiCaprio i Penélope Cruz.
Dzisiaj m.in. dowiemy się jaki kultowy film mógł nakręcić Martin Scorsese, w jakim sposób Josh Brolin przekonał braci Coen aby obsadzić go w słynnym Oscarowym dramacie oraz udziale Robins Williamsa na planie "Lista Schindlera"
Zaprasza na kolejną odsłonę sobotnich cytatów. Dzisiaj m.in. cytat z nowego dzieła Xaviera Dolana „To tylko koniec świata”, dramatu z główną rolą JessiciChastain „Miss Sloane” oraz nowego serialu Netflixa „Seria niefortunnych zdarzeń”
Kolejny miesiąc w nowym roku, który zapowiada się dla miłośników kina bardzo obficie.
W lutym na ekranach można będzie zobaczyć dramat „Jackie” z główną rolą Natalie Portman, która wcieliła się w postać Jacqueline Kennedy, po zwiastunie można spodziewać się wspaniałej ścieżki dźwiękowej. Zobaczymy także najnowszą produkcje Martina Scorsese „Milczenie”, film nagrodzony tegorocznym Złotym Globem „Moonlight” oraz kolejne dzieło słynnego młodego kanadyjskiego reżysera Xaviera Dolana „To tylko koniec świata”
Warto także zwrócić uwagę na drugą część „John Wicka”, w której ponownie zobaczymy Keanu Reevesa oraz film biograficzny o historii McDonalda „McImperium„ Michael Keaton napewno po raz kolejny stworzył ciekawą kreacje.
„Ludzie, którzy czytają coś ukrywają. Ukrywają, kim naprawdę są. Ludzie, którzy coś ukrywają, nie zawsze lubią to, kim są."
Tamte dni, tamte noce (2017